TESLA 4245U MARTINO - problémy se signálovou částí

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#151 Příspěvek od martinbbb »

Oberleutnant píše:a možná právě kvůli tomu nejde nic naladit, protože když se rychle zvětšuje napětí AVC, tak to svědčí o tom, že v OMF neni něco v pořádku, na vývodech T17 jsou taky nesprávná napětí, protože na kolektoru by mělo být při správně nastaveném pracovním bodu AVC napětí 31V...
Great!!! :prst: Oberleutnant!! Tys na to kápnul, něco v tom nebude v pořádku... však radím, neleň a pospěš!! vezmi šroubovák, štípačky, multimetr, nástroj k pájení a zmenši to napětí, dříve než se zvětší natolik že se z TV přijímače stane nekontrolovatelná časovaná puma!!

PS: Já jsem Tě zde několikrát varoval abyses v nastavovacích prvcích nevrtal, když tomu nerozumíš a neznáš jejich funkci....nyní jsi ve stádiu, kdy jsi vše dokonale rozvrtal a jen těžko to budeš dávat dohromady....

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#152 Příspěvek od pajosek2 »

Tak tak,ale pdal jsem Ti několikrát ať ověříš funkci OMF než půjdeš dál. No nic-hodně štěstí.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#153 Příspěvek od Hill »

Teď na to teprve koukám: na výstupu kanálového voliče?
Tam přece musíš naměřit zkrat, je tam tlumivka proti kostře, L33 tuším.

Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#154 Příspěvek od martinbbb »

Hill píše:Teď na to teprve koukám: na výstupu kanálového voliče?
Tam přece musíš naměřit zkrat, je tam tlumivka proti kostře, L33 tuším.
dne 7.8 (tedy před měsícem) jsem napsal toto:

To říkáš brzo, tak to zkontroluj ohmetrem, teď si přesně nevybavuju schéma ale jestli je tam proti zemi cívka tak ji budeš muset dočasně odpojit, jinak ti to bude hlásit nulovej odpor vůči zemi pořád...někdy stačí opravdu jen vlásek cínu viditelný jen lupou a už je tam zkrat....

na odstranění této "potencionální" závady mám tři metody: (můžeš si vybrat)

1. pořádně to prohřej a použij odsávačku cínu (pokud ji máš)

2. vypiluj to jehlovým pilníčkem

3. odvrtej ten vývod a středový drát koaxu vedoucí k OMF připoj přímo v KV a stínění na plechovou kostru voliče.

Já vím Hille že nemáš rád když se nadporučíkovi nadává a už jsme spolu kvůli tomu tady měli takový rozhovor.....já mu už nadávat nebudu i když se mi z jeho reakcí dělá špatně....zkousnu to, ale myslím si o něm své.......

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#155 Příspěvek od Hill »

To nic, Martine, to vlákno už má zase rekordní délku, tak jsem asi některou stránku vynechal, abych nepropadl pokušení zase ho smazat. Na tu délku výsledek velmi chabý.

Mimochodem - první a druhý týden v srpnu jsem občas juknul ze světa, od třetího týdne jsem v práci doháněl, co se nakupilo, pracovní doma neomezená a práci jsem si tahal ještě domů, takže přes čtyři neděle jsem na bastlírně řešil jen na to nejnutnější a ještě jen z čerstvého. Proto jsem tvůj příspěvek prošvihl.

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#156 Příspěvek od Oberleutnant »

Nemohu souhlasit s tim, co napsal martinbbb, znovu opakuji: MOHU S ČISTÝM SVĚDOMÍM PROHLÁSIT, ŽE JSEM ZATÍM NIC NENASTAVOVAL!!
To napětí AVC se opravdu zvýšilo samo a na vývodech T17 jsou tyto nesprávná napětí už z doby, když jsem TV přivez!
(pravdou je, že kdysi jsem se televizory pokoušel zprovoznit kroucením různými nastavovacími prvky, ale to už je dávno pryč a nyní už si nedovolim jen tak bezdůvodně sáhnout na nastavovací prvky!)
Ale když už se to napětí zvýšilo, tak se ho pokusim příslušným potenciometrem nastavit na správnou hodnotu (vždyť ty potenciometry tam jsou od toho, aby se daly doladit nepřesnosti součástek v důsledku stárnutí a tolerance)
Ale ještě před nastavením potenciometry zkusim zkontrolovat součástky okolo T17 v OMF

Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#157 Příspěvek od martinbbb »

Oberleutnant píše:Nemohu souhlasit s tim, co napsal martinbbb, znovu opakuji: MOHU S ČISTÝM SVĚDOMÍM PROHLÁSIT, ŽE JSEM ZATÍM NIC NENASTAVOVAL!!
To napětí AVC se opravdu zvýšilo samo a na vývodech T17 jsou tyto nesprávná napětí už z doby, když jsem TV přivez!
(pravdou je, že kdysi jsem se televizory pokoušel zprovoznit kroucením různými nastavovacími prvky, ale to už je dávno pryč a nyní už si nedovolim jen tak bezdůvodně sáhnout na nastavovací prvky!)
Ale když už se to napětí zvýšilo, tak se ho pokusim příslušným potenciometrem nastavit na správnou hodnotu (vždyť ty potenciometry tam jsou od toho, aby se daly doladit nepřesnosti součástek v důsledku stárnutí a tolerance)
Ale ještě před nastavením potenciometry zkusim zkontrolovat součástky okolo T17 v OMF
1) Vysvětlím ti rozdíl mezi potenciometrem a trimrem, protože vidím že v tom máš zmatek. Potenciometr má hřídel se kterou se dá otáčet a na kterou se připevňuje tzv. knoflík (nejčastěji plastový). Potenciometr je součástka, kde poměr odporů mezi krajními vývody a běžcem může měnit běžný uživatel, neboli laik. Oproti tomu trimr je součástka kde lze zmiňovaný poměr odporů měnit pouze nástrojem (např. šroubovákem) trimr nemá hřídel a tudíž "kroucení s ním" nepřísluší laikovi, nýbrž odborníkovi. Tedy tam ty trimry nejsou od toho aby si každý mohl jak říkáš "dolaďovat" změny v důsledku stárnutí....

2) samo od sebe se napětí určitě nezvýšilo.. (před každou reakcí je nějaká akce, která tuto reakci vyvolá) a je celkem jedno jestli se to stalo tvým zásahem, nebo nově vzniklou poruchou.

3) několikrát jsi zde psal jak jsi to nastavoval, třeba zde (16.srpna)
Oberleutnant píše:Napětí AVC na kanálovém voliči mám 10,8V místo 9V a napětí na kolektoru T17 mám 41,8V a správně by mělo být 31V, takže možná proto to neladí, nejdřív zkusim P3 nastavit AVC tak, aby na voliči bylo 9V a až potom zkusim P2 nastavit pracovní bod AVC tak, aby na kolektoru T17 bylo 31V a pak by to mohlo ladit...uvidíme
Takže buď tu lžeš, nebo si děláš legraci. Navíc by se zde dalo najít hodně příspěvků, kde ti kdekdo radí abys ověřil funkci OMF a to velmi jednoduchým způsobem, udělal jsi to???

4) já si myslím že toto celé vlákno je vážně zbytečné a dlouhé, jak píše Hill a asi to k ničemu nevede.

Návštěvník

#158 Příspěvek od Návštěvník »

Ahoj Martine , pokud se Ti podaøí prorazit tu pancéøovou bariéru blbosti , pak jsi dozajista adeptem na "platinového Ámose" . Ivan

Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#159 Příspěvek od martinbbb »

Anonym píše:Ahoj Martine , pokud se Ti podaří prorazit tu pancéřovou bariéru blbosti , pak jsi dozajista adeptem na "platinového Ámose" . Ivan
Díky za pozdravy :D já myslím, že to snad radši ani ne, já nemám patent na rozum a každý nějak s elektronikou začínal, navíc v současné době mám spoustu jiných a důležitějších starostí než "učit nadporučíka". Jen když to tady tak čtu ty jeho příspěvky a žasnu, tak si to někdy neodpustím nereagovat, vidím že on si ale ať se děje co se děje mele svou a poradit si nenechá. Ono se říká chytrému, když je v koncích napověz, hloupému ale nepomůže nic jinýho než pořádný kopanec do šunky. Proto myslím že toto vlákno je k ničemu.

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#160 Příspěvek od Oberleutnant »

Sorry, včera jsem nějak zapomněl napsat, že jsem zkoušel, zda je OMF funkční, připojil jsem jiný kanálový volič a zapojil ho tak, jak psal martinbbb a chovalo se to stejně jako s tímto originálním voličem, tedy to pouze při přepínání předvoleb problikne.Napájecí napětí OMF je správné, tedy 24V

Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#161 Příspěvek od martinbbb »

Oberleutnant píše:Sorry, včera jsem nějak zapomněl napsat, že jsem zkoušel, zda je OMF funkční, připojil jsem jiný kanálový volič a zapojil ho tak, jak psal martinbbb a chovalo se to stejně jako s tímto originálním voličem, tedy to pouze při přepínání předvoleb problikne.Napájecí napětí OMF je správné, tedy 24V
Jak jsi ho připojil?, pověz.......napiš, jak jsi ověřil funkci OMF.....klidně to můžeš napsat polopatě, vývod od vývodu.....

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#162 Příspěvek od pajosek2 »

Člověče ,tak to by mně taky zajímalo.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#163 Příspěvek od Oberleutnant »

Ten kanálový volič jsem zapojil přesně podle návodu od martinabbb na straně 8 v tomto vlákně a projevovalo se to stejně jako s tim původním

Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#164 Příspěvek od martinbbb »

Oberleutnant píše:Ten kanálový volič jsem zapojil přesně podle návodu od martinabbb na straně 8 v tomto vlákně a projevovalo se to stejně jako s tim původním
Aha, já jen kvůli tomu že jsi psal že to problikne při přepnutí předvolby a já jsem ti žádnou předvolbu připojovat neradil...nejspíš jsi to popletl....já jsem KV měl natvrdo přepnutej na UHF a ladil jsem potenciometrem....má druhá otázka zní: jak jsi se popral s tím galvanickým oddělením od sítě? a třetí: co jsi požil jako zdroj pro ladění 30V a čím jsi KV napájel? tak nám napiš jak jsi to udělal ty popleto.......

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#165 Příspěvek od Oberleutnant »

Ten kanálový volič jsem připojil na napájecí napětí 12V pomocí síťového zdroje a když jsem ladil potenciometrem, chovalo se to pořád stejně, tedy nešlo nic naladit.
Když obraz alespoň zrní, tak by OMF měla být funkční, kdyby byla vadná, tak si myslim, že by to ani nezrnělo a nereagovalo na přepínání předvoleb, jenom by to svítilo bílým jasem a přes obraz by se pohybovaly tenké bílé proužky.
Stejně si myslim, že to neladí kvůli nesprávně nastavenému napětí AVC a pracovního bodu AVC

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“