Adaptér pro aku vrtačku

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Vendeta
Příspěvky: 44
Registrován: 26 úno 2010, 01:00

#16 Příspěvek od Vendeta »

No kua tu su nejaky veteranisti tak ahoj aj ja som

Jenda_KL
Příspěvky: 1173
Registrován: 10 zář 2008, 02:00
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Jenda_KL »

Do vrtačky která je na obrázku [Dingo7] mám ve sklepě náhradní díly z osmi vrtaček - baterky, plastíky, nabíječky, sklíčidla, momenťáky, motorky ...
Kdyby někdo chtěl, budou k mání za odvoz.

Uživatelský avatar
Dingo7
Příspěvky: 442
Registrován: 05 kvě 2007, 02:00

#18 Příspěvek od Dingo7 »

Jenda-KL: a odkud jsi? Pochybuju, že v okolí Jihlavy.

Jenda_KL
Příspěvky: 1173
Registrován: 10 zář 2008, 02:00
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Jenda_KL »

pochybuješ správně, Kadaň. Takže za poštovný))

Uživatelský avatar
Dingo7
Příspěvky: 442
Registrován: 05 kvě 2007, 02:00

#20 Příspěvek od Dingo7 »

Za poštovný by to šlo, já spíš myslel, že pokud nejsi zde z okolí, že si to vyzvedne někdo jiný - ve tvém okolí. :)

Uživatelský avatar
stephunk
Příspěvky: 395
Registrován: 19 lis 2006, 01:00
Bydliště: Žilina

#21 Příspěvek od stephunk »

Babrem sa s týmto problémom, mám 300W ATX zdroj, z 12V vetve je povolený odber 18A a niekedy sa akuvŕtačka rozbehne, niekedy cukne a zdroj proste zhodí. Pomyslel som si, že by stálo za hriech zavesiť na 12V vetvu kondík značnejšej kapacity, našiel som teda 47000µF/16V. Dvojlinku 2x4mm som rozcvakol, naletoval očká mosadzné 5mm. Našroboval na škrutkovacie terminály tohoto kondíku a chová sa to stále rovnako. Navyše prúdový ráz do vyblitého kondíku spôsobuje to, že sám zdroj niekedy odmieta poslušnosť a nenabehne. Krátkodobé prúdové špičky zrejme aktivujú podpäťovú ochranu v ATX, tak či onak, ktorý pre istotu opäť vypne.
Ako tak sledujem, prvé zapnutie je v poriadku. Spustím vŕtačku, drží aj keď rukou brzdím skľúčidlo a to že fest, stačí, aby som ju zapol znovu hoci naprázdno, a je to v háji..
Zrejme sa nevyhneme porádnému toroidu :D

Uživatelský avatar
Dingo7
Příspěvky: 442
Registrován: 05 kvě 2007, 02:00

#22 Příspěvek od Dingo7 »

Jenda_KL píše:pochybuješ správně, Kadaň. Takže za poštovný))
Tak jak, máš to ještě nebo si už pro to někdo byl. Jinak napiš mi na mail a ja ti dám adresu. dík

ok.dingoZAVINÁČtiscali.cz

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#23 Příspěvek od PeteBurns »

Stephunk, zisti si, či máš na primáre trafíčko snímania prúdu, v tom prípade vysleduj, kam ide signál, pred operákom ho väčším kondíkom spomaľ, aby pomalšie reagovalo...pokiaľ tam nie je, tak bude sa treba pohrať so snímaním výstupných napätí, aby ten snímaný pokles bol spomalený a zdroj zniesol väčšie špičky na výstupe...dá sa to samozrejme všetko úplne odstaviť, ale v tom prípade môže skrat na výstupe so zdrojom skončiť :lol: teda zdroj neskončí pokiaľ ho znovu opravíš :wink:

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#24 Příspěvek od Andrea »

stephunk píše:Babrem sa s týmto problémom, mám 300W ATX zdroj, z 12V vetve je povolený odber 18A a niekedy sa akuvŕtačka rozbehne, niekedy cukne a zdroj proste zhodí.
A +5V (+3V3) větev máš zatíženou nebo vyřazenou z regulace? Jestli ti to neshazuje přepětí.

Uživatelský avatar
Jindra2
Příspěvky: 758
Registrován: 09 srp 2005, 02:00

#25 Příspěvek od Jindra2 »

Proto je nejlepší na aku zdroj s 494, uzemníš vývod 4 a funguje to. Zkoušel jsem upravovat zdroje s jinými IO a zrušit jim hlídání nadproudu bylo zbytečně složité.
Jindra

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#26 Příspěvek od Andrea »

Jindra2 píše:Proto je nejlepší na aku zdroj s 494, uzemníš vývod 4 a funguje to.
To nemusí být vždy pravda, některé zdroje mají hlídání přetížení přes druhý chybový zesilovač, tam pak uzemnit DTC nestačí. Navíc uzemnění DTC vyřadí i softstart a to také není moc dobré.

Uživatelský avatar
stephunk
Příspěvky: 395
Registrován: 19 lis 2006, 01:00
Bydliště: Žilina

#27 Příspěvek od stephunk »

5V som skúšal nezaťažovať, alebo som zaťažil cca 1A. Skôr to zhadzuje ten prúdový náraz, pretože pri pomalom spúšťaní vŕtačka nabehne, iba pri náhlom zatlačení spúšte to zhodí..V zdroji nieje prúdové trafko..

Uživatelský avatar
heldybeldy
Příspěvky: 488
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Spišská Belá

Akuvrtacka...

#28 Příspěvek od heldybeldy »

Ja som problem vyriesil tak, ze som do packu po NiCd vopchal gelovku 12V, 1.2Ah a problem vyrieseny. Este mi zostava upravit stojancek na nabijanie na 14.4V stabilizatorom, aby tam pack mohol zostat neobmedzene dlho a bude to super. S tou gelovkou to bezi 10x lepsie ako s povodnymi NiCd, hoci stala len 120 Sk...
Sebestačnosť = sloboda...

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#29 Příspěvek od czatlantis »

no ta gelovka bude mít v akuvrtačce tak 15cyklů... :roll:

Jo a kdyžtak 13,7-13,8V, 14,4 je pro rychlonabíjení a to bys po "neoomezeně dlouho" rychle zrušil

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#30 Příspěvek od Atlan »

myslis ze mu nezvladne tie 7A odbery na chvilku :D

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“