sinumerik 810T-zobrazení plc

Rubrika uživatelů a opravářů NC strojů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
triumf
Příspěvky: 84
Registrován: 07 srp 2005, 02:00
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

sinumerik 810T-zobrazení plc

#1 Příspěvek od triumf »

po vymazání dat ze systému po výměně baterie byla provedena obnova ze zálohy soubory tea1,2,pcp, a pca. ostatní soubory jako rparametry, omezení pracovního pole apod zálohovány nebyli a tak se něco nacvakolo-po dopsání se dá říct , že stroj běží, ale mám problém z revolverovou hlavou-při stisku ručního otáčení, případně i zadáním z programu stroj nepřetržitě otáčí hlavou a nezastaví na požadované pozici, přičemž si sem jist, že veškerá odhlášení pomocí kodéru polohy hlavy a spínačů jsou v pořádku.Proto bych potřeboval z plc programu nějakým způsobem zjistit, na čem je ještě závislé vypínání relé pro otáčení hlavy. Lze to za pomocí nějakého programy z výpisu pcp vyčíst?

Uživatelský avatar
vybihal
Příspěvky: 297
Registrován: 04 čer 2007, 02:00
Bydliště: Suchý

#2 Příspěvek od vybihal »

Nepíšeš co je to za stroj jakým programem jsi PLC nahrával a v jakém formátu. Stalo se mě, když jsem nahrával PLC komunikačním programem (co používají obsluhy na nahrávání obrobkových programů), tak se PLC nenahrál celý. PLC je ze dvou bloků oddělených dolarem. No a znak dolaru používal komunikační program na ukončení přenosu.
Právě ten poslední blok byl pro rev. hlavu. Bylo to na stroji SPRY25.
PLC byl v HEX formátu.
VyBiSu

Uživatelský avatar
triumf
Příspěvky: 84
Registrován: 07 srp 2005, 02:00
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od triumf »

jedná se o stroj UD24cnc fy.weiler. PLC program se myslím nahrál celý, zhaslo hlášení DIO, ale je pravda, že jsem to znovu nahrávat nezkoušel. Nahrával jsem pomocí programu PCIN, ale nemám ho u sebe, takže nevím jakou verzí, každopádně dosáckou pod dosem

Uživatelský avatar
triumf
Příspěvky: 84
Registrován: 07 srp 2005, 02:00
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od triumf »

tak skutečně to bylo nějakým znakem, který ukončoval jeden kus plc programu a za ním následoval druhý kus pro otáčení hlavy.Stačilo změnit nastavení v seting datech pro nahrávání - znak ukončení přenosu

Uživatelský avatar
Petras
Příspěvky: 9
Registrován: 10 pro 2006, 01:00

#5 Příspěvek od Petras »

Mám dotaz:vymazal jse nám soustruh SPS25 s SINUMERIKEM 810.Je u něj disketa s soubory:tea1,tea2,pcp,pca,sps25nst.
Nahrály jsme tea1,2,pcp,pca. Tan soubor sps25nst/S5D/nevín co je zač jsme nenahrály.Systém stále píše not aus.Strojem to podle mě není.Co stím.DÍK

Uživatelský avatar
triumf
Příspěvky: 84
Registrován: 07 srp 2005, 02:00
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od triumf »

no a v ostatních alarmech to nic nehlásí?, Jaké je číslo chyby?Případně ostatních chyb?

Uživatelský avatar
vybihal
Příspěvky: 297
Registrován: 04 čer 2007, 02:00
Bydliště: Suchý

#7 Příspěvek od vybihal »

Soubor s koncovkou s5d se nahrává jiným programem nebo přístrojem PG685 je to soubor PCP v jiném formátu. Jestli tam máš nahrány tea1, tea2, PCP, PCA tak to stačí. Ještě zadej seting data.
Jestli to hlásí NOT AUS zkontroloj vstupy jestli je vše jak má být. A jaké jsou další alarmy?
VyBiSu

Uživatelský avatar
Petras
Příspěvky: 9
Registrován: 10 pro 2006, 01:00

#8 Příspěvek od Petras »

Vstupy jsem kontroloval snad stokrát.Jiný hlášky v alarmech nejsou krom 6036.Zkusím to ještě jednou smazat a nahrát znova protože se mi zdá že to co je v tea1,2 není nahraný v mašině .Zatím dík

Uživatelský avatar
triumf
Příspěvky: 84
Registrován: 07 srp 2005, 02:00
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od triumf »

no a co je ta 6036?To ej hlášení stroje, to nikde nevyčtu, tobě by to mělo ukazovat, pokud máš nahraný PCA.Jinak najdeš význam prábvě tam. No hele jinak by to mělo souviset opravdu jen nějakým vtupem v obvodu central stopu-já jsem měl minule například vysící relé

Uživatelský avatar
vybihal
Příspěvky: 297
Registrován: 04 čer 2007, 02:00
Bydliště: Suchý

#10 Příspěvek od vybihal »

Nevím, ale těch chyb tam máš nějak málo. Hydraulika (tlak), pohony - pokud nejsou připojeny hlásí chybu. Pokud nezadáš seting data, tak hlásí že je najeto na soft. koncových spínačích +X,-X,+Z,-Z. Takže je asi něco špatně. Popiš jak mažeš a pomocí čeho nahráváš strojní data a PLC program. Také se mi stalo, že jsem data nahrával několikrát a do dvou 810 jsem PCP nedostal pomocí PC vůbec. Musel jsem použít PG685 a právě ten soubor s koncovkou s5d.
Pokud není nahráno PCA tak se zobrazí jen číslo chyby a text ne.
VyBiSu

Uživatelský avatar
Petras
Příspěvky: 9
Registrován: 10 pro 2006, 01:00

#11 Příspěvek od Petras »

No je mi to taky divný.Jinný chyby to opravdu nepíše.Nahrávám pomocí sikom.Podle mě nahrávám blbě,protože když vlezu do seting dat a zkontoluju data tak se liší od tab1,2.Je možný, že ten návod co mám na nahrávání je špatný.Jesli máš svůj návod tak mi ho pošli na email.Dík
petrik333@seznam.cz

Uživatelský avatar
Petras
Příspěvky: 9
Registrován: 10 pro 2006, 01:00

#12 Příspěvek od Petras »

Tak se mi podařilo konečně nahrát tea1,2 pomocí pcin ,ale nemůžu tam dostat pcp,pca.Vše jsem v diag.ofajfkoval a zformátoval nahrál konstanty.Když tam pustím pcp tak hodí hlášku 27 ORD tape input disable (rs232) - něco jako blokování přímu dat, jak v diag.či klas. režimu.Chyby v diag. jsou 2000 emerency stop,6032 PLC:user men range (PLC0002).Jinak r-par atd.....jdou v pohodě nah/vyhrát.Zkoušel jsem nahrát i pcp z jinný mašiny a nic.To jsem z toho jelen!

Uživatelský avatar
Petras
Příspěvky: 9
Registrován: 10 pro 2006, 01:00

#13 Příspěvek od Petras »

Konečně jsem to vše nahrál a stroj pracuje.Podařilo se to až po několikáté.Zkoušel jsem vyndat baterie a nahrát znovu stejným způsobem a opět se vse podařilo ,ale ne napoprvé.Zřejmě nějakej šotek.No doufám že se nikdy už nevymaže.Díky všem za spolupráci.

Odpovědět

Zpět na „NC stroje“