TESLA 4245U MARTINO - problémy se signálovou částí

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vladom
Příspěvky: 317
Registrován: 11 zář 2008, 02:00
Bydliště: Prievidzsko

#301 Příspěvek od vladom »

Kdybych měl takovou televizi, asi bych namotal na vn trafo 5-6 závitů nějakým drátem obrazovku přižhavil a nafotil, kdysi jsem několik televizorů takto provozoval. Pokud nepomůže přižhavení, je zbytečná regenerace. Původní žhavení je třeba samozřejmě odpojit a asi nahradit odporem. Pokud to pojede, potom má smysl zkoušet regeneraci.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#302 Příspěvek od pajosek2 »

vladom píše:Kdybych měl takovou televizi, asi bych namotal na vn trafo 5-6 závitů nějakým drátem obrazovku přižhavil a nafotil, kdysi jsem několik televizorů takto provozoval. Pokud nepomůže přižhavení, je zbytečná regenerace. Původní žhavení je třeba samozřejmě odpojit a asi nahradit odporem. Pokud to pojede, potom má smysl zkoušet regeneraci.
No jo,jenže on už ji asi nemá.Bude obrazovku regenerovat telepaticky,kdyby ji náhhodou někdo vyzvedl ze zběrňáku ,tak aby to měl vpořádku.

Já teda nejsem admin,ale byl bych pro BAN.Pěkně mne naštval.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#303 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ban na blbost je na Bastlírně neaplikovatelný a nezdůvodnitelný. Nemáte ho dráždit.
stepa píše:Hille jsou to alespon stejny IPiny? :D
Ne, ale obě IP jsou z firem, zabývající se poskytováním internetu (v některých případech i ve stejných oblastech).
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#304 Příspěvek od pajosek2 »

ZdenekHQ píše:Ban na blbost je na Bastlírně neaplikovatelný a nezdůvodnitelný. Nemáte ho dráždit.
stepa píše:Hille jsou to alespon stejny IPiny? :D
Ne, ale obě IP jsou z firem, zabývající se poskytováním internetu (v některých případech i ve stejných oblastech).
Tady sice nejde o blbost,ale o to,že si z nás dělá srandu, naproti tomu máš pravdu. Nejlépe bude ho nedráždit snahou pomoci a prostě nereagovat na něj a na neregistrované taktéž.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#305 Příspěvek od Oberleutnant »

pajosku2, můžeš být rád, že jsem ti pomohl s renovací, poslal jsem ti sem fotky Martina zevnitř 8-)

Uživatelský avatar
martinbbb
Příspěvky: 102
Registrován: 20 bře 2008, 01:00

#306 Příspěvek od martinbbb »

Oberleutnant píše:pajosku2, můžeš být rád, že jsem ti pomohl s renovací, poslal jsem ti sem fotky Martina zevnitř 8-)
Jestli tenhle humus co prezentuješ jako TV po renovaci myslíš vážně, tak jsi divnej.....já bych se za tohle styděl, mít ve sbírce něco tak špinavýho, zaprášenýho a zas.anýho bordelem......buď sem dej fotky televize v chodu (pohled na celou TV - aby bylo vidět že je to opravdu Martino), jinak zalez do díry a nic neříkej....fakt, co slovo, to perla......

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#307 Příspěvek od stepa »

Chlapi, az mu prestanete odpovidat, tak on nebude mit duvod psat, protoze se na nej kazdej vy*ere(a zaleze do ty diry, kde chcete aby byl). Ale vy mu porad odpovidate a popichujete a to je voda na jeho mlyn. Krasne se u toho bavim...jen tak dal :wink:
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#308 Příspěvek od masar »

:ignore: :wink:

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#309 Příspěvek od pajosek2 »

Oberleutnant píše:pajosku2, můžeš být rád, že jsem ti pomohl s renovací, poslal jsem ti sem fotky Martina zevnitř 8-)
Jo děkuju,ale chtěl jsem celý pohled,i tak díky .Nevíš prosím Tě jestli ten ,jak se to jmenuje,kanál.volič musí být nutně v televizoru .Slyšel jsem totiž,že je tam na ho..o.:
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#310 Příspěvek od Mysteri »

pajosek2 píše:
Oberleutnant píše:pajosku2, můžeš být rád, že jsem ti pomohl s renovací, poslal jsem ti sem fotky Martina zevnitř 8-)
Jo děkuju,ale chtěl jsem celý pohled,i tak díky .Nevíš prosím Tě jestli ten ,jak se to jmenuje,kanál.volič musí být nutně v televizoru .Slyšel jsem totiž,že je tam na ho..o.:
Kanálovy volič ti je na hov.o, keď nemáš pred barákom kanál :beer: :lol:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#311 Příspěvek od EKKAR »

Za týden (17.10.) jsou volby - stoupni si před nějakou volební místnost, najdeš tam voličů (i volů), co hrdlo ráčí... A když odklopíš několik deklů na ulicích v okolí, budeš mít nových kanálových voličů...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#312 Příspěvek od Mysteri »

Čiže v Čechách budete mať 17.10 na niektorých námestiach guláš a Hot-Dog za dara? Idem s rodinou na výlet :D Ale v dobrom... :lol:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#313 Příspěvek od EKKAR »

Teda aspoň si myslím, že to je 17.10., já nějak ztrácím pojem o čase, když se mluví o politice, nejradši bych všechny ty tlučhuby vrátil o pár tisíc let zpátky někam do dob římských císařů a tam je předhodil lvům. Aspoň by se (ti lvi teda) jednou do sytosti nažrali...

EDIT: Tak jsou to Krajské volby (do krajských zastupitelstev) a volby do Serátu - 1. kolo v pátek a v sobotu, to druhé má následovat 24. a 25. října... MOR NA NĚ!!!!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#314 Příspěvek od Carel »

EKKAR píše:Teda aspoň si myslím, že to je 17.10., já nějak ztrácím pojem o čase, když se mluví o politice, nejradši bych všechny ty tlučhuby vrátil o pár tisíc let zpátky někam do dob římských císařů a tam je předhodil lvům. Aspoň by se (ti lvi teda) jednou do sytosti nažrali...

EDIT: Tak jsou to Krajské volby (do krajských zastupitelstev) a volby do Serátu - 1. kolo v pátek a v sobotu, to druhé má následovat 24. a 25. října... MOR NA NĚ!!!!
Nebo taky Oberleutnanta na ně :D

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#315 Příspěvek od Oberleutnant »

Sice si děláte srandu, ale kanálový volič musí v TV být, je to vstupní díl televizoru, který zpracovává vysokokmitočtový obrazový a zvukový signál přijímaný z vysílačů v rozdílných pásmech.
Starší TV, jako např. Orava 131 měly plynule laditelný kanálový volič, ale neměly předvolby zřejmě kvůli tomu, že tehdy vysílal první program v pásmu VHF a druhý program v pásmu UHF, takže stačilo pouze přepnout pásmo u síťového vypínače.
Ale moc nechápu, proč o něco novější Martino nebo Orava 230 měly už 6 předvoleb, když v té době vysílaly také pouze dva programy, asi výrobce počítal s brzkým příchodem dalších programů

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“