Aký monitor kúpiť?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od hafca »

PotPalo píše:.......Ešte som nevidel LCD, kde by sa to dalo vypnúť, aby 4:3 bolo 4:3 s čiernymi okrajmi po bokoch. To majú zatiaľ len televízory.

O pozorovacích uhloch u LCD ani nehovorím. 160° vertikal x 160° horizontal: text sa síce dá prečítať, ale farby sú skreslené už pri 20°
i...
Že jsi něco neviděl, automaticky neznamená, že to neexistuje. Můj monitor to dělá sám a žádná špica to není. A k těm úhlům, nevím jak ty, ale já koukám přímo na monitor. Není mi jasné, proč bych měl koukat z nějakého úchylného úhlu. A pár stupňů nehraje roli.
Měl by ses podívat, kde jsou LCD dnes. Vypadá to, žes je viděl naposledy někdy v začátcích. Nebo máš smůlu a viděl jsi jen ukrutný šunty za dva tisíce, tam pak je možné úplně vše o čem píšeš.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od PotPalo »

hafca píše:... A k těm úhlům, nevím jak ty, ale já koukám přímo na monitor. Není mi jasné, proč bych měl koukat z nějakého úchylného úhlu. A pár stupňů nehraje roli.
Měl by ses podívat, kde jsou LCD dnes. Vypadá to, žes je viděl naposledy někdy v začátcích. Nebo máš smůlu a viděl jsi jen ukrutný šunty za dva tisíce, tam pak je možné úplně vše o čem píšeš.
Keď pozeráme na jedno LCD traja, tak ťažko budeme všetci pozerať priamo... Neviem, ale trojročný 19" Samsung mi ako šunt moc nepríde.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od hafca »

Je je už trochu out. Za tu dobu se dost změnilo a tomhle segmetu ještě víc než si chceš připustit. Mám taky Samsung a ta spotřeba je opravdu ještě míň než těch 40W a to ještě musí svítit na plno. Ve standby má míň jak 1W.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#34 Příspěvek od Andrea »

To HPčko co mám, je taky 3 roky staré.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#35 Příspěvek od rnbw »

Minule som opravoval wide MEDION a dalo sa tam vypnut roztahovanie 4:3 rozliseni (podrzanim niektoreho tlacidla).

Spotreba LCD s CCFL je stale rovnaka. Rozdiel je v tom, ako sa to meria. Niekto ma jas nastaveny na 0%, niekto na 100%...

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od hafca »

Nějak jsme uhnuli od tématu. Docela by mě zajímalo, co si z téhle debaty odnesl tazatel. Vznesl dotaz a když to tady četl, raděj se už neozval. :lol:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#37 Příspěvek od Jancis1 »

Ale nie ja to tu všetko pozorne čítam, ani som nečakal takú diskusiu :D . Takže som si z toho vybral takto: Jednoznačne kúpiť LCD monitor, na rozlíšenie sa pôjdem pozrieť niekde do predajne, možno mi budú vyhovovať obidve a radšej by som to asi zobral s DVI vstupom, lebo v práci máme LCD acer 17" na VGA a tam vidno rušenie a vlnenie občas v obraze, ale nie je to až také hrozné a tam je asi viac rušenia v sieti. Nechcem kupovať nejaký drahý, rozmýšlam aj s LED podsvietením napr. tento BenQ G2222HDL má max. spotrebu 28W.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#38 Příspěvek od Duvsan »

No akurát značkám Acer a Benq by som sa asi vyhol. Irónia je, že s Benq-om sa stretávam a spokojnosť, takže dnes už never nikomu, max. referenciám užívateľov na príslušných fórach, to je ale na dlhé chvíle.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#39 Příspěvek od rnbw »

Ja sa s Benqom tiez vela stretavam. Casto to niekto chce opravit.

Uživatelský avatar
eva22
Příspěvky: 140
Registrován: 16 črc 2010, 02:00

#40 Příspěvek od eva22 »

No já teda nechápu, že jsou všichni pro LCD... Jen kvůli spotřebě (ten můj žere 100W což zas není o tolik víc) a kvůli ušetřenému místu?
A ještě sem zapomněla říct další pozitivum CRT - dobrej pocit z toho že mám pravý sklo a ne nějakou umělohmotovou napodobeninu :-)
Mimochodem: Když kupujete třeba reprobedny, tak byste taky mohli říct že ty menší zaberou míň místa a míň žerou, ale ty větší zase mají lepší zvuk a větší výkon... takže si radši připlatím za to že jsou větší a těžší, a za to že jsou ve dřevě atd... u monitoru si za to že je větší připlatit nemusím :-)

Uživatelský avatar
czatlantis
Příspěvky: 1012
Registrován: 10 čer 2009, 02:00

#41 Příspěvek od czatlantis »

jo tak bedny jsou něco jinýho...ale prostě LCD je na klasickou práci lepší, protože má třeba lepší ostrost atd...CRT nemám už tak 7-let, takže nemůžu už moc srovnávat...a ty co jsem viděl různě možně, tak z těch se nedalo číst....

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#42 Příspěvek od jandu »

hdgbghbybscubugygcbsug
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#43 Příspěvek od MaTTo »

PotPalo píše:Čo to máte furt s tou spotrebou 40W pri LCD? V bežnom LCD dáva zdroj na 12V 4 až 5A, a na 5V cca 1A, takže spolu cca 60W na sekundári. Účinnosť týchto spínaných zdrojov je mizerná, takže spotreba sa pohybuje okolo 100W. To je skoro ako klasické CRT.
To je peknaaa blbost ... odporucal by som zopakovat zaklady elektrotechniky lebo ked mi niekdo napise ze spotreba 19" LCD je 100W tak to je sila uz ...
42" LCD telka, fullHD a CCFL podsvietenie ma spotrebu udanu vyrobcom LG 230W a realne namerana spotreba pri 70% jase bola 190-200W tak sa s tym 19" LCD uvedom lebo ked vyrobca udava spotrebu 40W tak to bude maximalna hodnota ,, podla tvojho prepoctu ked na Samsung CRT telke mame napisane 100W tak v reale to zere 250W ne ?
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od workhard »

ACER a BENQ tu zrovna mám. BENQ má klasicky podsvícení a na ACERu je vadný převodník na signálové desce. Ukazuje to jenom když se na švába fouká kompresorem,jinak se stále dokola restartuje. Kdyby se někomu ta deska doma válela,bral bych jí :wink:
Přílohy
AL1717 prevodnik.jpg
ACER AL1717
deska AA577 VL787 REV:1
(36.4 KiB) Staženo 45 x
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od PotPalo »

MaTTo píše:... tak sa s tym 19" LCD uvedom lebo ked vyrobca udava spotrebu 40W tak to bude maximalna hodnota ,, podla tvojho prepoctu ked na Samsung CRT telke mame napisane 100W tak v reale to zere 250W ne ?
Lenže tam nikde nieje uvedená spotreba... Tá sa uvádza asi len pri typoch s nízkou spotrebou. Skús mi vypočítať, keď dáva spínaný zdroj na výstupe 12V 5A, akú má spotrebu (koľko W)... (40W to asi nebude)

Sorry za offtopic príspevky...

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“