Bezdrátové vodoměry

Měřáky, automatizační technika, regulační technika

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od PotPalo »

Nevzdelanec. To nevieš že jedna parta byty tipuje, teda sleduje kto čo kde a kedy, a iná parta ide na isto, iba s náčiním na dvere, alebo skôr s už vyrobeným kľúčom? No a s diaľkovými vodomermi má prvá parta o jednu možnosť viac.

Nejako moc obhajuješ bytárov, niesi jedným z nich? :D Alebo díler vodomerov? :lol:
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#32 Příspěvek od Otkundes »

@PotPaľo:
áno, áno, podaktorí vymydlení, navoňaní a pekne upravení zlodeji, kategórie "Super de Luxe", iste chodia po schodištiach cudzích panelákov, vyzbrojení prenosnou VF meracou technikou a zisťujú si pri dverách bytov na chodbe, pred plánovanou lúpežou, intenzitu a smer signálov, vysielaných z bytových vodomerov studenej aj teplej vody. A potom, pomocou ukradnutého, či poctivo „cracknutého či heknutého“ programu, sledujú spotrebu vody vo vytipovanom byte, aby ho išli „na istotu" vykradnúť.
A čo keď tie vodomery nebudú používať rádiofrekvenčnú komunikáciu, ale budú pripojené káblom v pivnici domu ku koncentrátoru (dataloggeru), ktorý na vyžiadanie od prenosného terminálu oprávneného zamestnanca dodávateľa vody, vyšle dáta všetkých prístrojov v dome v jednom balíku?
Alebo, čo sa stane, ak nezodpovedný majiteľ bytu, na dobu svojej neprítomnosti naprogramuje spustenie práčky, umývačky riadu, alebo sa len dohodne so susedkou, aby mu raz denne išla zaliať kvetiny na okne?
Prepáč, asi som ešte stále málo paranoidný. 8O

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od PotPalo »

Otkundes píše:...čo sa stane, ak nezodpovedný majiteľ bytu, na dobu svojej neprítomnosti naprogramuje spustenie práčky...
No čo asi? Vytopí pol baráku. :lol: Kto nezatvára vodu pre práčku ventilom, koleduje si. A že nás už susedia vytopili x-krát, a väčšinou z prasknutej hadice od práčky... ono to kľudne praskne o jednej v noci samo od seba.

Bytoví zlodeji sú milionári, nie socky.

Ono nejde o paranoju, ale o "čo keby". Keby ľudia neboli paranoidní, nevynašli by poistky.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#34 Příspěvek od Otkundes »

@PotPaľo:
No veď píšem, že je nezodpovedný. Miesto toho, aby sa nechal technicky sofistikovaným spôsobom vykradnúť, vytopí susedov, aby pri vlámaní do bytu zalarmovali hasičov a policajtov. No uznaj, toľko odbornej roboty s prípravou a nakoniec sa nechať lapiť, len pre puknutú hadicu práčky! No nenasralo by ťa to? :)

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#35 Příspěvek od josef_novak »

Šperky ani hotovost doma nemáme a když jsem se díval na statistiku vykradených bytů za rok 2020, tak v naší 70tis. obci to byly dva byty.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od PotPalo »

No to už len je argument. Jeden si povie, že čo by mi na týchto starinách ukradli. Lenže zničený zámok, obrovský bordel po celom byte, a prípadne zničená stará "bezcenná" elektronika, ktorej náhrada už ale niečo stojí, lebo rovnaká stará/dobrá/lacná sa už kúpiť nedá.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Janacor
Příspěvky: 9
Registrován: 16 srp 2021, 02:00

#37 Příspěvek od Janacor »

Tak jsem zjistil, že na vodoměru máme také nějaké "nové zařízení s anténkou". Ptal jsem se emailem na vodárnách a bylo mi sděleno, že jako odběratel vody mám (nebo budu mít) možnost jednou denně se zdarma podívat na stav vodoměru "dálkově", zda nemám podezřele velkou spotřebu vody. Známému totiž prasklo potrubí (mimo dům) a platil okolo 30tKč za "spotřebu", která mu odtekla do pole. Jelikož máme vodoměr přes 100m daleko ve vodoměrné šachtě, tak je to výhodné - není třeba lézt do šachty... Mají tam i možnost kontinuálního sledování, ale to je poplatné.
Přílohy
Vodoměr-snímač_.jpg

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#38 Příspěvek od sr71 »

Ohlednì vodomìrù s bezdrátovým odeètem: pracujete s tím nìkdo? Jak je to s dosahem signálu, pøípadnì jeho rušením? Já pro SVJ dìlám odeèty a opakovanì mám problémy se dvìma vodomìry které jsou shodou okolností umístìny ve stejnì dispoziènì øešených bytech a ještì se jedná o dva byty pod sebou. Jeden z tìch dvou vodomìrù se mì naète vìtšinou vždy až jako poslední nebo mezi posledními, pøípadnì vùbec. A ten druhý se mì nepodaøilo naèíst nikdy, ten se dokonce i mìnil za jiný a stejnì ho nenaètu. (chodím s tabletem po schodišti, ostatní vodomìry (mimálnì nìkteré) naètu i když jsem o nìkolik pater jinde, ale s tìmito dvìma jsou tyto problémy i když stojím pøímo pøed dveømi bytu)

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od PotPalo »

Stačí aby bola na chodbe LED žiarovka ktorá slušne zaruší všetko. Ono sa do objímky moc odrušovacích členov nevojde...
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Odpovědět

Zpět na „Měření, regulace a automatizace“