TESLA 4245U MARTINO - problémy se signálovou částí

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ccarloss
Příspěvky: 197
Registrován: 22 kvě 2007, 02:00

#31 Příspěvek od ccarloss »

Tak ma napadlo ze by si mohol ten cerveny drat zapojit cez ampermeter a napisat kolko ti ukuzuje ?

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#32 Příspěvek od Oberleutnant »

Můj kanálový volič má označení KTJ92-T

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od pajosek2 »

No tak schema na tento KV nemám a nikde jsem ho nenašel.Neměl by,ale být problém ho opravit bez schematu. Už jednou jsem Ti psal,že Ti můžu pomoci osobně,pokud jsi ze Zlínska,jestli tu opravu zvládneš sám nevím.Když ten KV otevřeš tak musíš jít od pinu kam vede to AVC a možná tam bude kond. proti zemi,tan zkontroluj jestli nemá zkrat.A stejně musíš postupovat se všemi součástkami v této větvi.Zvládneš to sám?
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od pajosek2 »

Tak to schema jsem našel v jednom Tvém minulém vlákně,takže tam máš kondík 33nF,330nF a pak tranzistor AF239.Podle mne to bude ten trand,tak tam dej nějakou náhradu pokud nemáš origo a je to,ale myslím,že Ti to už někdo radil ne?
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od pajosek2 »

Peterseal píše:A mohol by mi niekto polsat servisny manual na TESLA Martino? Lebo mam jednu v dezolatnom stave,a schema mi nestaci....
Diky :)
http://www.tele.tym.cz/schemata/spoleto ... is.%20dok/ ,ale moc Ti nerozumím,protože tento odkaz jsi dával Ty Oberleutnantovi v jiném vlákně.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#36 Příspěvek od Oberleutnant »

Zkusím proměřit ten obvod od pinu, kam vede AVC a uvidím

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#37 Příspěvek od Peterseal »

pajosek2 píše:
Peterseal píše:A mohol by mi niekto polsat servisny manual na TESLA Martino? Lebo mam jednu v dezolatnom stave,a schema mi nestaci....
Diky :)
http://www.tele.tym.cz/schemata/spoleto ... is.%20dok/ ,ale moc Ti nerozumím,protože tento odkaz jsi dával Ty Oberleutnantovi v jiném vlákně.
No ale nei kompletna....zatial mi staci,ale ked tu Tv dam dohromady a budem ozivovat(ak sa k tomu dostanem) a zladovat tak neviem...

Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#38 Příspěvek od martinbbb »

Já sem to ale říkal hned od začátku že je zkrat uvnitř toho KV, hned v prvním příspěvku píšu: "vývod AVC" je přes odpor 100 ohmů připojen do báze tranzistor AF 239 ještě tan jsou asi dva průchodkový kondenzátory....zkontrolovat jestli tento primitivní obvod nemá vůči zemi zkrat jako prase je myslím záležitost velmi banální a myslím že jí zvládneš" tolik citace z mého prvního příspěvku.....opravdu nechápu tohle dlouhý vlákno....

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od pajosek2 »

martinbbb píše:Já sem to ale říkal hned od začátku že je zkrat uvnitř toho KV, hned v prvním příspěvku píšu: "vývod AVC" je přes odpor 100 ohmů připojen do báze tranzistor AF 239 ještě tan jsou asi dva průchodkový kondenzátory....zkontrolovat jestli tento primitivní obvod nemá vůči zemi zkrat jako prase je myslím záležitost velmi banální a myslím že jí zvládneš" tolik citace z mého prvního příspěvku.....opravdu nechápu tohle dlouhý vlákno....
To je fakt,všiml jsem si Tvého příspěvku až pozdě když už jsem radil trošku jiný postup.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#40 Příspěvek od martinbbb »

pajosek2 píše:
martinbbb píše:Já sem to ale říkal hned od začátku že je zkrat uvnitř toho KV, hned v prvním příspěvku píšu: "vývod AVC" je přes odpor 100 ohmů připojen do báze tranzistor AF 239 ještě tan jsou asi dva průchodkový kondenzátory....zkontrolovat jestli tento primitivní obvod nemá vůči zemi zkrat jako prase je myslím záležitost velmi banální a myslím že jí zvládneš" tolik citace z mého prvního příspěvku.....opravdu nechápu tohle dlouhý vlákno....
To je fakt,všiml jsem si Tvého příspěvku až pozdě když už jsem radil trošku jiný postup.
No já si ale stejně myslím že autor tohoto vlákna ten KV stejně neopraví, i kdyby tady bylo tisíc trošku jinejch postupů.....

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od pajosek2 »

No nevím,doufám,že napíše výsledek. Nabízel jsem mu i osobní pomoc,ale na to vůbec nereagoval,tak nevím.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#42 Příspěvek od martinbbb »

pajosek2 píše:No nevím,doufám,že napíše výsledek. Nabízel jsem mu i osobní pomoc,ale na to vůbec nereagoval,tak nevím.
Třeba už shořel, když nic nepíše......

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#43 Příspěvek od Oberleutnant »

Ten volič jsem zatím dál nezkoumal, neměl jsem čas, snad budu pokračovat co nejdřív.Děkuji pajoskovi2 za nabídku o pomoc, ale já jsem bohužel z Prahy, takže do Bystřice pod Hostýnem to mám moc daleko :cry: , Proměřím ten tranzistor a zbývající součástky v obvodu od vývodu AVC a uvidím.Od jednoho opraváře jsem slyšel, že tyhle jugoslávské voliče KTJ92 byly prý dost poruchové, nejen elektrickou částí, ale i mechanickou.Jak už jsem dříve psal, bývalý majitel tohoto voliče KTJ92 mi říkal, že je prý plně funkční, že ho měl dodnes běžně v provozu a cena 200,-Kč je prý velmi výhodná, ale každému se nedá věřit, vypadá to, že je zkrat uvnitř voliče v obvodu od AVC, takže to byl zřejmě podfuk...

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od pajosek2 »

Jo to je vpohodě,nějakým způsobem jsem nabyl dojmu,že jsi někde od Zlína,snad jsem to spletl z někým jiným,sorry. Jinak Ti přeju hodně úspěchů aprosím napiš pak jak jsi dopadl.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#45 Příspěvek od Oberleutnant »

Dneska jsem sehnal ještě jeden kanálový volič KTJ92-T, ale vývody pro napájení, AVC... jsou úplně zalité kupy cínu až k zemi (ještě víc, než to bylo u mého voliče), páječkou mi to bohužel nejde odstranit, i když to hodně zahřívám, nevíte někdo, jak ty kupy cínu odstranit?Díky

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“