Cim nahradit LT1101

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#151 Příspěvek od Andrea »

Dobrý by byl třeba OPA335, ten má malý offset a drift. Ale TME ho asi nemá. Tak si ho nech poslat od TI jako vzorek i s tím INA118.

Uživatelský avatar
Izmail
Příspěvky: 157
Registrován: 26 zář 2008, 02:00

#152 Příspěvek od Izmail »

Andrea píše:Dobrý by byl třeba OPA335, ten má malý offset a drift. Ale TME ho asi nemá. Tak si ho nech poslat od TI jako vzorek i s tím INA118.
Jak se ten zesilovac bude chovat kdyz, cidlo odpojim, to by tam melo byt teoreticky nekonecne zesileni, ale nevim, jestli to zustane neco malo pod 5V, nebo jestli OZ odejde. Koukam na ten OZ, co znamena parametr Voltage Output Swing from Rail. Nenasel jsem prave kolik to da napeti na vystupu. TI je asi stranky texas instrument, to neivm, jestli s moji anglictinou zvladnu :D. On na me taky vedouci projektu tlaci, ze musim do tydne objednat soucastky, jinak mi to skola neproplati.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#153 Příspěvek od Andrea »

Izmail píše:Jak se ten zesilovac bude chovat kdyz, cidlo odpojim, to by tam melo byt teoreticky nekonecne zesileni, ale nevim, jestli to zustane neco malo pod 5V, nebo jestli OZ odejde. Koukam na ten OZ, co znamena parametr Voltage Output Swing from Rail. Nenasel jsem prave kolik to da napeti na vystupu. TI je asi stranky texas instrument, to neivm, jestli s moji anglictinou zvladnu :D. On na me taky vedouci projektu tlaci, ze musim do tydne objednat soucastky, jinak mi to skola neproplati.
Kde by se tam vzalo víc než je napájení? Po odpojení čidla půjde výstup OZ (zdroje proudu) do kladné saturace. Nic se mu nestane. Ano, TI je Texas Instruments, výrobce INA118. Jako většina velkých výrobců polovodičů poskytují vzorky zdarma. Pro školy je to většinou bez problémů.

edit: Voltage Output Swing from Rail je parametr udávající, o kolik je max. výstupní napětí menší než napájecí napětí. Pokud je to třeba 100mV, tak OZ udělá na výstupu 100mV až Vcc-100mV. Nemusí to být symetrické, může to být jinak nahoru a jinak dolu a záleží to na zátěži.

Uživatelský avatar
Izmail
Příspěvky: 157
Registrován: 26 zář 2008, 02:00

#154 Příspěvek od Izmail »

Andrea píše:
Izmail píše:Jak se ten zesilovac bude chovat kdyz, cidlo odpojim, to by tam melo byt teoreticky nekonecne zesileni, ale nevim, jestli to zustane neco malo pod 5V, nebo jestli OZ odejde. Koukam na ten OZ, co znamena parametr Voltage Output Swing from Rail. Nenasel jsem prave kolik to da napeti na vystupu. TI je asi stranky texas instrument, to neivm, jestli s moji anglictinou zvladnu :D. On na me taky vedouci projektu tlaci, ze musim do tydne objednat soucastky, jinak mi to skola neproplati.
Kde by se tam vzalo víc než je napájení? Po odpojení čidla půjde výstup OZ (zdroje proudu) do kladné saturace. Nic se mu nestane. Ano, TI je Texas Instruments, výrobce INA118. Jako většina velkých výrobců polovodičů poskytují vzorky zdarma. Pro školy je to většinou bez problémů.

edit: Voltage Output Swing from Rail je parametr udávající, o kolik je max. výstupní napětí menší než napájecí napětí. Pokud je to třeba 100mV, tak OZ udělá na výstupu 100mV až Vcc-100mV. Nemusí to být symetrické, může to být jinak nahoru a jinak dolu a záleží to na zátěži.
To nechapu, co z toho maji, kdyz daji ty OZ zdarma a uz u nich dalsi kupovat nebudu. To mam napsat http://www-k.ext.ti.com/sc/technical-su ... rt.asp?LGC nebo nekam jinam. Nejakej ceskej kontakt jsem bohuzel nenasel.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#155 Příspěvek od Andrea »

Izmail píše:To nechapu, co z toho maji, kdyz daji ty OZ zdarma a uz u nich dalsi kupovat nebudu. To mam napsat http://www-k.ext.ti.com/sc/technical-su ... rt.asp?LGC nebo nekam jinam. Nejakej ceskej kontakt jsem bohuzel nenasel.
Mají z toho to, že se naučíš dělat s jejich součástkama a v budoucnosti spíš šahneš po jejich než po konkurenčních. Musíš se zaregistrovat a pak máš u každé součástky v tabulce Pricing/Packaging/Samples kolonku samples a pokud je tam tlačítko Add Free Sample To Cart, tak se dají objednat free samply.
Mají i skoro české stránky
http://www.ti.com/ww/cz/?DCMP=TI_CZ_Hom ... ther+OT+cz

Uživatelský avatar
Izmail
Příspěvky: 157
Registrován: 26 zář 2008, 02:00

#156 Příspěvek od Izmail »

Andrea píše:
Izmail píše:To nechapu, co z toho maji, kdyz daji ty OZ zdarma a uz u nich dalsi kupovat nebudu. To mam napsat http://www-k.ext.ti.com/sc/technical-su ... rt.asp?LGC nebo nekam jinam. Nejakej ceskej kontakt jsem bohuzel nenasel.
Mají z toho to, že se naučíš dělat s jejich součástkama a v budoucnosti spíš šahneš po jejich než po konkurenčních. Musíš se zaregistrovat a pak máš u každé součástky v tabulce Pricing/Packaging/Samples kolonku samples a pokud je tam tlačítko Add Free Sample To Cart, tak se dají objednat free samply.
Mají i skoro české stránky
http://www.ti.com/ww/cz/?DCMP=TI_CZ_Hom ... ther+OT+cz
tak to je neco, kouknu na to dekuju :-)

Uživatelský avatar
Izmail
Příspěvky: 157
Registrován: 26 zář 2008, 02:00

#157 Příspěvek od Izmail »

Jakou polozku mam vyplnit do Company, svoji skolu? A jeste nevim co v primary aplication area mam dat Communications & Telecom? nebo Consumer Electronics? Diky

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#158 Příspěvek od Andrea »

Izmail píše:Jakou polozku mam vyplnit do Company, svoji skolu? A jeste nevim co v primary aplication area mam dat Communications & Telecom? nebo Consumer Electronics? Diky
Do company nejlépe školu. Application area, není tam něco kolem měření?

Návštěvník

#159 Příspěvek od Návštěvník »

Andrea píše:
Izmail píše:Jakou polozku mam vyplnit do Company, svoji skolu? A jeste nevim co v primary aplication area mam dat Communications & Telecom? nebo Consumer Electronics? Diky
Do company nejlépe školu. Application area, není tam nìco kolem mìøení?
Prave ze neni, jeste je tak k elektronice Medical, Industrial, Broadband, Computers a Pripherals a to co jsem psal.[/code]

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#160 Příspěvek od Andrea »

Anonym píše:
Andrea píše:
Izmail píše:Jakou polozku mam vyplnit do Company, svoji skolu? A jeste nevim co v primary aplication area mam dat Communications & Telecom? nebo Consumer Electronics? Diky
Do company nejlépe školu. Application area, není tam něco kolem měření?
Prave ze neni, jeste je tak k elektronice Medical, Industrial, Broadband, Computers a Pripherals a to co jsem psal.[/code]
Já dávám Industrial, páč dělám pro strojaře :)

Uživatelský avatar
Izmail
Příspěvky: 157
Registrován: 26 zář 2008, 02:00

#161 Příspěvek od Izmail »

Andrea píše:
Anonym píše:
Andrea píše: Do company nejlépe školu. Application area, není tam něco kolem měření?
Prave ze neni, jeste je tak k elektronice Medical, Industrial, Broadband, Computers a Pripherals a to co jsem psal.[/code]
Já dávám Industrial, páč dělám pro strojaře :)
tak to dam, Communications & Teleco, kdyz to mam v oboru :-)

Uživatelský avatar
Izmail
Příspěvky: 157
Registrován: 26 zář 2008, 02:00

#162 Příspěvek od Izmail »

Tak ten OPA335 se da obednat, ale INA118 bohuzel jako sample nejde. Opravil jsem to schema, pridal jsem tam jeste diodu, aby kdyz odpojim cidlo, tak by na vystupu INA118 bylo 5V, a na AD mam referenci 2,5, tak nevim co by se stalo. Timhle zajistim, ze na AD bude max. 2,5V
Přílohy
schema.png
(11.31 KiB) Staženo 52 x

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#163 Příspěvek od Andrea »

Izmail píše:Tak ten OPA335 se da obednat, ale INA118 bohuzel jako sample nejde. Opravil jsem to schema, pridal jsem tam jeste diodu, aby kdyz odpojim cidlo, tak by na vystupu INA118 bylo 5V, a na AD mam referenci 2,5, tak nevim co by se stalo. Timhle zajistim, ze na AD bude max. 2,5V
Tak tu diodu jsem nějak nepobrala :roll: Navíc ten převodník je napájenej 5V, tak snese na vstupech 5V.

Uživatelský avatar
Izmail
Příspěvky: 157
Registrován: 26 zář 2008, 02:00

#164 Příspěvek od Izmail »

Andrea píše:
Izmail píše:Tak ten OPA335 se da obednat, ale INA118 bohuzel jako sample nejde. Opravil jsem to schema, pridal jsem tam jeste diodu, aby kdyz odpojim cidlo, tak by na vystupu INA118 bylo 5V, a na AD mam referenci 2,5, tak nevim co by se stalo. Timhle zajistim, ze na AD bude max. 2,5V
Tak tu diodu jsem nějak nepobrala :roll: Navíc ten převodník je napájenej 5V, tak snese na vstupech 5V.
V tom pripade je tam zbytecna :-), byla by tam k necemu, kdybych to napajel vetsim napeti ten INA118. Kdyz tam tech 5V bude, a reference 2,5V tak na vystupu budou same jednicky a prectu ze je tam 2,5 V ? jinak to schema takhle muze byt?

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#165 Příspěvek od Andrea »

Izmail píše:Jinak to schema takhle muze byt?
A co tam dělá těch 12V? :roll:

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“