Opět další hluchej zvukař?

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#31 Příspěvek od ransom »

Čekal jsem takovou odpověď. Ale sorry, já jsem platící obecenstvo. Hraje se za MOJE peníze. Chci za svoje peníze poslouchat dobře nazvučený koncert. Pokud bych chtěl používat chrániče sluchu, půjdu řezat plech rozbruskou.

Onehdy prý rozdávali štuple všem návštěvníkům při vstupu na Nightwish. S tím ať jdou do kelu. Je to stejná volovina jako kdybys šel do restaurace na večeři s přítelkyní a hned u vchodu vám dali tubu živočišného uhlí a pytlíky na blití.

Uživatelský avatar
vladopp
Příspěvky: 22
Registrován: 28 črc 2022, 02:00
Bydliště: Poprad

#32 Příspěvek od vladopp »

Mám dojem, že sluch sa dá aj vytrénovať. Chodím na koncerty vyše 35 rokov /prvý skutočný koncert bol Helloween v Budapešti v 1987 :D / a v rokoch 2007 - 2009 som dokonca bol ako security pred pódiom na Metalcampe /so štupľami/ a žiadne problémy so sluchom nemám. V hudbe /hlavne doma pri počúvaní/ stále počujem aj jemné detaily. Rád som chodil na koncerty klasiky v BA do Veľkého štúdia slovenského rozhlasu, kde je asi najlepšia akustika v meste a bolo to aj počuť. Tipujem, že trénované ucho znesie aj extrémy - a netrénované môže mať pri vyššej hlasitosti problémy.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od PotPalo »

Veď si na staré kolená spomeniete keď budete hluchí ako poleno. Ucho má limitovanú životnosť, a nadmerným hlukom sa opotrebováva viac.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
vladopp
Příspěvky: 22
Registrován: 28 črc 2022, 02:00
Bydliště: Poprad

#34 Příspěvek od vladopp »

Na staré kolená je najlepší Cemio Kamzík 8-)

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od PotPalo »

Koho zabilo?
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#36 Příspěvek od dred »

..robil som v bani 36 rokov na banskej koľajovej doprave a pri ťahaní 100 "kočíkov" na vzdialenosť 10km to bol iný hrmot.. aj tričko na tele mi vibrovalo... chrániče sluchu boli v tej dobe skôr na posmech..maximálne tak vata v ušiach.. a som tu a "počujem" adekvátne veku.. ale mal som jedného kolegu,čo si na tom "vybehal" invalidnú.... ale oni to mali nejako v rodine... aj ten najmladší. čo po rokoch nastúpil na ten istý post, je teraz hluchý jak poleno... je to indi-vindi.. keď budeš pred "uchológom" zatĺkať že nepočuješ..tak čo ti napíše do správy... NEPOČUJE !!

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#37 Příspěvek od bu2520 »

Navštívil jsem poměrně dost rockových koncertů kapel co si mi líbí . Pokaždé když to šlo jsem si našel místo co neblíže zvukaři a až na jednu dvě vyjímky se to nedalo pslouchat ani u toho zvukaře a i mě notoricky naposlouchané písně jsem poznával většinou jen podle refrénu. Jinak to bylo přebuzené, zajímavé je , že často předkapely měly zvuk ještě ucházející.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#38 Příspěvek od mi-ro »

Taky někdy nechápu honbu za co největší hlasitostí. Často musím konstatovat že je to nepříjemné, kontraproduktivní a někdy nesnesitelné. Hlavně nesnáším úchyláky co "ujíždějí" na přeřvaných středech. Už toho moc nenazvučím ale když už tak hlasitostí, že se lidi navzájem slyší ale potrpím si na basy a musí to mít dynamiku!! Ano, k tomu je potřeba silný aparát, který by uměl vytrhat trávu. Ale proč ho proboha hnát trvale do červenýho clippu?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#39 Příspěvek od Celeron »

Před pár měsíci jsem byl na preventivce na ORL. Písknul jsem si totiž generem do zesáku a byl jsem zděšen, 9 kHz a konec a tak jsem tam radši vyrazil. Ptal jsem se uchologa jak to je s tím slyšením na starý kolena. 90% lidí 60+ neslyší víc než 8 kHz a jak je to přesně je ani neví, protože audiometrie se dělá jen do těch 8 kHz, dál je to nezajímá.
Tak tady moc nemachrujte s HiFi, všichni na tom budem stejně, někdo i hůř. :lol:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#40 Příspěvek od mi-ro »

Aspoň mi při opravách televizorů nevadí řádkový kmitočet horizontálu. :D Ale je fakt že chodí netopýři, co si stěžují na "hluk" pulzních napáječů. Já to už můžu identifikovat pouze apkou NF spektráku na mobilu. A to by ses divil, co toho všude píská. Evakuační požární systémy rozhlasů, v podzemních garážích ultrazvuková čidla na autem, kde rozsvítí červenou LED, můj odpuzovač kun v autě.
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“