Jde dodělat LINE OUT do starší věže ?

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MITA
Příspěvky: 48
Registrován: 08 úno 2006, 01:00

#16 Příspěvek od MITA »

Dík. Zejtra na to mrknu. Dneska už to nepůjde protože věž má dcerka v pokojíku a už chrní.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#17 Příspěvek od dj_Paul »

to EKKAR: já jen pro jistotu,neznám tu věž,schéma nemám.Raději to prověřit předem,než potom zatlačovat slzu v oku

Uživatelský avatar
MITA
Příspěvky: 48
Registrován: 08 úno 2006, 01:00

#18 Příspěvek od MITA »

Tak kamoš slaboproudař řekl že by to nebyl problém poskládat ale bylo by to závislé na zesílení věže a to mě nějak nepasuje.Chtěl jsem aby to fungovalo jako standartní LINE OUT.
No nic no. Nebudu se s tím drbat .Woofer využiju třeba k TV.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#19 Příspěvek od EKKAR »

Ano - samozřejmě že by to bylo závislé na zesílení věže - hlasitost wooferu by po prvotním nastavení jeho regulátorem hlasitosti "kopírovala" hlasitost věže - a o to Ti přece jde, ne? Pokud bys napojil woofer přímo na LINE OUT, měl bys na něm pevnou hlasitost a regulovat bys ho musel jeho ovladačem při každé změně hlasitosti věže. Extrémní případ - regulátorem hlasitosti věže "sjedeš" na nulu, její repra zmlknou - ale woofer připojený na LINE OUT duní dál... Ty přece POTŘEBUJEŠ, aby se ztišil zároveň se ztišením zbytku reprobeden, ne?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
MITA
Příspěvky: 48
Registrován: 08 úno 2006, 01:00

#20 Příspěvek od MITA »

Takže otestováno a funguje to.
Má to ale jeden problém.
Je to nějak moc utlumený.
Když mám věž tak nějak normálně zesílenou tak woofer musím mět na max a to asi nebude moc dobrý co? A taky je to hrozně zahuhlaný.
Prostě ta věž na to není stavěná.Nedá se nic dělat.
Díky všem zúčasněným za pomoc.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#21 Příspěvek od EKKAR »

V tom případě musíš změnit poměr děliče = zvýšit napětí, přiváděné na vstup woofru. Myslím, že by mělo stačit zdvojnásobit ty menší odpory mezi odbočkou signálu a zemním vodičem - velikost signálu pro woofer bude tím také zdvojnásobena.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“