Rada pre všetkých TESLA DOMINANT 1039A

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#31 Příspěvek od Sendyx »

Měl jsem nějaké TO3 označené CDIL, ale kdo a kdy je vyrobil, není známo, fakt je, že zevnitř bylo něco, co mělo poloviční Ubr a h21e kolem 10, přitom to měl být 200W darlington.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#32 Příspěvek od Killroy »

No to je právě ono, jinak Continental Device India Limited (CDIL) viz www.cdil.com . Prodává je GM, GES, Nedis a kdekdo. Pěknej šmejd - bez vyjímky. Já jsem se s tím něco nazlobil a dneska si raději připlatím za ONSy nebo STM.

Killroy

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#33 Příspěvek od Crifodo »

mám za to, že za ten dnešní nevěstinec si můžou původní tradiční firmy samy od okamžiku, kdy v zájmu optimalizace výrobních nákladů přesunuly napřed výrobu, pak kontrolu kvality a nakonec snad i vývoj do různých bambusových, kukuřičných a banánových zemí.
Už motherboard PC XT připomínal podle paměťových čipů zeměpis severní Afriky a Latinské Ameriky, kde to asi tak mohlo skončit...

Uživatelský avatar
zdenekxxx
Příspěvky: 272
Registrován: 19 úno 2007, 01:00

#34 Příspěvek od zdenekxxx »

Sendy - píšeš že TC279 nestáli za nic. Proč? Zatím jsem se nesetkal s vadným. TC20x byly o hodně lepší?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#35 Příspěvek od Sendyx »

Já jsem zažil jednak velké množství těchto kondů se svody, hlavně za vyšších napětí a teplot, a taky probitých. Ono to pokud vím nemělo samoregenerační schopnost. Tesla je za mých časů odpískala jako neperspektivní.

Uživatelský avatar
zdenekxxx
Příspěvky: 272
Registrován: 19 úno 2007, 01:00

#36 Příspěvek od zdenekxxx »

a porovnání poruchovosti jiných typů německých TGL5155,TGL38159?
Pozdější TC20x již byly v pohodě?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#37 Příspěvek od Sendyx »

TGL se mi nejevily poruchové, občas vadné spoje na svitek, a občas průraz, když to někdo použil třeba jako odrušovák na síti. TC20x a 21x byly asi bezporuchové. Samozřejmě pokud někdo něco takového použil v namáhaných impulzových obvodech, šly do kytek taky.

Uživatelský avatar
zdenekxxx
Příspěvky: 272
Registrován: 19 úno 2007, 01:00

#38 Příspěvek od zdenekxxx »

dík. Právě uvažuji z čeho si sestavit kompletní "řadu" kondenzátorů aby to moc nestálo, tak asi zvolím ty německé TGL.

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#39 Příspěvek od Devo70 »

Sendyx píše:TGL se mi nejevily poruchové, občas vadné spoje na svitek, a občas průraz, když to někdo použil třeba jako odrušovák na síti. TC20x a 21x byly asi bezporuchové. Samozřejmě pokud někdo něco takového použil v namáhaných impulzových obvodech, šly do kytek taky.
TC20x a 21x ako odrušovák taktiež nestoja za nič. Zopár pripojení k sieti natvrdo a stratia kapacitu. :(

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#40 Příspěvek od Sendyx »

Vzhledem ke stáří bych raději šel do TC205 či 215, je to jistota.

Uživatelský avatar
zdenekxxx
Příspěvky: 272
Registrován: 19 úno 2007, 01:00

#41 Příspěvek od zdenekxxx »

no jo jenže ty TC20x či 21x jsou dnes relativně drahé.. To si rovnou můžu koupit kondenzátory Wima za stejnou cenu. Ty TGL se dají koupit za desetníky.

Uživatelský avatar
Deny
Příspěvky: 102
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Severní Morava

#42 Příspěvek od Deny »

Sendyx píše:Bohužel je to pravda... zrovna dneska jsem potřeboval do jedné 🤐 vymyšlené audiomašinky elyty do zdroje, nějakých 10mF/16V...Číňan vedený německým designérem používá 1 Jamicon, kterýžto vybuchne po půl roce provozu. Nakonec jsem aplikoval 6ks TF 1m/16V paralelně, ty tam vlezou pod desku. I když jdu s kapacitou dolů, mám zvlnění poloviční, než když se osadí nový Hitano nebo Jamicon, a vydrží 2 roky i víc.
Dovolím si nesouhlasit. Někteří kvalitní výrobci audiotechniky např. ALDAX viz. pojednání o kondenzátorech na : http://www.aldax.cz/index.php?tab=3&myo ... show=elyty , používají právě kondy Jamicon a nemají s tím problémy, alespoň pokud vím. Je to asi jako se vším, narazíš na milion dobrých a jeden vadný, ale proto taky nejsou všechny nekvalitní ne? Jde o zkušenost s tím kterým typem.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#43 Příspěvek od Sendyx »

Jo, jenže těch vybouchlých Jamiconů jsem už z těchto přístrojů vytáhnul víc jak 20ks, lépe řečeno z každého druhého, který se prodal. Naprosto mne nezajímá, jestli jiné Jamicony jsou OK, tyhle prostě nejsou, teplota okolí je OK, dovolené napětí není překročeno, proud taky ne a trhají se.

Uživatelský avatar
zdenekxxx
Příspěvky: 272
Registrován: 19 úno 2007, 01:00

#44 Příspěvek od zdenekxxx »

Já nakupuji od EComu jeho Nippony KMG na vyšší teplotu(105°C). Zatím jsem na ně slyšel jen chválu.

Uživatelský avatar
martinekk
Příspěvky: 87
Registrován: 05 úno 2008, 01:00

#45 Příspěvek od martinekk »

Deny, ALDAX používa práve nippony. Leošove heslo je "čo elyt, to nippon". Jamicony v poslednej dobe idú s kvalitou dolu, vraj. Pri troche snahy sa dajú nájsť sinclairove príspevky v rôznych fórach. Dozviete sa tam nielen o kondíkoch veľmi zaujímavé veci.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“