pokousala mne hoblovka

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#31 Příspěvek od Vogon »

pajosek2 píše:Jen tak mimochodem,manželka trvá na tom,aby stroj šel z domu,taktéž starší dcera.Asi ji prodám,tu hoblovku.Nemáte někdo zájem?
To je zase typicky ženský zkratovitý jednání. Jako kdyby ta hoblovka za to mohla.
Ja bych řek že právě teď může zůstat v klidu doma, protože už jí nedáš šanci. ;-)

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#32 Příspěvek od ohryzek36 »

Já naštěstí "do klubu" ještě nepatřím - mám všechno ještě na svém místě (snad :) ), jen mi jednou fréza ubrala kus nehtu, ale znám hodně lidí z blízkých skláren (řezání + broušení tabulového skla), tak nějaké pořezání je na denním pořádku (na náplast černou elektrikářskou izolepu a jde se dál dělat), někdy i horší věci (nutnost šití, nebo i šlachy), popřípadě šití i přímo na pracovišti (chytit to tabulí skla do břicha není úplně OK - zvlášť když jizva má přes 20cm), často létají kusy skla od rozbitých tabulí, bezpečák si rve vlasy, když mají maximální počet úrazů za rok vyčerpaný v dubnu... Jednou se prý urvala několikatunová bedna z jeřábu (technika zklamala) a spadla 2 metry ud nejbližšího člověka - prostě děs. Co znám další případy, tak to chytání padající tabule skla není dobrý nápad (zvlášť když člověk nechce přijít o pár článků prstů) a pod. Ono ty cirkulárky a hoblovačky jsou zrádné stroje - jednoho známého zbavila hoblovačka taky o článek prstu - ten ale měl hodně práce, jen to zavázal, zbytek prstu hodil slepicím a na úrazovku až druhý den :) . Další soused to podobné v bleděmodrém - řezal na cirkulárce, ta mu sebrala malíček, ale protože byl v celku, tak si řekl, že si to nechá přišít - takže malíček do misky s ledem, tu položil v kuchyni na stůl a telefonicky sháněl odvoz. Prý potom jen ví to, jak do kychyně vběhla kočka (jeho), skočila na stůl a prchla ven i s malíčkem (který se už nenašel) :evil:

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#33 Příspěvek od Sandal »

Lukas-Peca píše:Já jsem si jednou prst provrtal, naštěstí jen 0,8 mm vrtákem.
No a já si jedou pustil na palec u nohy 10mm plech asi 1m na 0,5m.Stínka přes celej nehet a bolest jak kráva.Tak jsem vzal jedničku vrták a ten nehet si provrtal.Vystříkla sražená krev a bylo po bolesti.Ale při tom vrtání sem se trochu zapotil.Je to velice nepříjemný si vrtat palec.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od Lukas-Peca »

Já jsem si palec u nohy zase skopl o otevřená dvířka skříňky, krev ze začátku tekla i mimo, nehet nakonec slezl. Kdysi jsem si zase skřípl ukazovák do blbě udělané sedačky na lanovce, taky to odnesl nehet. Jako děcko jsem si zase při krájení melounu prořízl palec skoro na kost, jizvu tam mám doteď... ale kdyby to mělo být to nejhorší, co se mi kdy stane, tak to beru 8-)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#35 Příspěvek od rnbw »

Vraj som si ako male decko do nejakej branky privrel palec a nechal tam kus z neho - na palci nic nevidiet, takze to dorastlo.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od pajosek2 »

No pokud bych začal výčet svých úrazů,tak bych zapráskal vlákno tak,že by mne adminy zdrbaly jak sysla.Tu hoblovku nabídnu na aukru,když ji zde nikdo nechce.Ona má totiž velkou spotřebu masa.Před cca 12 lety ubrala otci palec,před 14ti dny si o nože moje žena prořízla peřinku na prstě a teď ten můj zlatý hřeb. Takže kupuji ruční holovku,ta je bezpečnější a velké kusy si nechám hoblovat u stoláře. Časem s otcem doděláme protahovačku a bude.Ta snad bude vpohodě.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#37 Příspěvek od keemo »

@Pajosek: ta obdivujem ze si v istom smere dokazes robit prcu...:) aj ked ono asi nic ine neostava,plakat nad rozliatym mliekom nema zmysel...ja si to asi az "moc predstavujem" bo ma pri tom striasa vsetkymi smermi :lol:

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#38 Příspěvek od masar »

pajosek2 píše:... Takže kupuji ruční holovku,ta je bezpečnější a velké kusy si nechám hoblovat u stoláře...
Tak jsem si jednou v práci půjčil ruční hoblovku (na černo, stolař ještě povídá, kdyby něco, o ničem nevím). A nenapadlo mě nic jiného, než ji upnout "vzhůru nohama" do svěráku, abych na to "lépe viděl". Mezi palce a prsty jsem chytil prkýnko a pěkně v podřepu jsem ho hobloval, pozorně sledujíc nádherný úběr materiálu. Jenže je jasné, že tímpádem jsem na ty prsty z druhé strany neviděl. A ten smrk pak byl nějaký červený...
Tak to jen k té bezpečné ruční hoblovce... :wink:

Uživatelský avatar
PLV
Příspěvky: 400
Registrován: 21 říj 2007, 02:00
Bydliště: Litovel

#39 Příspěvek od PLV »

Je vidět, že na bastlírnu chodí samí kutilové a domácí mistři. :lol: Já jsem jednou nechal projet dva prsty u ruky ozubenými koly. Jeden prst od té doby neohnu, naštěstí to je jen malíček. Pak jsem si zase brnknul palcem o roztočený kotouč cirkulárky a divil se, kde mi zmizl konec palce. A nakonec jsem při natahování kabelu pospíchal ze žebříku a nohu mám okovanou a půl kolena pryč. :roll:
Netřep se mnou!

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#40 Příspěvek od kejki »

Domácí mistři hazardéři...
Zatím komplet...

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#41 Příspěvek od kevin_mitnick »

Kdyz uz se tady probiraji ty vesele zazitky, tak ja mel pred par lety primo pres dlan hezkou diru o prumeru cca 3-4 milimetry. Opravoval jsem mereni vykonu na jednom 5kW rezacim laseru u kamose ve firme, bezpecnostny deklkontakt samozrejme vyblokovany abych na to videl, zapnuty zeleny 500mW zamerovaci laser. A jak to uz byva, nejak se povedlo spustit CO2 laser do vykonu kdyz jsem tam jeste mel ruku.

Ucukl jsem kdyz to jeste najizdelo, takze vysledkem byla dirka pres ruku a spaleny pas od dirky pres dlan k maliku. Kdyby byl laser v te chvili uz na plnem vykonu, mam z ruky pulku...

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#42 Příspěvek od DELONG »

Mal som kolegu stolárčina ho bavila bol ňou posadnutý až raz mu cirkulár profesionálne oddelil prst (už neviem ktorý) ale nevzdával to a pokračoval aj bez prsta vo svojom koníčku ďalej.Asi po roku mu hobľovačka skrátila dva prsty na polovicu.Keď som ho bol o dva dni navštíviť hádajte čo robil?
Predsa musel dohobľovať to čo nestihol aj s obväzamy na prstoch :lol: .
Keď sa mu to zahojilo nezanevrel nad stolárčinou a pokračoval aj s chýbajúcimy prstamy ďalej.
Až raz asi po polroku stroj mu oddelil ruku na zápestí :cry: . Ruka vlastne dlaň a prsty sa po polhodine našli aj s rukavicou (pracovnou) nepoškodená a asi po vôsmich hodinách mu ju profesionáli prišili späť. Takže zase má späť svoju dlaň a prsty, síce ruka je o trošku kratšia ale je. A hádajte čo zas robí? No predsa stolárčinu tú ma najradšej :lol:
Mám aj kamaráta ktorý v hospode pýta pre nás dvoch pivá jednou rukou :D ale ak by to spravil druhou rukou tak nám donesú päť pív :lol:
Ja sa radšej preto týmto strojom vyhýbam a prenechám to na odborníkov
PS:skoré uzdravenie

Wolfik
Příspěvky: 1076
Registrován: 28 črc 2009, 02:00

#43 Příspěvek od Wolfik »

teda pánové z toho čtení se mi udělal hnusnej knedlík v krku.
Já mám s úrazy malé zkušenosti, ale jak už to někde padlo. Kolik z vás používá ochranných pomůcek?Myslím že nikdo
Ono já už mám respekt i z takové pakárny jako je vrtání plošnáků. To když mi jednou praskl vrtáček a zasekl se mi do nosu centimetr od oka, to mladého člověka jako já hodně poučí.
Ještě bych dodal, že s amputacema je ještě docela velká šance na záchranu, ale lidi ve zkratových situacích dělají uplný hovadiny. Například vytahují zabodnuté předměty z těl, hážou useknuté končetiny do mrazáku atd.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#44 Příspěvek od rezis »

Tam sem tam se nějaký úraz stane. Zatím klepu mám na těle vše, ale šrámy se najdou. Otáčel jsem se s talbulí plechu najednou cítim v botě teplo a koukám montérky rozřízlé. Prostě rohem té tabule jsem přibral nohu. Část lýtka až na kost - cítil jsem až to teplo.
Další bylo vrtání aukuvrtačkou do plechu. Vrták se zlomil prošel pres ruku a dlaní vylezl. Nejzájimavější bylo když se z kladiva odštípl kousek a a zaparkoval si to v kloubu na palci. Nebolelo to jen jsem nemohl hýbat palcem. Museli to rozříznout a vykutit ven. No a pak nezaviněný úraz. Vlčák vs. já a 30 stehů na tváři....
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#45 Příspěvek od PavelFF »

Kladívko můžu potvrdit. Můj spolužák dostal odštípnutou střepinou z kladívka do oka a od té doby na něj skoro nevidí. Nepracoval s ním ani osobně, jen byl zrovna poblíž , což byla asi hlavní příčina. Kdyby s ním mlátil sám, asi by to šlo mimo. Kdysi na učňáku nás mistr varoval, že si nemáme jen tak z nudy před obličejem klepat proti sobě dvěma kladívky, (což jsme hned pochopitelně zkoušeli), takže se to asi stává dost často.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“