Kde sehnat náhradní display

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#16 Příspěvek od Raptor181 »

Chlapi klidek :hool:

Denis15: Ospravedlnil si sa CODECovi a tym si napravil svoju chybu. Forum nemusis opustat a nabuduce si radsej poriadne premysli co napises/povies.

Codec: Podla mna to Denis15 az tak nemyslel a aj sa ti ospravedlnil, takze to by mohlo byt v poriadku.

Peto_K: Sakra kluku mas pekne dlhe prispevky ale pravdive. :prst:

ALL: Co sa pise na tej adrese o tych displejoch? :contract:

:thanks:
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Uživatelský avatar
magadafagada
Příspěvky: 49
Registrován: 18 led 2008, 01:00

#17 Příspěvek od magadafagada »

abych nezakládal nové téma, mám vestavěnou navi v Renault LagunaII. začíná se mi na barevném displeji objevovat černá skvrna, která se pixel po pixelu zvětšuje. vždy po nastartování je zase o kus větší. i při vypnutém displeji je vidět jako tmavší místo. co by to mohlo být?

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#18 Příspěvek od robo »

No nejsem odbornik na lcd displeje v autech, a mohu se mylit. Rekl bych nenavratne poskozeni displeje. Prirovnal bych displej k lcd displeji pc monitoru. Tam kdyz k tomu dojde, s tim nelze nic delat.

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#19 Příspěvek od mirosne »

denis15 píše:Rozebrat, vyčistit a smontovat zpátky-teda pokud není prasklý. Většinou to je zamarasené-už jsem to řešil, dokonce to i radili na nějaké Inetové stránce. :D
Nerozumiem výrazu:ZAMARASENÉ
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
magadafagada
Příspěvky: 49
Registrován: 18 led 2008, 01:00

#20 Příspěvek od magadafagada »

ještě někdo by věděl? popř. proč se to děje?

Uživatelský avatar
bajin
Příspěvky: 13
Registrován: 01 zář 2010, 02:00

#21 Příspěvek od bajin »

Ahoj, nejsem odbornik, ale jednou jsem se zabyval displejem u Saaba.
Myslim, ze stejny problem s displejem se vyskytuje u spousty autoradii Blaupunkt.
LCD neni pripojeno pres vodivou gumu, ale pomoci nabondovane polyesterove folie s natistenyma uhlikovyma cestickama.Ta folie je nabondovana jak k samotnemu sklicku, tak k PCB.Proc to casto odchazi nevim.Tipuju, ze se na tom podepisou zmeny teploty a vlhkosti, coz ovsem hovori proti pouziti v automobilech, takze nevim.Kazdopadne doma je to neopravitelne.Cetl jsem nekde metodu opravy s pomoci zehlicky.Sam jsem vyzkousel a tim to jeste zhorsil :)
Neco jsem v rychlosti vygooglil a par lidi v cechach se opravami zabyva.Nakolik je jejich oprava permanentni, netusim.
Pres ebay jsem nasel nejake sluzby v zahranici, kde vymeni cely LCD s jinak udelanym pripojenim a tvrdi, ze oprava je permanentni.(toto jsem nasel v souvislosti se Saab SID displejem, ale asi se najde i servis pro Opel).
staci vygooglit "opravy displeju opel" a doctete se vic.

Jeste pridam jedno zajimave URL o technologiich pripojovani LCD:
http://www.logictechno.com/index.php?op ... &Itemid=33

Uživatelský avatar
drakon
Příspěvky: 57
Registrován: 18 dub 2009, 02:00
Bydliště: Olomouc

#22 Příspěvek od drakon »

nejjednoduší řešení nabízí Codek, zajímalo by mě, jestli někdo už toho Poláka kontaktoval a jak to probíhalo (cena, způsob platby).Ty ukázky displejů jsou dost efektní.Ty Blaupunkty jdou opravit, pokud jsou k dispozici kontaktní plíšky,možná by šly i jiné.Shodou náhod : dopoledne jsem dodělal Philipse - mimo jiné nesvítil displej. Vyměnil jsem žárovky a segmenty svítily tak slabě že to bylo skoro nečitelné. Osciloskopem jsem skontroloval velikost signálů na segmentech a porovnal s jiným rad. byly v pořádku, nakonec šel displej ven.Následovala výměna té barevné folie, která byla asi teplem od žárovek hodně ztmavlá.Co se týká těch černých fleků na displejích, typoval bych to nejspíš na výrobní vady, protože se to objevuje na př. na teploměrech (meteo. stan.) v bytech kde na ně nesvítí slunko ani není nadměrná teplota. drakon.l

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#23 Příspěvek od pepik9 »

Krok stranou / opel
http:\\www.etlweb.com/prod_decodtool_edemulator/files/display.pdf

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“