TESLA 4245U MARTINO - problémy se signálovou částí

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#76 Příspěvek od Oberleutnant »

Zjistil jsem, že pracovní bod AVC by se měl nastavit tak, aby na kolektoru T17 bylo přibližně 31V

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#77 Příspěvek od pajosek2 »

Oberleutnant píše:Zjistil jsem, že pracovní bod AVC by se měl nastavit tak, aby na kolektoru T17 bylo přibližně 31V
To je sice pěkný,ale můžeš mít chybu v obvodech mezi těmi 31 volty a kan voličem,tak to nastav přímo ny kan voliči. Ještw jedna věc,ten televizor má dvy vstupy UHF a VHF není jedno do jakého vstupu to připojíš.nevím v jakém pásmu máš vysílače,ale jestli chytáš stanice na UHF a anténu máš do vsupu VHF,tak to nepůjde a jestli ano,tak móóóc slabě.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#78 Příspěvek od pajosek2 »

Anonym píše:A tím , že se otvírá T6 , snižuje se jeho zesílení a hlavně T6 má nižší odpor a střídavě je tranzistor připojen paralerně k cívce a více zatlumuje tento obvod a tím rozšiřuje OMF křivku . Při opačné reg. by tomu bylo naopak . Proto se to řeší takto .
Jinak T18 je otevřen a na emitoru má cca 12V. To napětí není kritické a z emitoru má zapojenou diodu , katodou k emitoru . Když začne T18 zavírat , klesá napětí na jeho emitoru a roste nap. na kolektoru . Tím otevírá víc T6 a začne klesat zesílení T6 (OMF) . Po překročení určité úrovně signálu je na emitoru tak malé napětí , že se začne otevírat dioda a stahuje napětí do báze voliče . Tím začne zpožděně regulovat zesílení a odtud název zpožděné AVC . Nastavení AVC pro tuner (nemám schéma , tak Ti neřeknu pozici , ale je to ten za diodou v emitoru T18) nás učili na Oravě nastavovat tak , že se povytáhla anténa a zašumělý obraz se nastavil trimrem na co nejlepší obraz . Zdravím Ivan
To,že se zatlumí rezonanční obvod jsem si neuvědomil,přito je to jasné.Je to zvláštní,jak se vědomosti vykouří z hlavy pokud to člověk dělá jen rekreačně.
Co se týká zpožděného AVC,tak pokud to chápu správně,tak tím,že Kan volič se reguluje až se zpožděním po OMF,tak se tím dosáhne toho,že OMF je vždy dostatečně nabuzena a tím je zajištěn lepší poměr signál/šum?Pokud se pletu prosím opravu.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#79 Příspěvek od Oberleutnant »

Napište mi, prosím, jestli je to správně: napětí AVC na vývodu E u kanálového voliče se nejspíš nastavuje potenciometrem P3 na nastavení AVC a napětí 31V na kolektoru T17 se asi nastavuje potenciometrem P2 na nastavení pracovního bodu AVC.Je to tak?

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#80 Příspěvek od pajosek2 »

Než začneš něco nastavovat,tak,zkontroluj připojení té antény co jsem Ti psal.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Návštěvník

#81 Příspěvek od Návštěvník »

"Pajošku2" máš výbornou . Ivan

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#82 Příspěvek od pajosek2 »

No to je sice pěkný,že mám výbornou,ale ,co uděláme s tím televizorem pana Oberleutnanta? Jestli je to napětí AVC celkem oK,tak mu taky nemusí kmitat oscilátor.Sice jsem mu napsal jak to zjistit,ale nevím.Taky ještě nereagoval na tu záměnu anténích vstupů,tak nevím.Já jsem celkem dost trpělivý,ale tohle mne nějak přestává bavit.

Co se týká toho našeho rozboru funkce AVC,tak by to možná nebylo od věci jedno téma směřovat tímto směrem a rozebrat funkce jednotlivých obvodů formou otázek a odpovědí.trochu potrápit mozky bastlířů,protože tady sice dostano radu jak odstranit závadu,ale neví jak to logicky zdůvodnit.Vidím totiž sám na sobě jak se mi nepoužívané vědomosti ztrácejí z hlavy a už si nejsem svým NOW HOW,tak jistý. Ale to je námět spíše pro adminy.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#83 Příspěvek od Oberleutnant »

Připojení antény jsem už zkoušel, připojil jsem správnou anténu pro UHF i VHF, ale stejně to neladilo.
Můžete mi někdo napsat, jestli se dá izolovat nějaký vývod od země, který by se náhodou spojil se zemí a vzniknul zkrat?Nemyslím odstranit zkrat např. odpájením cínu apod.Díky

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#84 Příspěvek od Peterseal »

Myslis glvanicke oddelenie od siete?

Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#85 Příspěvek od martinbbb »

Peterseal píše:Myslis glvanicke oddelenie od siete?
Já myslím že vím co myslí, galvanické oddělení to určitě není, to on ani neví co je, tak to nemůže myslet......představ si že pájíš a páječku držíš levou nohou, tak při tomto svém velmi neohrabaném pájení propálíš izolasi spousty drátů no a náš milý nadporučík má zřejmě na mysli co si počít aby se mu tímto způsobem obnažené vodiče, náhodou nedotkly kostry....že je to tak pane nadporučíku????

tak jsem se vrátil z dvoudenních mou ženou nucených prací na naší chalupě a koukám že se v tomto vlákně nic nezměnilo, nadporučík píše bludy a nastavuje pracovní bod AVC, .....pajosek2 a Ivan píší rozumy a teorie, jak má fungovat AVC..... a televizor je pořád rozebrán a stále zrní, stále zrní......

mám ještě dotaz, jak jsi nadporučíku udělal to že se ti regulační AVC napětí "přestalo ztrácet" (naučil jsem se mluvit tvou řečí)?? tos vyměnil ten odpor do báze?
Nic proti, já teda nejsem žádnej super opravář, jako třeba Ivan... o rádia a telky se zajímám spíš z historického a sběratelského hlediska, navíc spíš o ty první lampáče...u TV jsem naposledy dával dohromady klíčované AVC u Ametysta, asi před měsícem........Tesla Martino je pro mě už nezajímavá moderna, ale nezprovoznit tak jednoduchej KV za takovou dobu a ještě se tak hloupě ptát, není ti to blbý???

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#86 Příspěvek od pajosek2 »

Milý Oberleutnante,pochybuju,že máš generátor 38MHz,aby sis ověřil funkci OMF?ale máůžeš to vytáhnout z jiného televizoru.

Mám,ale pár otázek,pokud mi na ně neodpovíš,tak nebudu přispívat do Tvých vláken,protože jsem sice trpělivý,ale už mi dochází.

1.Jaké máš měřící přístroje?
2.Jaké máš vzdělání?
3. Jakou máš odbornou literaturu?
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#87 Příspěvek od Oberleutnant »

Z měřících přístrojů mám multimetr a RC měřič, studuji na SOŠ obor výpočetní technika, sice máme předmět elektrotechnika, ale jsou to samé výpočty, se kterými si neví rady ani sám učitel a žádná teorie, z odborné literatury mám knihy Český, Vodrážka - Rádce televizního opraváře a Novák - Slabikář radioamatéra.
Jinak nemám na mysli propálenou izolaci, ale myslím, kdyby byl např. u kanálového voliče spojen vodivě se zemí nějaký vývod, jak ho izolovat od země, když to nejde páječkou odpájet (tak, aby se odstranil zkrat vůči zemi)

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#88 Příspěvek od Peterseal »

Oberleutnant píše:Z měřících přístrojů mám multimetr a RC měřič, studuji na SOŠ obor výpočetní technika, sice máme předmět elektrotechnika, ale jsou to samé výpočty, se kterými si neví rady ani sám učitel a žádná teorie, z odborné literatury mám knihy Český, Vodrážka - Rádce televizního opraváře a Novák - Slabikář radioamatéra.
Jinak nemám na mysli propálenou izolaci, ale myslím, kdyby byl např. u kanálového voliče spojen vodivě se zemí nějaký vývod, jak ho izolovat od země, když to nejde páječkou odpájet (tak, aby se odstranil zkrat vůči zemi)
:?: No mechanicky odstranit vodive spojenie.
A co Ti tam nejde odpajkovat?

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#89 Příspěvek od Oberleutnant »

Vypadá to, že vývod OMF u voliče je vodivě spojen se zemí (už to bylo, když jsem ten volič dostal), tedy s obalem voliče a vývod je navíc dost krátký, takže odpájet to nepůjde.Šlo by to izolovat od země nějakou jinou metodou?

Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#90 Příspěvek od martinbbb »

Oberleutnant píše:Vypadá to, že vývod OMF u voliče je vodivě spojen se zemí (už to bylo, když jsem ten volič dostal), tedy s obalem voliče a vývod je navíc dost krátký, takže odpájet to nepůjde.Šlo by to izolovat od země nějakou jinou metodou?
To říkáš brzo, tak to zkontroluj ohmetrem, teď si přesně nevybavuju schéma ale jestli je tam proti zemi cívka tak ji budeš muset dočasně odpojit, jinak ti to bude hlásit nulovej odpor vůči zemi pořád...někdy stačí opravdu jen vlásek cínu viditelný jen lupou a už je tam zkrat....

na odstranění této "potencionální" závady mám tři metody: (můžeš si vybrat)

1. pořádně to prohřej a použij odsávačku cínu (pokud ji máš)

2. vypiluj to jehlovým pilníčkem

3. odvrtej ten vývod a středový drát koaxu vedoucí k OMF připoj přímo v KV a stínění na plechovou kostru voliče.

P.S. pozdravuj pana učitele, na tom co předvádíš je vidět výsledek jeho práce, taky jsme na slabo-elektro průmyslovce měli takovýho tumpachovýho profesora, kterej toho věděl míň než my studenti.... už je to pět let co jsem maturoval, holt ten čas letí.....

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“