Elektronkac

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#16 Příspěvek od Duvsan »

Tiež som počul, že elektrónkový zvuk znie silnejšie, než tranzistorový. Vraj to tými harmonickými, či čo.

Uživatelský avatar
kptFRENK
Příspěvky: 23
Registrován: 03 zář 2010, 02:00
Bydliště: Spišska Nova Ves

#17 Příspěvek od kptFRENK »


Uživatelský avatar
Vakuum
Příspěvky: 75
Registrován: 28 kvě 2006, 02:00

#18 Příspěvek od Vakuum »

A co ten dulezity pozadavek na kategorii high end? High end chapu jako neco, ceho se da dosahnout pouze s nejlepsimi odborniky, nekompromisni technikou, nejlepsimi materialy a bez ohledu na cenu. V zadnem pripade nemyslim pozlatkovy "takzvany" high end s mramorem, zlatymi nozkami a pul metru kabelu v ceně solidního automobilu!
Takoví odbornici tady na foru bohuzel nejsou (doufam, ze se nikdo neurazil) a ani neni v silach bastlire bez poradneho zazemi takovy pristroj na kolene vyrobit.
... ale betre to jen jako poznamku, nic proti ECL82 a trafu z televize ;)

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#19 Příspěvek od Sendyx »

Poněkud bych nesouhlasil, pohybuje se zde aspoň občas dost lidí se znalostmi, zkušenostmi, výbavou atd. Pokud jde o hi-end, tak bohužel to chce především 3 věci - peníze, peníze a peníze. Poslední položku je možné nahradit dostatkem času a druhou položku špičkovými znalostmi.
No a pokud se ti zdá třeba takové přístrojové vybavení jako zde na fotce málo, tak už nevím, co bys chtěl...
http://forum.audioweb.cz/uploads/891_analyzers.jpg

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#20 Příspěvek od Crifodo »

Když občas vidím Áčko bez zpětných vazeb v desítkách wattů v Hi Endu a u toho obvyklý výčet parametrů s první číslicí jinou než 0 až na třetím desetinném místě, je to signál k ostražitosti :evil:

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#21 Příspěvek od Sendyx »

Signál k ostražitosti má být hlavně, pokud někdo téměř žádné parametry neuvádí.

Uživatelský avatar
mc-vlada
Příspěvky: 330
Registrován: 24 čer 2009, 02:00
Bydliště: Brandýs nad Labem

#22 Příspěvek od mc-vlada »

Já bych tu otázku okolo high-end postavil trochu jinak. Kolik lidí má sluch alespoň jako ladič pian, aby rozdíl mezi zkreslením 0,005 a 0,0005 poznal. Přístroje zřejmě ano. Ono to high-end je podle mého názoru honba za něčím, co stejně minimálně 95% uživatelů neslyší. Tím samozřejmě nechci říct, že se mezi ty dobře slyšící počítám, s přibývajícím věkem, ač muzikant, slyším čím dál tím hůř. A samozřejmě záleží na celém řetězci. Tak trochu zastávám názor, že je lépe investovat do hodně dobrých beden, reproduktorů, a standardního zesilovače.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#23 Příspěvek od Sendyx »

To je vůbec otázka, co je to High-End. Dost velkou část této kategorie okupuje Snob-End, aneb leštěné prdy pro milionáře, voodoo a šarlatánství.

Uživatelský avatar
zemanekt
Příspěvky: 105
Registrován: 01 pro 2010, 01:00
Bydliště: Teplice

#24 Příspěvek od zemanekt »

lampový zesilovač řadím do stejné kategorie jako gramofon. je pravda, že mají specifický zvuk, a lampáč jde osolit naplno, aniž by to zvuku moc vadilo.... použitelné schema je nahttp://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... t&p=376723[/list]

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#25 Příspěvek od pole »

Schemu rovnakych parametrov co chces dokonca aj mag oka to ma a preamp na gramo s ECL86 (no dnes by som pouzil ine lampy, ECL86 maju hrozne velku mikrofonicnost na taky ucel) som onekda dal na
http://lampac.kvalitne.cz/
Lenze ta stranka je asi zavirana dneska alebo co

vyzeralo to asi takto
http://www.aerosolart.sk/bubnovacka/ine ... age_01.htm
Staval a riesil som to ako prakticku maturitu v roku 2001/02

Uživatelský avatar
mmjuz
Příspěvky: 217
Registrován: 16 bře 2009, 01:00

#26 Příspěvek od mmjuz »

Tak mě jeden takový jednoduchý single ended právě dostal. Bručí mi tam ze zdroje 50Hz jak Mumlavský vodopád. Po pěti hodinách jsem zavřel dílnu a dal si lahváče. Zdroj mám C-L-C a pak pro předzes R-C. Tlumivka 2H, a elyt tam je teď 2 X 33mikro od JJ, zkoušel jsem měnit za 2 X 40 Hunts i 2 X 50 Tesla, brum stále stejný. Z druhého C napajím přes VT jak anodu, tak G2 ze spešl vinutí a přes odpor 2K2. Ua i G2 je stejných 300V.
Z preampu to rozhodně nejde, když odpojím signál a mřížku koncové 6P14P EV uzemním, brum stále stejný. Usměrňuji EZ80, ale zkoušel jsem i EZ81, obě nové, žádná změna. Koncovou jsem také měnil, bez účinku. Země jsou všechny svedené do jednoho bodu u prvního elytu, smyčka prakticky vyloučená. Žhavím 6,3 střídavým, umělý střed z dráťáku 220R/1W. A´t jim hýbu na kteroukoli stranu, nic se nemění.

Pokud si odmyslím brum, zvuk je přirozený a dynamický, odhaduji tedy, že výstupák je zdravý. Síťák se nijak nehřeje, fyzicky nevrčí a je dostatečně výkonný. Pochází z rádia Juwel, kvaliní Němec na "M" plechách. Obě trafa jsou od sebe vzdáleny cca 30 cm a vhodně otočeny.

Je možné, že by se mi to tam generovalo nějak přes katodu? Mám ji uzeměnou přes 120R + 47u/100V. Uvažuji, že bych vyměnil ten kondík, leč je na liště pájený ze spodní strany a je to tak na hodinu, nebo ho prasácky uštípnout a nový připájet z vrchu přímo na odpor. Má to smysl? Nebo je ještě jiná možnost? Jsem z toho jelen.

Uživatelský avatar
Brudr
Příspěvky: 374
Registrován: 12 črc 2007, 02:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od Brudr »

mmjuz píše: Obě trafa jsou od sebe vzdáleny cca 30 cm a vhodně otočeny.
Vhodně otočeny - předpokládám, že tím myslíš o 90°. Jsou ale středy sloupků v jedné rovině (v ose)? Pokud ne, mohlo by to být tím.
Katodový kondenzátor bych zatím neměnil.

Uživatelský avatar
mmjuz
Příspěvky: 217
Registrován: 16 bře 2009, 01:00

#28 Příspěvek od mmjuz »

Síťák je naležato, zapuštěný v šasí a výstpák je napříč, podle Ampérova pravidla palec ukazuje za zadní stranu zesilovače u síťového, u VT nahoru. Zkoušel jsem to i se síťovým trafem mimo zesilovač propojeným jen kábly. Brum nezmizel. Je to páté kombo, ketré tímhle způsobem do stejného šasí stavím. Předchozí měly trafa úplně stejně umístěné a ani jedno se takto nechovalo. Teď jsem vyměnil výstupák i síťák ( kleslo mi anodové U o 15V ) a stav nezměněn. Ještě asi vyměním záclony v oknech, snad to pomůže...

Uživatelský avatar
Hop377
Příspěvky: 439
Registrován: 19 čer 2004, 02:00

#29 Příspěvek od Hop377 »

Zaclony nechaj tak a skontroluj si ako mas poprepajane zeme.
Naposledy upravil(a) Hop377 dne 09 pro 2010, 14:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#30 Příspěvek od Sendyx »

Jaký průběh má ten brum a jaký kmitočet ?

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“