Whirlpool AWE 9723

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#31 Příspěvek od tatramacek »

asi jsem závadu našel - procházel jsem konektor toho magnetu na řídící jednotce a byl vypálenej - dá se to nějak spravit případně napájet.. Případně jak se tá řídící jednotka dá vyndat abych se k tomu plošňáku dostal.... Já vím je to jemá mechanika ale radši ať tá pračka třeba půl roku funguje než abych dávál tam 3 litry za novou řídící jednotku... Prosím Vás - napište mi rady a dobré tipy. Díks.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#32 Příspěvek od tatramacek »

Měl bych ještě dotaz k závoře dveří.. Je normální,aby se při zapnutí pračky a zablokování závory dali otevřít dveře za tu jejich kliku během běhu pračky.... Je vada v závoře anebo j to normální jev. U řady AWT se závora zablokovala a dveře se neotevřeli než neskončil cyklus a u této závory se dveře normálně otevřou... Je to běžné chování anebo závada závory. díky.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#33 Příspěvek od masar »

Určitě to nebude běžné chování. :wink:

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#34 Příspěvek od kejki »

Kromě možné závady závory je možná šluslé topení.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#35 Příspěvek od tatramacek »

no to mne pos... No nic budu procházet a procházet. Vím že nynější pračky jsou mrdky ale snad by ta elektronika měla být nějak chráněná. Není přece možné aby se posrala jen kvůli závoře anebo topení. Tá závora mi stejně do hlavy nejde. Je mi líto tu pračku vyhodit když už jsem s ní dal takovou práci - proto bych od Vás chtěl znát nějaký postup měření případně co mám ještě zkontrolovat. Podle mechanika je ŘJ komplet ko - přitom když pračku zapnu do zásuvky a otočím voličem tak se rozsvítí displej ukáže se program,teplota,otáčky a délka času a dají se vybrat i přídavné funkce,předepírka,ekoprogram atd ale po zmáčknutí startu a párkrát otočením se bubnu motorem naskočí ta F6tka... U Řj byl vyhořenej jen jeden spoj - u vývodu kde se připojuje konektor toho magnetu co určuje polohu bubnu - ten je ale koupenej novej... Viz však sem to už popsal vše výše :(

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#36 Příspěvek od BOBOBO »

To, že pračka nepere s vadným tělesem považuji za vlastnost dobrou . Jinak k té závadě u čidla . Beru to odhadem , že tím čidlem netečete napájecí napětí a proto bych tam čekal několik mA . Když takový spoj vyhoří , předpokládám , že se tam dělo něco jiného , s čidlem nesouvisejicího . A jestli tam zahořel oblouk , je více než pravděpodobné , že tam po desce běhal napěťový potenciál , který nebude mít řídící elektronika ráda .

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#37 Příspěvek od tatramacek »

Takže co se týče té závory - závora je odemknutá a takto jak jsem popsal funguje jen při praní - zamyká se při odstřeďování aby nedošlo k poranění rukou při zvýšených otáčkách bubnu...

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#38 Příspěvek od tatramacek »

takže koupil jsem modul a pračka už valí. Pro jistotu sem dal druhý i ten snímač polohy bubnu a uvidíme jak to pojede dlouho :)

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#39 Příspěvek od tatramacek »

Takže vyprali se dvě pračky a jsem nadšen - pračka valí upně super... Je tichunká a po stránce techniky opravdu vyspělá - snad mi tá investice 2600 kč stála za to :)

Uživatelský avatar
Mayer
Příspěvky: 5
Registrován: 06 říj 2008, 02:00

#40 Příspěvek od Mayer »

tatramacek píše:Taky mám doma starou osvědčenou řadu pračky AWT a ty tlumiče mlátěj šíleně.. Jinak zítra jdu kupovat do servisu ten magnet s tím polohovacím čidlem. Předpokládám že problém je v něm ale pračka se chová úplně stejně i když shodím řemen a buben se netočí anebo i když se točí.... Takže by vada mohla být v něm...

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#41 Příspěvek od tatramacek »

copak to je ? :wink:

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#42 Příspěvek od tatramacek »

no ja se na to vykašlu - včera jsem si pračku dotáhl do bytu a dal prát prádlo. Při praní v pohodě pak vyždímala a napustila vodu. Pak začala ždímat a najednou podezřelý ticho - jdu se kouknout do kuchyně a pod ní spoustu vody - no tak asi 2 ltr vytečený. motor se netočil a já myslel že mne omyjou... Oddělal jsem boční plechy a všude mokro. Zkusil jsem ji tedy zapnout bez nich - napustila vodu a normálně vyprala a vyždímala - sice malými otáčkami ale voda nikde netekla. Dnes opět to samý taky kaluž ale asi tak po třetím odstřeďování - nenapadá vás čím to může být ??? Předtím se v ní pralo po výměně toho modulu naprosto v pohodě. a bez kaluží. Mám dojem že je vadná manžeta která těsní nádrž... :cry:

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#43 Příspěvek od keemo »

Napada ma ta manzeta a este to ci stiha brat pri odstredovani vodu...

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#44 Příspěvek od kejki »

Sedět koukat, může to být kromě manžety čerpadlo, které nestíhá, jak píše keemo.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#45 Příspěvek od tatramacek »

čerpadlo bych vyloučil - je nové cca rok a pračka je vyčištěná a je jak nová. Mám vývod do odpadu v dřezu esi to může být i tím ale i tak bude asi tá manžeta vadná kamo by to jinak teklo a tak moooc :(

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“