Zírám....

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#91 Příspěvek od pajosek2 »

To Kartáč: Už jsem to jednou psal,ale klidně to zopakuju. Je velký rozdíl mezi "blbcem",který se chce učit a blbcem,který si myslí,že už všechno ví. Kapišto?
To Kondík: Souhlasím s tím,že opravařina končí.Jsem od dětství opravářem čehokoliv tělem i duší a tenhle vývoj mne celkem mrzí.No nedá se nic dělat proti proudu se nedá jít.Asi opraváři dopadnou jako v minulosti převozníci,platnéři nebo drožkáři.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

kartáè

#92 Příspěvek od kartáè »

pajosek2 píše:To Kartáè: Už jsem to jednou psal,ale klidnì to zopakuju. Je velký rozdíl mezi "blbcem",který se chce uèit a blbcem,který si myslí,že už všechno ví. Kapišto?
To Kondík: Souhlasím s tím,že opravaøina konèí.Jsem od dìtství opraváøem èehokoliv tìlem i duší a tenhle vývoj mne celkem mrzí.No nedá se nic dìlat proti proudu se nedá jít.Asi opraváøi dopadnou jako v minulosti pøevozníci,platnéøi nebo drožkáøi.
To tì neomlouvá ,i kdyby to byl korunovaný blbec nemáš právo ho napadat a urážet pokud se slušnì zeptá ,to svìdèí o nízké inteigenci... :wink:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#93 Příspěvek od Hill »

Habesan mimo jiné píše:...ale nikdy neuznám, že naše školství je v pořádku...možná by nebylo od věci v odpovědích uvádět také vhodnou literaturu...taky by mohlo být prospěšné zavést do pravidel sekce, že ten kdo má odbornost v nějakém jiném oboru, než jsou televize, by to měl ve svém dotazu uvést.
Elektrotechnické školství to má snad ze všech technických oborů nejtěžší: tak prudký vývoj a větvení nemohou žádné učebnice ani osnovy sledovat, takže to zůstává na vyučujících. Předpokladem ovšem je i to, že posluchači a studenti ovládají základy elektrotechniky, s tím ovšem souvisí i matematika... jestli někdo dokáže přesvědčivě vysvětlit, že "až potud" je nutné to umět bez ohledu na zvolenou specializaci, a "odtud dál" je naopak lepší pouze vědět, že tohle nebo tamto existuje, ale není třeba se zdržovat podrobnostmi, v případě zájmu si je najděte v technické knihovně nebo na netu..., tak to je borec. Během vyučování se ale učitel sám nemá čas něco naučit, takže až potom, z vlastního času a na vlastní náklady. A to zase vyžaduje nadšení až posedlost... (pár takových naštěstí znám). Na peníze přitom radši nemyslet - viz např. http://www.tydenik-skolstvi.cz/index.ph ... 415.130233 .

Pokud jde o literaturu, tak o ní tu bylo několik vláken i s mnoha odkazy. Jen hledat.

Jen od toho zveřejnění odbornosti bych si nesliboval zázraky - tato informace bude v polovině případů zavádějící: proč by nemohl expert na dírkovanou matematiku být současně amatér vysílač s dokonalými znalostmi v oblasti vf techniky a analogových konstrukcí vůbec?
Takže se k tomuto návrhu stavím skepticky.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#94 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 15 lis 2017, 22:32, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
BIPOLAR
Příspěvky: 1540
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litvínov

#95 Příspěvek od BIPOLAR »

Dle mého názoru pokrok v technice nezastavíme. Ten, kdo si kdysi koupil černobílou TV, vystál na ni frontu a stála ho 1 a půl měsíčního platu, počítal že mu bude k užitku alespoň 15 roků. Proto dal za výměnu elektronky v servisu, nebo opraváři kteří opravovali většinou v bytě rád částku za opravu. To samé bylo později s modernějšími TV. Ten kdo měl doma 2 TV, tak to bylo již něco.Sám z mé zkušenosti vím, jak jsem musel podplatit místního opraváře, aby mi vyměnil slavný bulharský násobič v Color110, týden po záruce.Pak přišel rok 89 a po něm velký "bum" s TV, které se sem vozily z Německa ze SD. V té době měli oraváři profíci doopravdy žně ( a to se již nechci zmiňovat o instalaci dekodérů PAL). Jenže, jak píši na začátku, pokrok se zastavit nedá. Dnes si málokdo koupí TV s klasickou obrazovkou, když ano, tak jen jako 3, nebo 4 na chatu a k tomu ještě STB. Je mi líto těch profesionálních opravářů kteří nedělají záruční opravy, i když ti,kteří můžou,si také na nějaké velké peníze nepříjdou. Takže s nadsázkou doufám, že to nedopadne jako v 19. století, kdy rozzuření dělníci, rozbíjeli nové stroje, které jim braly práci. A co se týče EB, někdy těch ostřejších slov je třeba , ale dají se použít mírnější.
Naposledy upravil(a) BIPOLAR dne 17 dub 2009, 15:50, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Robert18
Příspěvky: 335
Registrován: 15 dub 2009, 02:00

#96 Příspěvek od Robert18 »

Ahoj.

Tak sem to zběžně pročetl a myslím, že toto není problém jen tohoto fóra.
Já sem se také naučil brát internet jako zdroj informací.
Také znám z práce, že znalost se drží pod pokličkou, prtože se tím dělají prachy. Umět něco co ostatní ne znamená být pro zaměstnavatele zajímyvý a utvaří prostor pro diskuzi o mzdových podmínkách.
Když už si někdo dá práci vyhledat si informace což znamená hledat jazykové, znalosti a někdy i peníz.
Je jasné, že se nemá chuť dělit s někým kdo z toho hodlá těžit a někdy ani děkuji neřekne.
Já sem toto fórum našel, když sem vlastně hledal co to vůbec je za součástky v mé televizi.
školu vystudovanou mám i koníček to dlouhou dobu byl ovšem živím se nakonec v oblasti silnoprodu něž mého původního záměru slabo.
Televize 5 let stará pro mě nemá valnou hodnotu.
Pokusím se tedy opravit jí vlastními silami a pokud se oprava vejde do 100 -500 kč tak se mi to ještě asi vyplatí, když ne tak jí vyhodím.
Tak sem se zeptal zde, jestli se nejedná o nějakou známou banální závadu a náhodou se podařilo.
Přiznám sem, že i já radši vznesu otázku něž abych hledal i za cenu že mi někdo napíše že mám hledat a hodí link.

Děkuji teda za spolupráci i já vám rád pomohu, ale předem je mi jasné že co mohu poradit já napadně zde skoro každého zkušného bastlíře i profeisonála :)

Uživatelský avatar
Miri
Příspěvky: 196
Registrován: 28 črc 2006, 02:00
Bydliště: Nový Jicin

#97 Příspěvek od Miri »

Musím se zastat KONDÍKA.
Na blbý dotaz se prostě nedá odpovědět. A navíc, pokud je těch dotazů víc, jak pět denně, tak je to i pro mě moc a raději neodpovídám.
Vůbec se nedivím i vám, které to navíc ŽIVÍ! Jsem taky samouk a v elektrice jako takové se vrtám snad od narození. Navíc je docela dost smutné, jakým směrem se ono opravárenské řemeslo ubírá.
Miri

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#98 Příspěvek od Hill »

Miri, trochu tě poopravím: někdy i na blbě položený dotaz lze odpovědět správně. Otázkou je, v jakém procentu případů má ta správná odpověď šanci být i užitečná. Kolik ze všech tazatelů ji asi dokáže smysluplně aplikovat, když se neuměli ani zeptat?
Proto tu z podobných páčíme další údaje, aby bylo nač odpovídat, ale často se přitom ukáže, že bychom tady nejdřív museli naučit tazatele právě ty základy, aby pochopil jakoukoli odpověď. Přesto se o to aspoň pokoušíme.Někdy si kladu otázku "k čemu to?", ale, když už se tu dobrovolníci snažili marně, ona se ta odpověď může hodit někomu jinému.
Když se vrátím k tomu školství: studenti a posluchači jsou přece také jeho součástí. A nějak to proklepat školou, nezdržovat a nenamáhat se tím, co je nebaví, je krédem pro řadu z nich. Když pak dojde na maturitní práci nebo se konečně sami do něčeho pustí, najednou se projeví nízký činitel plnění znalostí. A dobrovolník, který se na blbou otázku pokusí věcně odpovědět, je často ještě sprdnut, že tomu tazatel nerozumí. Je celkem jasné, čí je to chyba.

Já vím trochu jsme od těch televizí a projektorů odbočili, ale ono to souvisí: ony ty školní kroužky, hifikluby, rádiokluby, hony na lišku, radioamatérské závody, tábory mladých techniků atd mají hodně do sebe, ale nějak moc jich ubylo. Ona je s tím docela hromada starostí, investovaného času a výdajů, tak do toho jdou už jen opravdoví nadšenci. Ubylo totiž i sponzorů, mnozí nechápou, že je to vklad do budoucnosti: riziko, že na tom pak vydělá někdo jiný, je zřejmě rozhodující. Proto čest nejmenované opavské prodejně, která právě takové akce sponzoruje, a těm několika málo dalším taky.
A další věc - v AR vycházel kdysi seriál "Začínáme od krystalky".
Začínali jsme od ní téměř všichni (i bez AR, zdrojů bylo víc). Ale to na tu krystalku šlo pár stanic zachytit. Příští generace už s krystalkou nepořídí a začne se rozšiřovat díra ve vlastní zkušenosti. Budou si číst o tom, co byla analogová amplitudová modulace, a že se detekovala jedinou diodou bez napájení... snad jen v odborných školách to pak bude možné prakticky předvést pomocí měřicího vysílače. Atraktivní to nebude, protože pro to nebude praktické využití. Pak dojde i na FM... a ono se to nezastaví.
Proto prosím: nesuďme šmahem všechny, kdo se ještě neumí správně zeptat. Přece jen jsou mezi nimi takoví, co se chtějí něco naučit, jen příležitostí mnoho neměli a i z těch některé prošvihli. Jako každý.

Ale do filozofování a psychologie bych se dál pouštět neměl... pardón.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#99 Příspěvek od Crifodo »

Klidně si zafilozofuj, proč ne :wink:
Myslím, že se tu pořád prolíná nějaké ideální hledisko s materiálním, totiž s prachama. Nedá se to oddělit. Ani od toho vzdělávání. Na školství se dá dívat jako na společenskou potřebu a kulturní nutnost, ale zároveň: vždycky byla starost o vzdělání sebe/potomků taky (možná hlavně) investicí a někdy i dluhem který budoucnost měla splatit. On se tím geneticky proklestil materiál. Člověk, kterej se smekal a nechlastal, si mohl dovolit dát synka na učení, PLATIT ZA TO MISTROVI mj. i učedníkovou prací, a na stáří kdy se ze synka stal mistr a vzali ho do cechu, měl vystaráno o dožití. Větší celek - město, národ pak mohly profitovat z větší koncentrace lidí, co něco umějí, ve větších tlacích zvenčí.
Komunisti tohle sice pořádně zdeformovali, ale ještě pořád v zásadě respektovali. Oni časem zbabrali selekci odborníků na dosazování kádrů a izolovali se od technologií a trhů zvenčí, ale pořád to nějak, když blbě fungovalo. Parazitismus se netrpěl a státní zkušebnictví nedovolilo dovoz život ohrožujících šmejdů.
Nevím přesně, čím je tenhle nervózní svět TV opravářů/výměnkářů tak specifický a proč jsou jeho aktéři tak náchylní k stavovské sprostotě, když třeba v silové elektrotechnice, v automatizaci nebo v IT nikdo nedělá vědu z toho, že sedí na zaplacených informacích. Když jsem si informace a SM zaplatil, no tak pomocí nich vydělávám a nelezu na bastlířská AMATÉRSKÁ fóra, ne?
Ledaže by se mi to pořád pletlo, a v mezidobí kdy kšefty nejdou, sedím na bastlířských fórech, sáknu informace zvenčí a polehoučku vyrábím a podstrkuju selfpromo.
Která skupina převáží, než nás stejně čiňan utluče všechny?

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#100 Příspěvek od pajosek2 »

kartáč píše:
pajosek2 píše:To Kartáč: Už jsem to jednou psal,ale klidně to zopakuju. Je velký rozdíl mezi "blbcem",který se chce učit a blbcem,který si myslí,že už všechno ví. Kapišto?
To Kondík: Souhlasím s tím,že opravařina končí.Jsem od dětství opravářem čehokoliv tělem i duší a tenhle vývoj mne celkem mrzí.No nedá se nic dělat proti proudu se nedá jít.Asi opraváři dopadnou jako v minulosti převozníci,platnéři nebo drožkáři.
To tě neomlouvá ,i kdyby to byl korunovaný blbec nemáš právo ho napadat a urážet pokud se slušně zeptá ,to svědčí o nízké inteigenci... :wink:
Vidíš jak jsi hloupý.Pokud by sis přečetl moje příspěvky,tak zjistíš,že vulgaritu odsuzuji taky.Chtěl jsem jen naznačit,ža některým je zbytečné radit,protože je to jako by jsi chtěl zasét pšenku na dálnici. Možná,že když si zjistíš více o lidech,kterým reaguješ na příspěvky vyhneš se tomu,že ze sebe uděláš hovězího kleštěnce. :wink:
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
Miri
Příspěvky: 196
Registrován: 28 črc 2006, 02:00
Bydliště: Nový Jicin

#101 Příspěvek od Miri »

Měl jsem na Hillův komentář reagovat asi mnohem dříve, ale neměl jsem odvahu, bo su starý zbabělec!!! Hill má samozřejmě pravdu. Kdysi dávno tu tohle všechno bylo. Ale nebyl INTERNET, počítače a pokud jsme chtěli, tak jsme se na nich museli naučit alespoň ty základy. Začínal jsem Na Sinclairu a Atari 800 - ješte na vojně a pak na Didaktiku ze Skalice - Takže klasika. Ale teď odbočuji od tématu.
Doba je už bohužel taková, že dnes už děcka o tyhlety věci nejeví skoro žádný zájem. A když už ten nějaký zájem projeví, tak se Maximálně co a kde vydělat a na čem. A ne jen děti. On si chce asi každý přivydělat. Ale to se vzděláváním nemá asi nic společného. Dodnes si velmi živě pamatuju, jak jsem se probíral naší vesnickou skládkou týden co týden, kde se vyvážely odpady z celého okolí. A na to, když jsem tam vyhrabal nejen Talismana, ale třeba i Oravu 235 mezi více nefukčními vraky, kterou mám dodnes po těch letech stále funkční. Navíc informace o této televizi mě v té době stály Ku,,,revsky hooodně nanuků - Kottek prostě stál těch nanuků víc , než je v dnešní době připojení k internetu.
Neumím moc psát a vyjadřovat se, tak mě za to prosssííím nebijte!!!
Ještě jsem chtěl říct, že si velmi vážím tohoto fóra, protože mi hodně dalo a naučilo.
Miri

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#102 Příspěvek od Habesan »

Hill:
Naším školstvím jsem nemyslel jen elektrotechniku, ale celé školství ČR. Nás ani do knihovny neposílali.
Ona krystalka má sice tu výhodu, že je extrémně jednoduchá, ale zase se u ní nesmí sedět moc dlouho, a je třeba jít dál. Postavit si jednoduchý AM vysílač také není problém. To čím byla pro minulé generace krystalka by pro dnešní generaci mohly být třeba obvody GAL nebo FPGA. Mimochodem, nemělo by být na krystalce slyšet alespoň přítomnost digitálního rádia na středních vlnách?

BIPOLAR:
Nejsme dělníci. "Rozbíjení stojů" by znamenalo spíš ničení čínských výrobků před tím než se dostanou na náš trh. Možná bysme si měli trochu vychovat zákazníky, aby alespoň kupovali kvalitnější výrobky, ke kterým existují autorizované servisy a dá se opatřit schéma.
I dnes se vozí LCD z německých SD. S plazmou je to horší protože převoz obvykle nepřežije.

Miri:
Kolik ti bylo, když jsi našel tu Oravu 235 ???
Bohužel, podle dnešních předpisů je každý elektrospotřebič toxický odpad a nesmí být skládkován tak, aby se k němu mohl někdo dostat.

Uživatelský avatar
Miri
Příspěvky: 196
Registrován: 28 črc 2006, 02:00
Bydliště: Nový Jicin

#103 Příspěvek od Miri »

Tu televizi jsem si donesl někdy v roce 1982 a to o nějaké ekologii nemohla být ani řeč. Ono tam těch vyhozených televizorů bylo víc a ta Orava 235 měla jediná nepoškozenou obrazovku. Měnil jsem tam myslím jen nějaký výkonový Rezistor a chyběl tam reproduktor.
Miri

Uživatelský avatar
zajemce
Příspěvky: 304
Registrován: 20 pro 2007, 01:00

#104 Příspěvek od zajemce »

Plně se ztotožňuji s Pajoskem (hlavně ten první příspěvek na této straně).Buďme rádi,že ještě přežíváme,brzy to bude minulost.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#105 Příspěvek od Habesan »

Já ovšem netuším, kolik ti v roce 1982 mohlo být let.
Napadlo mě to v souvislosti s tím, jak ve 14. odpovědi v tomto tématu Mysteri napsal, že čtvrťáka (10-11 roků) by na telku nepustil.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“