tykání-vykání

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#31 Příspěvek od Andrea »

mtajovsky píše:Tak u nás je to právě naopak. Firemní zvyky předepisují tykat, až to někdy leze krkem. Přijdu k někomu, koho jsem nikdy předtím neviděl a správně mám začít: "Ahoj, hele, potřeboval bych se s tebou domluvit na ... ". I po více než 3 letech s tím mám problém, abych řek' pravdu. Maminka mě totiž učila, že neznámým lidem mám vykat. :D
Ach tak a tady si to kompenzujete :thinkerg: :wink:

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#32 Příspěvek od mtajovsky »

No, konečně na to někdo přišel!! :aplause: :tanzer: :aplause: :tanzer:
Crifodo píše:... to je předpokládám firma s anglosaským zázemím a nebo firma řízená frikulínem? ...
Je to firma do loňska britsko-holandská, teď už jen britská. U nás Čechů tak pravděpodobně opět nepochopení toho jejich "tykání".
www.acision.cz
Naposledy upravil(a) mtajovsky dne 02 led 2010, 23:07, celkem upraveno 2 x.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#33 Příspěvek od Andrea »

:thanks:

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#34 Příspěvek od mtajovsky »

Crifodo píše:Otázka, byť spíš filozofická než praktická: do jaké míry se má člověk cítit povinen chovat se místo odvádět práci?
Na takovou otázku bych u nás asi odpověď nedostal, spíš udivené pohledy. Správná odpověď je - obojí. U nás existují věci, které se sice zdají být atraktivními, ale které běžný Čech, patřičně "backgroundovaný" kolektivismem předrevolučního období zrovna nemusí. Pravidelné společné snídaně, všelijaké party a hospody, team-building-keep-smiling akce atd., vše ovšem na účet firmy. Ale u takových firem, které mají své kořeny ve velkých národech, jsou tyto stmelující a optimismus do žil nalévající trendy běžné, a kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#35 Příspěvek od Crifodo »

Jsem z duše rád, že nemusím s vlky, nebo spíš salonními čivavami výti :twisted: ostatní lépe nekomentovat... :wink:
Přesto věřím, že i na Západě se dá narazit na normální lidi. To obzvlášť nenormální vzniká snad smícháním západního s východním, v časovém i geografickém významu. Jednou z těch keep smiling akcí budou šíleně unavení, člověk se nemůže dát manipulovat celý život.

Uživatelský avatar
piitr
Příspěvky: 1003
Registrován: 19 říj 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od piitr »

Já takhle na fórech taky spíš všem tykám a přijde mi to docela fajn. Přece jenom si sem chodíme pokecat a vykání je takové trochu prkenné. Na druhou stranu se snažím respektovat, že někdo radši vyká, takže když mi někdo vyká, tak mu odpovídám taky vykáním. Na třetí stranu si ale samozřejmě nepamatuju, komu bych měl vykat a komu ne, takže mu pak jindy zase třeba tykám a on asi, chudák, neví, jak mi má odpovědět. To je pak taková zajímavá situace. Takže bych to viděl asi tak, že to chce pochopení na obou stranách. Já jsem s tím zatím naštěstí moc problémy neměl.

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#37 Příspěvek od Burajko »

Do vysielacky sa tyka aj prezidentovi.Tak preco nie aj na internete...
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
jogo
Příspěvky: 1158
Registrován: 14 lis 2009, 01:00

#38 Příspěvek od jogo »

Rypkanie sa v ničom :) veď na fóre pri písaní ide úplne o niečo iné :)

A úplne o niečo iné zase ide, ak sa pri písaní prekračujú isté hranice slušnosti. Tam je asi už úplne jedno či sa tyká alebo vyká, tam už totiž tiež ide - o niečo iné ...

Uživatelský avatar
lex200
Příspěvky: 141
Registrován: 26 lis 2009, 01:00
Bydliště: Hlušice

#39 Příspěvek od lex200 »


Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#40 Příspěvek od FERYACT »

Na foru vykám pouze mtajovskému.To neznamená, že nemám připomínky k jeho příspěvkům/ale málo/.
Z jeho příspěvků soudím že jsme stejně staří.
Pocházím z jižní Moravy.Tam bývalo zvykem, že děti svým rodičům vykaly.
Tatovi jsem tykal a mamince vykal. Moji synové své babičce už tykali.

Odpovědět

Zpět na „Teorie“