Gramo Tesla NC470

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jardik16
Příspěvky: 33
Registrován: 04 úno 2009, 01:00

#16 Příspěvek od Jardik16 »

Tak plastový sloupek se nehýbe, a gumička tam není, zítra si k tomu znova sednu a podívám se na to pořádně.

Uživatelský avatar
Jardik16
Příspěvky: 33
Registrován: 04 úno 2009, 01:00

#17 Příspěvek od Jardik16 »

Tak jsem se na to podíval, ale moc tomu nerozumím. Zatím to nechám ve skříni, ještě zůstanu u NZC 160, ve které šasi HC 16 stále koná dobrou službu. Akorát nedávno, jsem poslouchal téměř nehrané LP, a z pravého reproduktoru je slyšet šum a pokuď se zvyšuje nebo snižuje hlasitost tak je slyšet i chrastění, ale jen v pravém, v levém vůbec. Tipuji to na zanesené potenciometry. Čím je dobré je vyčistit? Teď si budu kupovat sluchátka k tomuto gramofonu, a v těch by to bylo slyšet dost, tak to chci mít všechno v pořádku.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#18 Příspěvek od konosuke »

Jardik16 píše:Tak jsem se na to podíval, ale moc tomu nerozumím. Zatím to nechám ve skříni, ještě zůstanu u NZC 160, ve které šasi HC 16 stále koná dobrou službu. Akorát nedávno, jsem poslouchal téměř nehrané LP, a z pravého reproduktoru je slyšet šum a pokuď se zvyšuje nebo snižuje hlasitost tak je slyšet i chrastění, ale jen v pravém, v levém vůbec. Tipuji to na zanesené potenciometry. Čím je dobré je vyčistit? Teď si budu kupovat sluchátka k tomuto gramofonu, a v těch by to bylo slyšet dost, tak to chci mít všechno v pořádku.
potencáky a kontakty prostříknout kontoxem či jak se ten sajrajt dneska jmenuje. na chvíli bude pokoj. taky může být sjetý (opotřebený) hrot přenosky, NZC 160 (HC 16) má krystalku (piezo) a tam se doporučuje častěji výměna. dneska se ještě nový sehnat dá.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Jardik16
Příspěvky: 33
Registrován: 04 úno 2009, 01:00

#19 Příspěvek od Jardik16 »

Ne, NZC 160 může mít magnetodynamickou i piezo, je tam předzesilovač, a já mám magnetodynamickou jen několik měsíců starou, takže hrotem to nebude.

Uživatelský avatar
Jardik16
Příspěvky: 33
Registrován: 04 úno 2009, 01:00

#20 Příspěvek od Jardik16 »

Včera večer jsem s tím nějak hýbal, a začal mi sice fungovat zvedáček raménka, ale něco jsem provedl se sloupkem přenoskového ramene, zkrátka když dám raménko do konektoru, a zapnu přístroj, tak jehla klesne k desce, ale ne až do drážek, a když posunu raménko blíže ke středu, tak se vrátí samo zpět ke stojánku.Nevím co s tím, původně jsem jen měnil starou vložku za novou, a začlo to takhle zlobit.

Uživatelský avatar
Jardik16
Příspěvky: 33
Registrován: 04 úno 2009, 01:00

#21 Příspěvek od Jardik16 »

To raménko je nějak uvolněné, zkoušel jsem utahovat ty šroubky v tom válci, ale to nepomohlo

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#22 Příspěvek od Sendyx »

Jaké šroubky v jakém válci ?

Uživatelský avatar
Jardik16
Příspěvky: 33
Registrován: 04 úno 2009, 01:00

#23 Příspěvek od Jardik16 »

Raménko se zasouvá do konektoru, který je v takovém válci-v návodu je napsáno sloupek přenoskového ramene, a ten má po stranách šroubky, a ty jsou nějak uvolněny, a tím pádem je to raménko celé rozviklané protože ty šroubky asi mají přidržovat ten konektor na jednom místě, což teď nedělají.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#24 Příspěvek od Sendyx »

Proboha, to jsou snad ložiskové šrouby, jestli jsi je řádně utáhnul, tak je po ložiskách.

Uživatelský avatar
Jardik16
Příspěvky: 33
Registrován: 04 úno 2009, 01:00

#25 Příspěvek od Jardik16 »

Já je povolil

Uživatelský avatar
Jardik16
Příspěvky: 33
Registrován: 04 úno 2009, 01:00

#26 Příspěvek od Jardik16 »

A ložiskové šrouby to asi nebudou, podle mě to slouží tomuto účelu:Ten konektor je takový šedý váleček, a má vlevo a vpravo takové jakoby hroty, které si myslím mají zapadat do důlku, který je na konci těch šroubků, je to vidět uvnitř když se sundá raménko.

Uživatelský avatar
Jardik16
Příspěvky: 33
Registrován: 04 úno 2009, 01:00

#27 Příspěvek od Jardik16 »

Už se mi to podařilo srovnat, a gramofon přehrává, ale pouze když na stupnici nastavím přitlak na číslo 3, jinak se hrot neudrží v drážce. Ale podle plastové vážky na vyvážení to není ani 20mN. a opět přestal fungovat zvedáček.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#28 Příspěvek od Cust »

první si to vyvaž, tak aby ramínko nepřepadávalo ani na jednu stranu - pak si na tom knoflíku, kde máš přítlak nastav nulu (nehyb se závažím jen pootoč stupnicí) a až pak si nastav správný přítlak

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#29 Příspěvek od Sendyx »

Jardik16 píše:A ložiskové šrouby to asi nebudou, podle mě to slouží tomuto účelu:Ten konektor je takový šedý váleček, a má vlevo a vpravo takové jakoby hroty, které si myslím mají zapadat do důlku, který je na konci těch šroubků, je to vidět uvnitř když se sundá raménko.
Hrot a jakoby důlek je co, parní stroj, píst ze Startreku nebo past na hlodavce ? Nebo že by hrotové ložiska ????

Uživatelský avatar
Jardik16
Příspěvky: 33
Registrován: 04 úno 2009, 01:00

#30 Příspěvek od Jardik16 »

Já to nějak popletl, jsou to ložiska, ale jsou na svém místě, raménko jde už normálně bez drhnutí.

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“