Anténa u mobilu

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Vladkof
Příspěvky: 14
Registrován: 09 srp 2008, 02:00

#16 Příspěvek od Vladkof »

:oops: :oops: :oops: ups...
tak von to nejni konektor pro anténu ale pro sluchátka...
jejda a ja potom proč to nefunguje :oops: :oops: :lol:
mnohokrát díky za upozornění a poučení :) :) :)

takže jak to tak vypadá budu muset pájet přímo na DPS...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#17 Příspěvek od EKKAR »

Nebude ve výsledku lacinější dát to do servisu? Já vím, ono to svádí - mikropájku mám, cestičky jsou vidět, tak co bych si to nenaletoval sám, ještě za to budu někomu platit, že jo? Ale antistatická ochrana, tepelné šoky nadměrným ohřevem, možnost poškodit ještě něco okolo při sesmeknutí pájedla... Máš šanci menší než 1:1, že se Ti to povede a nic přitom neodpečeš a ani nezhoršíš vyzařovací vlastnosti toho přístroje. Uvědom si, pohybuješ se na hranici mikrovlnného pásma a každý milimetr vodiče má svou kapacitu vůči okolí i svoji indukčnost. Vše je při vývoji přístroje mnohokrát nasimulováno a experimentálně ověřeno, aby výsledek byl energeticky co nejúčinnější a zároveň aby neprodukoval rušení, které může vadit jiným uživatelům téhož pásma. Co myslíš, že by se stalo radioamatérovi, který by vysílal sice v pásmu, ale se silně zkreslujícím a tudíž i mohutně parazitně vyzařujícím PA, a to vše jen kvůli tomu, že se mu ulomil ovládací knoflík k dolaďovacímu článku pro anténu - tak by ho vyhodil a anténu by napojil přímo na anodu koncové pentody stylem : "Dyť to bude vysílat taky!"... ???
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#18 Příspěvek od tomasjedno »

Vladkof píše::oops: :oops: :oops: ups...
tak von to nejni konektor pro anténu ale pro sluchátka...
To je ještě dobrý, taky by se ten drát dal strkat do díry pro dloubátko :thinkerg:

Uživatelský avatar
Vladkof
Příspěvky: 14
Registrován: 09 srp 2008, 02:00

#19 Příspěvek od Vladkof »

EKKAR píše:Nebude ve výsledku lacinější dát to do servisu? Já vím, ono to svádí - mikropájku mám, cestičky jsou vidět, tak co bych si to nenaletoval sám, ještě za to budu někomu platit, že jo? Ale antistatická ochrana, tepelné šoky nadměrným ohřevem, možnost poškodit ještě něco okolo při sesmeknutí pájedla... Máš šanci menší než 1:1, že se Ti to povede a nic přitom neodpečeš a ani nezhoršíš vyzařovací vlastnosti toho přístroje. Uvědom si, pohybuješ se na hranici mikrovlnného pásma a každý milimetr vodiče má svou kapacitu vůči okolí i svoji indukčnost. Vše je při vývoji přístroje mnohokrát nasimulováno a experimentálně ověřeno, aby výsledek byl energeticky co nejúčinnější a zároveň aby neprodukoval rušení, které může vadit jiným uživatelům téhož pásma. Co myslíš, že by se stalo radioamatérovi, který by vysílal sice v pásmu, ale se silně zkreslujícím a tudíž i mohutně parazitně vyzařujícím PA, a to vše jen kvůli tomu, že se mu ulomil ovládací knoflík k dolaďovacímu článku pro anténu - tak by ho vyhodil a anténu by napojil přímo na anodu koncové pentody stylem : "Dyť to bude vysílat taky!"... ???
radioamatér sice nejsem ale i tak sem pochopil o čem píšeš...
do opravny se mi to dát nevyplatí, protože mi anténa nefunguje už nějakou dobu a už sem si zvykl na starší mobil...MDAčko používám jen jako manažer úkolů a na čtení e-knih. O tu anténu sem se začal tedkom starat jen kvuli Vodafonu a jeho internetu do mobilu zdarma:-)
ale bylo by fajn zase v kapse nosit jenom jednu krabici...:-D

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#20 Příspěvek od Petr-II »

Mam mobil bez konektoru pro pripojeni externi anteny. Je mozne pouzit tzv. "pasivni retranslaci" v aute? V mem pripade zakoupit dve stejne zarizeni, jedno hodit na strechu auta a druhe umistit za drzak mobilu?

Jedna se me konkretne o toto zarizeni: http://www.stualarm.cz/produkt/67541-vn ... ci-kulata/

popripade o kombinaci :

toto na strechu: http://www.stualarm.cz/produkt/67517-pe ... em-raku-2/

a za drzak mobilu umistit zarizeni viz. vyse.

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od kulikus »

Zkousel jsem to pro VKV. Pod strechou delana HB9CV s teoretickymi 8 dB (ladeni jsem kontroloval s GDO), cca 8m koaxu do prizemi, symetrizacni clen s 15cm dvoulinky a jednoduchy teleskopicky dipol, ktery jsem naladil pomoci GDO. Symetrizace a dvoulinka byly soucasti teleskopickeho dipolu. Na mizerny prijem v radiu to nemelo pozorovatelny vliv.

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#22 Příspěvek od Petr-II »

Uz jsem to vyresil. Zjistil jsme, ze Nokia to takhle resi, tak jsem ve vyprodeji za 45Kc koupil tu jejich pasivni antenu, kuchnul ji, nalepil ji na svuj drzak mobilu a zapojil na externi antenu co jsem mel na strese - kombinace radio+GSM. Kupodivu to funguje.

Ted shanim neco pro kombinaci radio+GSM+GPS.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“