XENONY

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#16 Příspěvek od EKKAR »

To jsou právě ty nejhorší hnusy. Pánové (stydím se za to oslovení), všem, co si montujete nehomologovaný xenony, bych urazil pazoury až u (_!_) - pak se nikdo nemůže divit, že je tolik nehod s neznámou příčinou po vyjetí do protisměru. Samozřejmě, když proti postiženému vyjede takovýhle "xenonový tunič" a oslní ho nečekaně nehomologovaným šajnem, diví se nezúčastněný člověk, jak mohl havarující nevidět zatáčku. Samozřejmě že ji neviděl, když byl oslepený. On už to nikomu nepoví (protože je většinou MRTVEJ) a skutečný viník nehody si vesele dál jezdí a oslňuje... Jste PRASATA a jako takový bych Vás střílel S-BALLama z brokovnic jako škodnou, nic jinýho nezasloužíte. Bohužel (ne)vymahatelnost práva a zákonů v tomhle státě Vám tuto prasečinu umožňuje beztrestně provozovat a když by se nějaký jedinec utrhnul a vzal výkon práva do svých rukou, budou podobní "tuzéři" ještě policií namísto postihu chráněni. Sorry za vulgaritu ode mne na tomto fóru nevídanou, ale je mi z Vás a Vám podobným skutečně NA BLITÍ.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

Typicky sa taketo xenony vyskytuju prave v tych najvacsich vrakoch. Tie auta akoze nikdy poriadne nesvietili, ked boli nove? Alebo to vtedy nikomu nevadilo a zrazu vadi?

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od durkovic »

zdravíčko,

jeden postreh z jazdy, ako asi všetci vieme nove Kia Ceed nemaju takzavne čočkove svetlomety, známy si dal do toho namontovať spomýnanú HID sadu, čili samotne žiarovky VN trafa a všetko čo sa v HID sade dodava. potom ked to zapol som myslel že skoro oslepnem , naozaj je to tak auta ktore maju svetlá iba so "sklenenou parabolou" tam xenony nemajú čo hladať je to fak riziko na ceste že sposobí nehodu. som zvedaví ako o pár rokov s tým prejde na STK.
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#19 Příspěvek od EKKAR »

Bohužel - až za pár roků, až mu zákon zavelí jet na STK, protože s novým fárem na kontrolu tuším 4 roky nemusí - celou tu dobu bude sr*t ostatní oslňováním. Pokud do té doby nezpůsobí nějakou nehodu a při vyšetřování mu to nespočítají, přijdou na to až na té STK - a pokud je podmaže, projde nejméně na další 2 roky i se zku*venýma xenonama... Fakt, hnus...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od ZdenekHQ »

Možná by nebylo od věci mít na autě nějako parabolu a hezky mu to světýlko poslat zpět. Ať si chlapec ty poslední chvíle před oslepnutím užije.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Marie Fùrie

#21 Příspěvek od Marie Fùrie »



Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od ZdenekHQ »

A Tvoje sestra taky spadá do kategorie "fůrií" či se nějak odlišuje ?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Marie Fùrie

#23 Příspěvek od Marie Fùrie »

ZdenekHQ píše:A Tvoje sestra taky spadá do kategorie "fùrií" èi se nìjak odlišuje ?
Tak, odlišuje se, tøeba tím že nebastlí a jestli je fùrie, no když kolikrát vidím jak jedná s manželem, jo, asi je taky fùrie. Když já vlastnì nevím, jaká je definice fùrie. Jaké má zesílení, impedanci...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#24 Příspěvek od EKKAR »

Nebo IM(_!_)ANCI... ???
Fakt je, že jízda na dálkový a xenony bez seřízení není specialitou "silnější" nebo "slabší" poloviny lidstva. Co svinstva nadělají jen kamióny - oni mají 4-6 reflektorů nahoře na boudě, v každém 50W nejmíň a když si to takhle vyšinou přes horizont proti vám, než je napadne tu protiletadlovou pitomost vypnout, ogrilujou vás klidně na kilometry - se světly normálního osobáku nemáte šanci jim to vrátit, sedí si dva metry nad silnicí a všemu, co máte šanci proti nim poslat se jen tlemí. Moje 1/2 dobře ví, proč říká, že v momentě, kdy já si podám žádost o zbroják, ona mne udá skrz psychickou labilitu - já bych asi nechával kolony mrtvejch...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od ZdenekHQ »

To nechával Žižka taky a jak byl slavnej !
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

uzivatel x

#26 Příspěvek od uzivatel x »

Vsetky cinske "konverzne" sady (znackove neexistuju, alebo stoja niekolko 10 tis.) v cenach od 1500 - 8500 (podla pahltnosti predajcu) vo vsetkych svetlometoch okrem projekcnych, oslnuju. Viac alebo menej, a aj musia nakolko vybojky maju niekolkonasobny svetelny tok oproti halogenovym ziarovkam. V sosovkach je to, pokial su korektne nastavene, viacmenej v poriadku. Nelegalne su vsak vsetky. To ze priemerny "joe" vo svojej vytunenej felicii lepsie vidi, a nikto mu to nezakazal, este nic neznamena, a nieje to argument.

Uživatelský avatar
petr31
Příspěvky: 41
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od petr31 »

no jasně,že je možno normálně namontovat X....a na STK není žádný problém....jen doporučuji,nějakou kvalitní sadu,protože může vzniknout problém s vyhořením.....záleží,do čeho se to montuje,není auto,jako auto :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#28 Příspěvek od EKKAR »

Tak to je hezkej blábol - xenony mají menší odběr než halogeny a teplota samotné výbojky ničemu nehrozí, protože je to malé necelého půl centimetru prťavé "nic" na nosníku ze speciálního plastu - už ten plast napovídá, že žhavit to mnoho nebude. Příklad - továrně xenonama osazená Octa používá výkon výbojek 2 x 35W - a svítí jak peklo, minimálně 2x víc, než klasický 55/65W halogen H4. Čímž nechci lobovat za houfnou a překotnou náhradu halogenů nehomologovanými HID sadami - to je, jak opakuju, PRASEČINA.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
petr31
Příspěvky: 41
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od petr31 »

hmmmm,tak to jsi toho asi viděl málo :lol: ...ale chytrej jak rádio....???...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#30 Příspěvek od EKKAR »

Pokud xenonová výbojka v kontinuálním režimu topí natolik, že se kolem ní taví plasty, znamená to, že je přetížená. Čemuž bych se u těch Bambusistánských "HID sad" vůbec nedivil. V honbě za zářivým výkonem se udělá ledacos. Životnost takovému režimu odpovídá.
A máš pravdu, mnoho jsem toho v životě neviděl - ještě jsem určitě neviděl hada chcát, koně blít a moudrou žábu mlátit pěstí do skály, ale na montážní lince a na zkušebně v HELLE jsem se o xenonech nedověděl vůbec nic...
Jinak všem tuzérům, co si nehomologované xenony namontují přeju, aby jim jejich prasení co nejvíce jejich soukmenovců oplácelo měrou více než vrchovatou.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“