Tesla TV S 631TS - vertikál??

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#16 Příspěvek od daton »

Jo tak to vím akorát jsem si nemohl vzpomenout ale myslím že to u tohoto typu nebylo. naplat asi to zatím odložím do garáže s tím že musím sehnat origoš ovládání, nenaznačil by mi někdo co bych na tom ovládání měl zmáčknout??

Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od PetrK »

Já nevím, ale občas sem někdo přijde na radu ale poradit si nenechá a stále potřebuje nutně jenom to SM.
1) Jezevec to napsal úplně jasně, elyty se neměří ale rovnou mění, obzvlášť v obvodu jako je vertikál. A když se vymění i ty co ještě byly dobré, je to prevence která stojí pár korun, tady se nebavíme o nějakých vysokých částkách.
U elytu taky nejde vždycky jenom o kapacitu, může mít svod atd... takže nějaké "lepení" ze spodu dalšího kondu na zkoušku vždycky nepomůže.
2) Frenky napsal že je nutný originální ovladač

Víc snad k tomu ani není co dodat. Podle mě po odstranění závady která tam určitě je, nebude ani nutné do nějakého SM lézt.

Když to řeknu všeobecně (nejenom pro datona), jak to zde pozoruji, tak mnoho tazatelů kdyby si pořádně přečetlo co jim tu někdo radí a drželi se skutečně toho, tak si ušetří spoustu zbytečných hodin měřením kapacit, sháněním SM a pod. Já myslím že když si člověk přečte pár příspěvků zde na fóru tak lze snadno odhadnout kdo je servisman a skutečně tomu rozumí. A pokud přijde rada od takového člověka, tak je to rada z praxe a je třeba se jí řídit! Hill nebo Jezevec a mnozí další právě takovými servismany jsou, to musí být myslím každému úplně jasné :wink:
**** Petr ****

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#18 Příspěvek od daton »

Pro PetraK hel já jim věřím a udělal protože nejsem žádčlověk bez praxe, tak to co mi zde bylo razeno jsem v podstatě udělal už dříve sám i když trochu svým spůsobem ten má každý trošku odlišný a kdyby ten problém byl jen triviální závadou v elytech tak by teto vlákno vůbec nevzniklo. Tato závada kterou jsem zde popsal se tváří velice normálně jako běžně olehce opravitelná i klasickými metodami které jak už jsem řekl má každý malinko odlišné ale se zhruba stejnými výsledky. Na to SM bych se pokud to jde nejradši vykašlal ale je to bohužel jedna z posledních věcí kterk zjistit jak nastaveným impulsem se krmí koncák. nemysli si nemám z toho žádnou radost a nejradši bych to už dávno hodil ze stolu protože mám i jiné věci na opravu a ne se jen vrtat s jednou nestandardní závadou u televizoru který má už obrazovku stejně na sklonku života navic zcela zdarma protože ten kamarád mi vlete pomáhal s plotem.

Návštěvník

#19 Příspěvek od Návštěvník »

TV,I,STOP.

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#20 Příspěvek od daton »

Dik za typ ovládání bude na jedno odpoledne snad příští týden tak to vyzkouším moc dík.

Uživatelský avatar
radovanhlavacek
Příspěvky: 413
Registrován: 08 kvě 2007, 02:00

#21 Příspěvek od radovanhlavacek »

Chlapi rozhodl jsem se obnovit tento článek, protože jsem od DATONa dostal tuhle TV na pokusy. Obraz má zprávný rozměr horizontální, ale vertikálně je menší a posunutý nahoru. Čili dole je větší pruh než nahoře. Napětí ve zdrojích jsou OK. Našel jsem schéma a osciloskopem měřil signály V+/- a EW-drive vycházející z procesoru TDA8366, jdoucí do vertikálu TDA8350 a signály na vertikální cívce. Zjistil jsem, že na vertikální cívce, na vývodu,kde jde z obvodu vertikálu signál na cívku je změněný signál oproti udávanému ve schématu. Pila dosáhne správné hodnoty, ale jen píkem a rychle padá na 60% původní hodnoty a dojede zprávně. Signál V- vycházející z procesoru vypadá tak jak má, místo signálů V+ a EW-drive je jen šum o velikosti cca 0,5V. Každopádně skoro sinusu 0,8V jak má být ve schématu na V+ nadosahuje. Lze nějak zjistit proč signály V+ a EW-drive nevypadají tak jak mají? Může to být chyba v procesoru TDA8366? Přiznávám se bez mučení, nevím přesně co tyhle signály mají dělat. Jinak obraz je v pořádku. Děkuji za radu.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“