Jsme to co jíme...

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#61 Příspěvek od keemo »

Ja k tomu mlieku-mal som moznost kratky cas ochutnat cerstve kravske mlieko-jednu dobu u babky na dedine predavali-okolo roku 2000...to bola lahoda,chlemtat ho cerstve,studene z hrnca kde cakalo na prevarenie...Samozrejme vsetko co tam bolo (v dedine) dobre,zrusili-a za to moze stupidna Jednota SD TN lebo im to bolo trnom v oku ze ludia chodia aj inde (su to tam totiz ku_vy jediny obchod v dedine ak neberiem v potaz krcmu).Potom si tam niekto otvoril masiarstvo hned vedla,a ako skoncil?Skoncil a velmi rychlo.Jednota kupila alebo prenajala tie priestory a ma z nich sklad.Co sa tyka predaja masa v tom "krame" tak to stoji za ho_no...A tie ceny...Co bych za to dal napit sa teraz cerstvo natoceneho mlieka...Az mi sliny tecuuuu..Buhuuuu :(

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#62 Příspěvek od kejki »

Selské mléko se prodávalo po revoluci, jako reakce na neplacení (a krachy) mlékáren a příšernou cenu mléka v obchodech. Rychle na to vletěli hygienici, přestože bylo označené jako nepasterizované, takže bylo na každém, aby si to svařil nebo jinak upravil.
Ty automaty na mléko fungují v EU, ale tady to právě asi 3 roky (možná déle) stálo na hygieně. Prostě balené koblihy a spol.
Na současném mléku se neudělá ta smetanová kůrka kvůli emulgaci, není tam míň tuku, je jen upravený, aby se neodlučoval. A UHT mléko se nekazí, protože je bakterií prosté, pokud se naočkuje, mělo by normálně zkysnout.

Myslím, že tyhle věci jsou na tom líp, než hotová jídla. Třeba ty překyselené saláty, ze kterých teče jakási jogurtová majonéza. Mražená hotová jídla - třeba ty mleté rybí nugety - to je houska navrch, mouka s čímsi uvnitř. Podobně jako surimi tyčinky je to vítězství potravinářské chemie nad přírodou.

A tohle je fakt smutné čteníhttp://www.lidovky.cz/10-nejhorsich-potravin-z ... a-chut_glu takže pro nás se dělá extra hnusné magnum, protože si to necháme líbit? :x

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#63 Příspěvek od Crifodo »

kejki píše:A tohle je fakt smutné čtení
věta z těch lidovek I proto je pro lidi obtížné té nekvalitě vzdorovat, postupně prostě zapomínají, jaká má chuť doopravdy být mi připomněla jiné smutné čtení, zas musím doporučit Tevisův Zpěv drozda, scifi napsanou v roce 1980 a popisující 24.!!! století, hlavní hrdina tam je někdy ve 30 letech šokován, když pozná chuť skutečné omelety a koláče s oříškama. Je pozoruhodné kolik z té fikce je po 30 letech už uvedeno do skutečnosti.

tam kde nefungujou EU-automaty, možná někde v chlívě funguje přírodní automat Bos primigenius f. taurus :wink:

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#64 Příspěvek od kevin_mitnick »

feliz_navidad píše:Jen jestli ta výborná chuť tehdejšího mléka nebyla způsobená do značné míry také tím, že nám bylo o 25 let míň...
Myslim ze ne. Ted zrovna jsem byl sluzebne kouknout na bratry Slovaky a pred jednim hypermarketem jsem narazil na automat na prodej mleka. Neodolal jsem, v marketu koupil nejakou dobrou vodu v lahvi, pred marketem vylil do kanalu a do lahve slo mleko (litr za 0,5€). Pak jsem na hotelu nechal trochu oteplit, nalil do hrnku, napil se a najednou jsem byl nekde 20 let zpatky u tety na vesnici. To mleko chutnalo presne jako tenkrat...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#65 Příspěvek od EKKAR »

Kevine, tohle udělat já, tak se 2 dny nezastavím... :lol: :lol: :lol:

(pro méně informované - mám alergii na mléčnou bílkovinu a kyselinu, prostě nesnáším mlíko...)
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#66 Příspěvek od kevin_mitnick »

To na tom jeste nejsi nejhur. Svagr kdyby vypil litr mleka tak opuchne a s alergickym sokem jede v sanitce do spitalu. Holt kazdy mame neco. Ja zas treba nemuzu ani ochutnat jidlo od cinana. Jsem alergicky na nejake jejich koreni a krece mam pak dva dny...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#67 Příspěvek od Crifodo »

To není jenom kořením...

Uživatelský avatar
vav
Příspěvky: 107
Registrován: 14 kvě 2006, 02:00
Bydliště: SK/MA/

Mlieko

#68 Příspěvek od vav »

kto ma alergiu na laktozu moze skusit
http://www.laktazan.com/index.php?m=821 ... rie_tovaru

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#69 Příspěvek od keemo »

@ kevin-kde si ten automat videl prezraaad:)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#70 Příspěvek od EKKAR »

Keemo, na Slovači se stavějí houfně - a prej to svinstvo budou chtít dělat i tady - aby se postavily veřejný automaty na pívo, to nikoho nenapadne, ale na tu bílou kysnoucí sra.čku - to se do toho každej hrne...! Stejně je to zvrhlost nejvyššího kalibru, pít něco, čím se živí jen novorozený savci - žádnej normální živočich v dospělosti mlíko DOBROVOLNĚ nepije!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#71 Příspěvek od keemo »

no tak pardon ze ja pivo nerad.Tvrdy alkohol nemusim od pomaturitnej oslavy kde som sa ozral jak delo a 2 dni mi bolo zle.Od malicka som mlieko pil...a asi sa toho len tak nezbavim.mnamale to co predavaju v krabiciach ani v plnotucnej forme sa tomu cerstvemu nevyrovna.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#72 Příspěvek od Crifodo »

otázka je co je to normální živočich, jestli se tím míní původní přírodu, tak pivo taky zrovna není moc normální :D
To živé plnohodnotné mléko z automatu má svoji perspektivu i jako surovina pro výrobu plnohodnotného tvarohu jogurtů atd, ty už se taky v téhle EUizaci blbě shánějí.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#73 Příspěvek od kevin_mitnick »

keemo píše:@ kevin-kde si ten automat videl prezraaad:)
Lazenske mestecko Piestany. Byl jsem tam kouknout do jedny firmy a rozbehat u nich bezpecny IP tunel pro komunikaci s materskou firmou z DE. Automat jsem nasel v nejakem divnem marketu jmenem PT-universal pobliz Kauflandu...

Ale pry je jich ted na Slovensku hodne, i v tech Piestanech jsou pry dva...

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#74 Příspěvek od keemo »

Ha okolo kaufshitu chodim,je to ten na kraji mesta hned na sidlisku, pri nemocnici-ked idem k babke do trencina...PT univerzal je taka zlto zelena kocka myslim.Dobre vediet,Dakujem za info:)

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#75 Příspěvek od kevin_mitnick »

keemo píše:Ha okolo kaufshitu chodim,je to ten na kraji mesta hned na sidlisku, pri nemocnici-ked idem k babke do trencina...PT univerzal je taka zlto zelena kocka myslim.Dobre vediet,Dakujem za info:)
Jo a ja bydlel v nejakem hotelu hned za tim PT. A byla to takova zluta kostka... A druhy mlekomat v tech Piestanech je pry hned oproti Bille u nejakeho obchodu jmenem KOCKA... Sranda napad nazvat nakupni stredisko ve tvaru kostky z davneho socializmu "kocka"... :lol:

Vidim, ze to tam znas. Odkud ze to jsi?

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“