Gramo - Tesla NC430 / HC43

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Návštěvník

#46 Příspěvek od Návštěvník »

Ta aiwa má tangenciální raménko a nerad bych mìnil celou pøenosku. U toho ortofonu si nejsem jistý který hrot objednat a kde.

public

magnetodynamická pøeska

#47 Příspěvek od public »

èus lidi prosím vás napište kde si ještì mùžu koupit magnetodynamickou pøesku na teslu typ 440 ????Díky moc za pomoc peace

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: magnetodynamická přeska

#48 Příspěvek od jef111 »

Přenosky (ne přesky :? ) mají např. v AME, pokud jsi myslel Tesla NC440 tak přímá náhrada původní VM2102 atd. je Nagaoka JT411. Pokud ale posloucháš muziku na kvalitním aparátu tak si kup nějakou trochu lepší přenosku, třeba Ortofon OMB5 nebo raději OMB10. Pokud chceš přehrávat velmi staré desky, kup si OMB5E, má eliptický hrot se kterým lépe hrají.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
feketek
Příspěvky: 67
Registrován: 22 črc 2007, 02:00
Bydliště: Štramberk

#49 Příspěvek od feketek »

Akorát pak musíš znovu vyvážit raménko,tyto náhrady mají jinou váhu...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

Re: jehla

#50 Příspěvek od konosuke »

pavel67 píše:Dobrý den.Prosím o radu.Neopatrností jsem si poškodil jehlu na gramofonu TESLA NC 470.Jaké je typové označení jehly z tohoto gramofonu,a dá se ještě jehla vůbec koupit (na internetu?)? Díky za tip.
Nahradíš čímkoliv, VM-2101,2102,2103,2202...stačí samotný hrot, přenoska bude v pořádku. Jinak vyhoví libovolná dostupná syst.MM s uchycením 12.5mm (1/2") např. Ortofon OMB5, JVC Z4S, Shure M75, Unitra MF-101...nabídka je přepestrá. Montáž cizí přenosky však vyžádá si celkové nastavení ramínka což u NC-470 je malá maturita...Měl jsem Litovel / NAD 5120, je to totéž jenomže vývozní provedení s placatým pertinaxovým ramínkem.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#51 Příspěvek od Cust »

no maturita? u NC470 se jedna o nastaveni dvou kolecek podle stupnice a jeden sroub na tlumeni (taky ma stupnici). To teda netusim kde jsi maturoval. :-)

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#52 Příspěvek od konosuke »

Cust píše:no maturita? u NC470 se jedna o nastaveni dvou kolecek podle stupnice a jeden sroub na tlumeni (taky ma stupnici). To teda netusim kde jsi maturoval. :-)
Drahý kolego, žes to nastavení zvládl (ba i já) ještě nic neznamená, každý není erudovaný technik jako Ty, navíc manuelně zručný, víš ?
Gramo analog se stává archaismem. A proto tahle diskuze a rady jak na to. Maturita ? jen slovní obrat. Tak mě příště laskavě nechytej za slovíčka. Ahoj.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#53 Příspěvek od Cust »

omlouvam se, nemyslel jsem to jako urazku

Návštěvník

#54 Příspěvek od Návštěvník »

Zdravím.
Pred nejakým èasom sa tu preberalo oskenovanie manuálu. Ak by sa dalo, ve¾mi by som bol vïaèný za zaslanie manuálu. Kúpil som tento gramofón takmer nejazdený, ibaže nemám návod a neviem ako mám nastavi￾ závažia a pod. Môj mail: Lubos.Spirko@zoznam.sk
Vopred ve¾mi pekne ïakujem.

Uživatelský avatar
Nika
Příspěvky: 191
Registrován: 17 úno 2008, 01:00
Bydliště: Dačice
Kontaktovat uživatele:

#55 Příspěvek od Nika »

Netušíte, jak se nastavuje síla na hrot u NC420? Při vyšroubovaném závaží na hranu jeho pouzdra se při povoleném aretačním šroubu posunovalo rameno do rovnováhy. Utáhne se aretační šroub a pak každá drážka na závaží (jsou tam 3), o kterou se zašroubuje bylo zvýšení síly o 10mN?

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#56 Příspěvek od konosuke »

Nika píše:Netušíte, jak se nastavuje síla na hrot u NC420? Při vyšroubovaném závaží na hranu jeho pouzdra se při povoleném aretačním šroubu posunovalo rameno do rovnováhy. Utáhne se aretační šroub a pak každá drážka na závaží (jsou tam 3), o kterou se zašroubuje bylo zvýšení síly o 10mN?
Ano, to je správný postup nastavení, 1. drážka = přítlak (svislá síla na hrot) 10mN = 1g. Záleží na typu použité přenosky a doporučení výrobce, běžná hodnota vyhoví 10-20 mN. Nižší síla na hrot šetří desku (i ten hrot) ale zas někdy vede k přeskakování drážek při více ohrané desce. Nutný je jako vždy přiměřený kompromis. Používal jsem na této mašině přenosky VM-2101,2102, shure M75, ortofon B5 i sanyo. Originál návod pro tento gramec (NC-420) mám, v případě potřeby naskenuji a přepošlu e-mailem.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Nika
Příspěvky: 191
Registrován: 17 úno 2008, 01:00
Bydliště: Dačice
Kontaktovat uživatele:

#57 Příspěvek od Nika »

Jéje, prosím, prosím, smutně koukám....
Koupila jsem si místo sjeté VM2xxx Shure M97xE (0.75-1.50g) a už si to nepamatuji. Váhu na pětadvaceťák už nemám....
iva.w(z)post.cz
Díky.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#58 Příspěvek od Radix »

Ta váha na pětadvaceťák byl ten plíšek s vymačkanými důlky?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#59 Příspěvek od Sendyx »

My někteří si udělali pružinovou váhu (á la siloměr), stačí a pomůže... když se v tom člověk vrtá pravidelně, je to nezbytnost.

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#60 Příspěvek od PCman »

Já se v tom vrtám dost a zkouším ruzné přenosky tak jsem si koupil klenotnickou digitální váhu a pohoda.S tou maturitou na NC 470 je to pravda seřídit tu pružinku pod závažím a potom ještě ten olejový tlumič aby celé rameno nezkákalo na testovací desce je opravdu tak na 2 hodiny.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“