Problém s DVD+RW

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od PotPalo »

So "LG Super Multi DVD Rewriter" model GSA-H44N nemám dobré skúsenosti. Síce číta CD aj DVD oveľa lepšie, ako ostatné DVD mechaniky, ale napaľuje veľmi nekvalitne. Už som zničil veľa DVD plusiek aj mínusiek, tiež RW, na rôznych rýchlostiach ale kvalita bola aj tak slabá. Môj starý DVD prehrávač to nemohol dobre prečítať. Na novom prehrávači to samozrejme išlo. Tiež pohľad na napálené médium hovorí sám za seba: na rôznych miestach rôzne odtiene. Tiež som skúšal inú LG napalovačku, ale tiež zle napalovala. Teraz LG používam iba na čítanie, napalujem na TEAC a ide to prehrať na všetkom. Kvalitný zápis je vtedy, keď je celý napálený povrch jedného odtieňa bez viditeľných prechodov kružníc.

Uživatelský avatar
Dingo7
Příspěvky: 442
Registrován: 05 kvě 2007, 02:00

#17 Příspěvek od Dingo7 »

forbidden píše: Proste porad se data kopirovaly na nekolik mist soucasne. Az se zkopirovaly vsechny, zaclo to zas od zacatku. Proste se tak udrzoval cerstvej zaznam.
Což je dnes asi jediný možný spolehlivý způsob jak něco uchovat, bohužel má to negativum - je to náročné a neustále to musí fungovat.


Já mám většinu dat na dvou discích a na DVD, takže na 3místech.
Po 1-2letech to na discích vždy "nakopíruju" znovu aby se vytvořil "čerstvý" záznam.

Uživatelský avatar
Sesi
Příspěvky: 287
Registrován: 31 pro 2007, 01:00

#18 Příspěvek od Sesi »

No, já jsem DVD-RAMky dřív používal, ale teď jsem je úplně opustil kvůli nespolehlivosti - teď v průběhu asi roku mi jich několik začalo zlobit - 2ks Panasonic 3x a jedna starší Emgeton 2x a to na dvou různých mechanikách - ramky zkolabovaly při zápisu, na jedné už ani nešel předchozí obsah přečíst, na dvou ano - ty se zdají po kompletním přeformátování OK, třetí nešla zformátovat jako UDF, jen FAT32. Podobný zkušenosti mělo několik kamarádů s DVD-RAMkami Panasonic.
Pro mě jsou stále nejspolehlivější x let starý DVD+RW 4x Verbatim kterých mám asi pět a na ty pálím pořád něco a pořád fungují bez jediného problému.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#19 Příspěvek od p32 »

Tak já nevím, asi dělám něco špatně. DVD-RAMky mi fungují stále a to i oboustranné a DVDRW LG mechaniku jsem neviděl špatnou už takových 4-5 let a to mám 3 kousky. Jestli to nebude asi tím, že používám média jen Verbatim. :cry:

Uživatelský avatar
Sesi
Příspěvky: 287
Registrován: 31 pro 2007, 01:00

#20 Příspěvek od Sesi »

LG mechaniku jsem používal poměrně hodně let a intenzivně(čtení i pálení) a šlape pořád v druhém kompu, byla to GSA-4082B(DVDRW, single layer). A to jsem měl na mechaniky smůlu, odešlo mi jich v různých kompech hodně(i jinak dobré modely), ale tahle LG byla vyjímka, nejlepší mechanika, co jsem kdy měl. Ale pak jsem slyšel, že se po čase LG mechaniky docela zhoršily. Fakt že po čase jsem montoval jeden komp, narychlo jsem tam dal LG DVD combo(CDRW, DVDR) a tu jsem reklamoval snad čtyřikrát(pálení kolabovalo) a to byla používána jen občas, pak jí naštěstí vyreklamovali za úplně jinou LG(DVDRW) a ta už funguje.
Nicméně DVD-RAM jsem opustil kvůli té kruté nespolehlivosti(nejde zapisovat) a odcházení celého obsahu, přitom DVD-RAM Panasonic dřív platily za hodně solidní. Takže dál používám starý DVD+RW Verbatim, ty mě nikdy nezklamaly.

Uživatelský avatar
-npod-
Příspěvky: 79
Registrován: 24 pro 2009, 01:00

#21 Příspěvek od -npod- »

má problém se zálohováním dat i USB?
nic, zabírá to moc místa

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“