H - bridge

Měřáky, automatizační technika, regulační technika

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Izmail
Příspěvky: 157
Registrován: 26 zář 2008, 02:00

#46 Příspěvek od Izmail »

Take jsem nasel toto schema:
http://www3.telus.net/chemelec/Projects ... idge-1.png

vypada docela dobre, je tam resene i zastavovani.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#47 Příspěvek od jjilek »

Izmail píše:Tady ty tranzistory jsem mel jako jedine k dispozici.
FETy na nízké napětí lze levně získat z nefunkčních PC základových desek. Jen je potřeba dát pozor na to, jestli jsou OK.

Uživatelský avatar
grafit
Příspěvky: 26
Registrován: 28 bře 2007, 02:00

#48 Příspěvek od grafit »

Toto forum som mal navstivit uz davno (hladal som v bastlirni, ale tuto konkretnu temu som urcite prehliadol). Pokusam sa spojazdnit elektromotor do bicykla. Je to trojfazovy motor, a ja budem mat baterku 36V. Po predlhych uvahach som dospel k rieseniu (ale mam ho zatial iba v hlave). Tri dvojice N-fetov IRF3205, pred ne tri IR2111. Ten motor ma v sebe tri Hall sondy, a povely z nich chcem priviest na IN budicov. Akurat neviem, ci pred budice netreba dat optocleny. Boli by akasi ochrana tych Hall sond. Nerad by som o ne prisiel, lebo do toho motora sa asi nedostanem, ak by odisli. Vsetko ostatne je opravitelne. Nevyznam sa tak dobre v tychto veciach, ako sa tu mozem od vas docitat. Momentalne sa narychlo zoznamujem s Eaglom, a ked mi pridu budice, chcem mat aspon na papieri pripraveny navrh plosneho spoja. Bude to konstrukcia hop - lebo trop.

Návštěvník

#49 Příspěvek od Návštěvník »

To mi pøipomíná štìnì v košíku, jak se zakousne do držadla a (vší) štìnìèí silou se snaží samo sebe nadzvednout. Ale tady je to spíš o dùsledku pøedcházejícím pøíèinu, kdy pulsy generované toèením motoru mají toèit motorem.

Uživatelský avatar
grafit
Příspěvky: 26
Registrován: 28 bře 2007, 02:00

#50 Příspěvek od grafit »

Dúfam, že na tom nestroskotám.
kdy pulsy generované točením motoru mají točit motorem.
Napadlo ma, že dôsledok tých pulzov sa nebude rovnako chovať, ak pulzy pošlem do vinutí nasledujúcej fázy, či vlastne predchádzajúcej? No, uvidím. Malo by to potom mať snahu neustále tie pulzy doháňať. Sám som na to zvedavý.

Odpovědět

Zpět na „Měření, regulace a automatizace“