Úprava rozsahů

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#76 Příspěvek od Crifodo »

Sendyx píše:Já to zažil v praxi i se selénem a kuprovým oxidem :lol:
Tos byl ty ten chlápek, co podával Voltovi kolečka z jelenice pokapaný citronem, když skládal ten svůj sloup?
http://www-1.unipv.it/leos/wfopc/volta_jpeg.jpg

Uživatelský avatar
cackler
Příspěvky: 286
Registrován: 17 pro 2007, 01:00

#77 Příspěvek od cackler »

Crifodo píše:Madonna mia, 70 příspěvků kvůli takový jednoduchý k*k*tině 8O

já myslel, že konstruuješ nějaký nastavitelný stabilizovaný zdroj s proudovým omezením a měřáky mají být jeho součástí, co chceš tady měřit? a pak budeš znova vymýšlet a počítat bočníky pro proudové omezení?
o tom nikde nepadlo ani slovo jen k tomu tak všichni přitupovali... a hlavně muj krásnej zdroj není žádná kokotina!

tady v tom topiku jak název napovídá o zdroj vůbec nešlo, jenom o měřidla a jenom 3 stránky jsou o nadávaní na čísnký měřáky z gme a na dalších třech už jsou občas i nějaký přispěvky který mi pomohli...

každopádně díky za ty scany. dám to už nějak dohromady a ozvu se s výsledkem.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#78 Příspěvek od jandu »

Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
cackler
Příspěvky: 286
Registrován: 17 pro 2007, 01:00

#79 Příspěvek od cackler »

Tak a je to tady!
Konec ságy o úpravě rozsahů dvou měřidel :-D

Děkuji všem zůčastněným, hlavně Fůrii,Crifodovi a Sendyxovi za velice podnětné rady :twisted:

Výsledek viz přiložené fotečky, jen doufám, že až to dám do finálního zapojení tak se to bude chovat stejně jako při testech :)

Při kreslení stupnic jsem si jako podklad naskenoval stupnici z toho 2mA-metru a zjistil jsem, že je všechno rozhodně ne lineární. Každej dílek jiná velikost, takže jsem to musel překreslovat a dělat se s novou stupnici. Takže měřidlo už ukazuje trochu lineárnější hodnoty, ale pořád to není dokonalý, ale počítal sem to a ještě se to vejde do 2,5% takže pořád použitelný měřidlo.

Přikládam i exportované obrázky stupnic, který jsem dělal víceméně vektorově, takže jsou velice upravitelný. Kdyby někdo měl zájem klidně pošlu.
Přílohy
100ma.gif
(70.45 KiB) Staženo 86 x
HOTOVO.jpg
(170.75 KiB) Staženo 93 x
200v.gif
(73.42 KiB) Staženo 83 x

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#80 Příspěvek od stasek »

Safra, ty jsou jak nový, opravdu pěkný, moc.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“