Aké hladinové čidla do žumpy.

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#31 Příspěvek od kutilmil »

Na vodivostných čidlách sa naozaj nemá čo pokaziť. Ani v extrémne kyslom prostredí kanalizačnej šachty. Treba len vhoddné mechanické ukotvenie......
Prosím EKKARa, aby na moje príspevky nereagoval a do mojich vlákien nepísal. Ďakujem.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#32 Příspěvek od Cust »

To není úplně pravda, pokud použiješ DC proud na detekci máš problém za chvilku. U AC proudu je situace lepší. Pak hodně záleží na použitých materiálech. Já provozuju obyč nerez. Ve firmě, kde jsem zapojoval galvanovnu byly ty čidla snad grafitové a tuším ještě v nějakém plastu - asi ochranný iontově propustný matroš nebo jen ochrana negrafitové části? Ale teď si z hlavy nevzpomenu na firmu/označení, abych poslal odkaz na datasheet.

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#33 Příspěvek od Olchor »

Měl jsem v jímce přepážku z 3mm nerez plechu. Po 10ti letech z větší části sežraná...
U vodivostních čidel v extrémních nečistotách taky může bý problém s povrchovými svody, elektronika je občas vyhodnotí jako sepnuto.

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 561
Registrován: 28 led 2009, 01:00
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

#34 Příspěvek od _luky_ »

kutilmil píše:Na vodivostných čidlách sa naozaj nemá čo pokaziť.
Byly použity sondy od Elko EP. Už je asi nedělají, protože se mi nedaří najít obrázek. Byla to nerezová sonda krytá plastovým zvonem. Nerezový kolík byl propojený na měděný kabel a spoj byl zalitý do toho plastu. Problém byl, že ten plast zkřehnul až prasknul, takže do toho natekla "kapalina" a sežrala kus toho měděného vodiče. Tím se sonda stala nevodivou a bylo vymalováno. Když pracovník servisu vytáhnul ty sondy u mě, tak se mu rozpadly v ruce na dvě půlky.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#35 Příspěvek od Artaban001 »

Podobný ve tvaru ledviny máme ve vrtané studni jako ochranu čerpadla - dělá to i MAVE. psal jsem o tom i v jiných vláknech zde. Věřím ale tomu, že nehomogenní fekální hmota na tom může ulpět a pak čidlo nevypne. Rozumný vyhodnocovací obvod do toho pouští střídavý proud, takže elektrolýza by tam probíhat neměla - ale degradace obsahem se vyloučit nedá.
Nerezový tanky se na "hovnojemy" na vagonech používají běžně a že by se prožraly se říct nedá - to je spíš prorazí nějaký zatoulaný brzdový špalek, nebo destička z vadných brzd, či jiný předmět.
Asi není nerez jako nerez.
Zrovna zde:
https://obchod.hw.cz/eshop/hlidani-hlad ... ik-set-6m/
je nabízen plovák do žumpy, který funguje stejně jako plovák ponornýho čerpadla, akorát je ze speciálních materiálů a cena je tím pádem taky "speciální"

Odpovědět

Zpět na „Poradna“