Minimální požadavky na video?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od michalnb »

rnbw píše:To asi ano. Ale teraz budu ceny minimalne.
Škoda že u nás neexistujú halové PC smetiská. Najbližšie je niečo také tuším v GB. To by bola kuchanica :chlupus: Niekedy mi je tej vyhodenej techniky fakt ľúto. Nie je umenie zoskladať si dual/quadCore, 8GB DDR3, 1GB grafiky na doske za 400eur, s 2TB diskom, s pomaly kW-ovým zdrojom a chváliť sa čo na tom spúšťam. Umenie je upliesť z h.vna bič, tak ako to kedysi robieval MacGiver :D Dodnes nezabudnem na taktovačky DX2/66, P75ky alebo Celeronu 300vky, ani na to ako som prvý krát videl "5 GHz project". Doma už mám malú skládku, no stále niečo upgradujem len tak pre zábavu. Ak raz budem mať deti, ukážem im na akých "písacích strojoch" sme hrávali Summer / Winter Olympic games, Duke, Wolfenstein 3D, C&C, a mnoho ďalších hier, na akých vrieskajúcich tlačiarňach sme tlačili, do akých pidiMonitorov sme čumeli... A keď k tomu nakoniec pridám špeci-zohnutú klávesnicu na pol stola a myš veľkú ako päsť od Microsoftu musia padnúť od smiechu na zadky. :lol:
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od PotPalo »

Tak už dosť teórie! O týždeň mi možno donesie kolega dosku so socket 7, procesor p233 mám, aj pamete, grafík plnú krabicu, tak potom to začnem skúšať, a uvidíme výsledky... Potom napíšem, či to je možné.

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od michalnb »

Ked ju budes mat, detailne ju odfot. My sa ti tu na to mrkneme a mozno ti usetrime nejaku tu robotu. Mozem ti povedat aj hned ze ak tam budes mat 66MHz RAM bez moznosti taktu, tak tam mozes dat aj GeForce GT FX.
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od PotPalo »

Tak už som dostal tú starú dosku, je to typ P5I430VX EXPLORER V3.0(S3.2) a začal som experimentovať. Dal som tam procesor Pentium 233 MHz MMX, 32 MB RAM SIMM 60ns (EDO, benchmark v GoldMemory 93 MB/s), harddisk 1700 MB (pio 4), DVD teac (pio 4), grafiku S3 Virge/DX (86C375) PCI 4MB, zvukovku SB AWE64 ISA model:CT4520, a nainštaloval som Windows 98 SE. Potom som tam nainštaloval PowerDVD 3, všetko som to nastavil, a čakal som, čo to asi bude robiť...

Skúsil som spustiť DVD, a ono to ide!!! Na celú obrazovku, 1024x768, 16-bit colors, bez zadrhávania. Nieje to síce taká kvalita, ako na lepších PC, prechody medzi odtieňami farieb sú hranaté a tiež pohyb nieje taký plynulý. Vyzerá to tak, že sa dekóduje iba každá druhá snímka (1/2 fps), takže to vyzerá ako groteska, ale netrhá to, a zvuk je tiež plynulý a kvalitný. Normálne sa to dá pozerať, pozeral som na tom DVD Pat a Mat (4:3), a skúšal som aj iné (16:9).
Přílohy
233.jpg
(270.35 KiB) Staženo 43 x

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#35 Příspěvek od rnbw »

Ak chces mat normalne farby, tak musis pouzit 24-bit. Ale normalne to ist nemoze.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#36 Příspěvek od keemo »

Na tych 24bit sa to bude sekat asi este viac...a myslim ze aj ten PIO-mod riadne zerie procesor...To je ale len moj nazor,Viem co robi PIO pod xp-procak na 100% a rychlost sekava...Vid Jave-ho problem(myslim) s zakusnutym pocitacom...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#37 Příspěvek od rnbw »

Ak ma vo Windows povolene DMA pri DVD mechanike, tak to ide v mode MWDMA2 (to je maximum, co podporuje ten chipset). BIOS pise PIO4, lebo vtedy sa tam uvadzal len PIO mod.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#38 Příspěvek od keemo »

No ten multiword by sa nejako asi dal,ale tych 24bit bude asi uz moc...

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od michalnb »

Keby nemal povolené DMA asi by mu to vkuse vrieskal Power DVD a video by vyzeralo ako foto-prezentácia. Tie EDO RAM sú trochu neuveriteľné, ale zase na druhej strane niektoré dosky pridelia takú rýchlosť v defaulte SD RAMkám. 24bit VESA Mode? Veď nech skúsi :lol: . Tiež som sa o to raz pokúšal, lebo majiteľ "PC" chcel mať v pozadí peknú fotku s oblakmi. Ale keď zistil aký je rozdiel pri otváraní okien a ich presúvaní v 16bit a 24bit móde, tak zostal rád pri štandardnej umelej zelenej farbe pozadia. :lol: Inak tú PCI S3 4MB PCI závidím. Ja mám doma 2xS3 4MB, no obe sú AGP. Mám aj jednu dosku s integrovanou S3 a prídavnou 64K CACHE pamäťou CPU 233MMX ale stále mi chýbajú pamäte na doloženie do grafiky - je tam Virge a pamäte z TRIO to neberie. Anyway rnbw, ako je to s napájaním tých starých Pentií? Po 200vku (resp. 180MHz) im stačilo klasické Vcc a potom už potrebovali aj VCore? Nejak mi to vypadlo...
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#40 Příspěvek od Andrea »

michalnb píše:ako je to s napájaním tých starých Pentií? Po 200vku (resp. 180MHz) im stačilo klasické Vcc a potom už potrebovali aj VCore? Nejak mi to vypadlo...
P54C mělo jen jedno napájení, P55C (MMX) mělo už oddělené napájení pro core a IO.

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od michalnb »

Andrea píše: P54C mělo jen jedno napájení, P55C (MMX) mělo už oddělené napájení pro core a IO.
Dík Andrea!
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#42 Příspěvek od rnbw »

Presne tak, MMX uz potrebuju dve napatia. Starsie dosky nemali ten druhy napatovy regulator, casto tam bol len prazdny "slot".

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od michalnb »

Kto je za takú boľšoj súťaž? Ja by som doma tiež oprášil pár AT zdrojov, dosiek Socket7, 233MMXové a nejaký ten K6 CPU, EDO a SD RAMky, PCI S3 a Matrox grafiky, ... DivX 6 vyhráva! :lol:
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#44 Příspěvek od Andrea »

rnbw píše:Presne tak, MMX uz potrebuju dve napatia. Starsie dosky nemali ten druhy napatovy regulator, casto tam bol len prazdny "slot".
Myslíš slot na VRM? Nikdy jsem ten původní VRM neviděla a tak jsem si ho před pár lety vyrobila :)
http://home.zcu.cz/~ronesova/files/tmp/VRM1.jpg
http://home.zcu.cz/~ronesova/files/tmp/VRM4.jpg

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#45 Příspěvek od rnbw »

Ano, VRM. Tiez som original nikdy nevidel.

Pekny vyrobok :) Ta doska nemala ten slot osadeny, ked to mas spravene s pinmi? Inak tie horne elyty by som dal nejake lepsie. Tie Sanyo na spodku to musi urazat, ze su spolu na jednom plosaku :D

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“