Mascom MC82W71SF/100 - servisni menu

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Návštěvník

Re: Mascom 7470S TF/100Hz -servisní menu

#16 Příspěvek od Návštěvník »

Rajav píše:Mám naprosto stejný problém s geometrií obrazu a pøísáhám že nejsem žádný konkurenèní servisní technik. Mùžete mi prosím nìkdo zaslat servis menu? Dìkuji
Problém není ani tak v SM jako v cenì tý telky.Vážnì si myslíte,že do telky za 10.000,- s touhle výbavou se vejde cena obrazovky I. jakosti ??? Zapomeòte !!! Bìžte se podívat do OK elektro nebo jak se ten prodejce jmenuje,prodává je hodnì,tak se kouknìtì na ty vystavený a garantuju Vám ,že jedna z deseti bude lepší jak ta vaše!!!


Mirek

Uživatelský avatar
reeney
Příspěvky: 3
Registrován: 16 lis 2005, 01:00

Re: Mascom 7470S TF/100Hz -servisní menu

#17 Příspěvek od reeney »

Anonym píše:
Rajav píše:Mám naprosto stejný problém s geometrií obrazu a přísáhám že nejsem žádný konkurenční servisní technik. Můžete mi prosím někdo zaslat servis menu? Děkuji
Problém není ani tak v SM jako v ceně tý telky.Vážně si myslíte,že do telky za 10.000,- s touhle výbavou se vejde cena obrazovky I. jakosti ??? Zapomeňte !!! Běžte se podívat do OK elektro nebo jak se ten prodejce jmenuje,prodává je hodně,tak se kouknětě na ty vystavený a garantuju Vám ,že jedna z deseti bude lepší jak ta vaše!!!


Mirek
Pokud vím, i v té nejmizernější televizi lze nastavit roztažení nebo stažení obrazu. Jde to buď trimmri uvnitř šasi nebo pohodlněji v SM. I černobílý Rubin měl zezadu ovládací kroužky na konfiguraci obrazu. Cenu TV nevidím jako překážku. Pokud, Technici, nechcete sdělovat kódy na vstup do SM měli byste to říci na rovinu. Mlácení prázdné slámy okolo nic neřeší. Pokud zavezu TV do servisu, obraz mi spraví. Problém je, že se mi s takovou prkotinou nechce tahat TV 50 km do servisu.

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mascom 7470S TF/100Hz -servisní menu

#18 Příspěvek od DjRix »

reeney píše: Problém je, že se mi s takovou prkotinou nechce tahat TV 50 km do servisu.
No tak v tom případě si domluv v servisu ať tě technik navštíví doma a zaplať mu dopravu a máš vystaráno!!!! Za to že výrobce neplatí servisní zásah u zákazníka my technici přece nemůžeme!!!!
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Mascom 7470S TF/100Hz -servisní menu

#19 Příspěvek od PetrK »

reeney píše:.......Pokud, Technici, nechcete sdělovat kódy na vstup do SM měli byste to říci na rovinu. Mlácení prázdné slámy okolo nic neřeší.......
No OK, tak to říkám na rovinu že postupy pro vstup do SM nejsou rozhodně z těch informací, které by měly být volně k dispozici někomu jinému než servisu, třeba na netu.... Takže skutečně je sdělovat NECHCEME!
Už z názvu servisní menu je zřejmé, že je určeno pro servisy. Kdyby tomu tak nebylo, napsal by ti ten postup již sám výrobce do uživatelského návodu.

Mimochodem, né všechna servisní menu jsou jednoduše srozumitelná laikovi, některá jsou značně složitá a stačí malá amatérská nepozornost při manipulaci v SM a máš totálně nefunkční celou televizi nebo některé obvody, případně hrozí i zničení některých obvodů.... Co pak takový šťoural udělá je naprosto jasné, odveze TV do servisu na záruku a bude hrát mrtvého brouka. O úmyslu TV poškodit před koncem záruky ani nemluvě, i takoví se najdou..........
**** Petr ****

Uživatelský avatar
petrcech
Příspěvky: 5
Registrován: 18 kvě 2005, 02:00

#20 Příspěvek od petrcech »

Pokud ti de o pár korun který si technik vydělá tak seš ulpně mimo.Já věřím že máš v okolí někoho kdo se v tom vyzná.Měl sem případ že chlap chodil kolem tv s úhloměrem, Kovovým!Napiš odkud jsi a já ti pošlu adersu na technika od Mascomu i s číslem tel.

sheen

#21 Příspěvek od sheen »

Pøesnì tohle by mì taky zajímalo,obraz ve formátu 4:3 nemá svislé hrany rovné,ale prohnuté mírnì dovnitø,servis tvrdí,že to nejde seøídit.Ale tuto chybu jsem vidìl i na ostatních TV 16:9.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“