DiSEqC přepínač a Czechlink

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lesnik
Příspěvky: 94
Registrován: 31 led 2006, 01:00

#16 Příspěvek od Lesnik »

Ahoj, takže přepínač mi pořád nejde. Mám přijímač Mascom MC1010Ci a přepínám dva LNB single universal, každý od jiného výrobce, ale to myslím nevadí. Přepínač mám jak jsem psal EMP centauri S.162G a s ním to nejde. Zajímavé je, že pokud místo přepínače napojím měřák Didisat Pro, který nastavím jako přepínač POS/OPT standard, tak přepínání funguje bez problémů. Pokud zapojím zpět přepínač, chová se tak, že po zapnutí příjímače přepne na vstup 1 (první družici), když přepnu na program na druhé družici, přepne přepínač dobře na vstup 2 , ovšem pokud přepnu zpět na předchozí program (první družici vstup 1 ) zpět už nepřepne. Funguje pouze vstup 2 (družice 2). V nastavení přijímače mám nastaveno pro vstup 1 DiSEq A a pro vstup 2 DiSEq B. Zkoušel jsem i kombinaci A C, ale je to stejný. Jsem z toho blázen. Není mi jasný, jaký by mohl být rozdíl, mezi Tím Digisat Pro a EMP přepínačem. Oba podporují DiSEq 1.0 a to by mělo podle mě stačit. S jedním to chodí bez problémů a s druhým ne. Kdyby měl někdo s tímto problémem zkušenost, pomohlo by mi to.

Uživatelský avatar
Lesnik
Příspěvky: 94
Registrován: 31 led 2006, 01:00

#17 Příspěvek od Lesnik »

Jo a měl jsem ještě přepínač DSA2101N a s ním se to chovalo stejně, takže přepínačem to nebudue.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#18 Příspěvek od miroja »

RadekB píše:Ano, da se to vysvetlit, ale ted se me to nechce vypisovat, je to moc dlooohe. Ale za urcitych podminek to mozne je.
No celkom by ma to zaujimalo, ked budes mat cas a chut, skus to popisat,ale mozno by bolo lepsie zalozit nove vlakno.
Druha vec je ze nektere prepinace maji vstupy sice ABCD ale nastaveni v sat.neodpovida. I s tim jsem se setkal.
Toto nebude moj pripad,pretoze v digitale mi vstupy sedia s kovertormi.
Druha vec je ze napr. pokud mas analog zapojeny na LOOPOUT (LNBOUT) dig.ptijimace a ten prepnul na B, pak i na OUT pujde B , nebo pokud to mas jen rozbocene.
Ani toto sa ma netyka,rozbocovac nemam, kabel som z digitalu vytiahol a zapojil do analogu.
Este cosi, takto sa mi spravali 3 stare analogy (obcas to este treba opravovat :wink: )

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#19 Příspěvek od RadekB »

No jestli byl prepnut na B a vytahl jsi kabel a zapojil do analogu, tak to je ono, prepinac zustane prepnuty.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#20 Příspěvek od miroja »

RadekB píše:No jestli byl prepnut na B a vytahl jsi kabel a zapojil do analogu, tak to je ono, prepinac zustane prepnuty.
Tak tomu uz teraz rozumiem este menej. Predpokladal som, ze v tom DISEqC sa nachadza nejky svab, ktory dekoduje prikaz a potom cez vykonove tranzistory a VF prepinace komutuje prislusne vstupy. Z toho mi vychadzalo,ze po pripojeni na napajanie od prijmaca (13 alebo 18 V),sa to dostane do nejakeho zakladneho stavu (napriklad aktivny vstup A) a zostane to tak pokial nedostane prikaz aby sa prepol vstup. Podla toho co hovoris si to pamata posledny stav aj ked to odpojis od napajania (13/18V). Dobre to chapem? Ma to daku NVRAM ci sa to drzi nejaky cas na kondikoch? To mi akosi nesedi.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#21 Příspěvek od RadekB »

V podstate ano, je na to primo svab co to dela, ten povel prepnuti prijimac neposila neustale ale jen jednou pri prenuti programu.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#22 Příspěvek od miroja »

Tamk mi to vcera nedalo. Ako som pisal , mam prepinac na styri konvertory. Na vstupe A-Astra23, vstup B Astra19, C a D zatial nepouzite. Zapol som digital, prepol na program z Astry 19, vytiahol kabel z digitalu a pripojil do analogu - Astra19 isla (konvertor na vstupe B). Zapojil som kabel spat do digitalu, prepol na program, z Astry23, vybral kabel z digitalu, zapojil do analogu, isli stale tie iste programy - cize stale len Astra19. Takze bud to funguje inak ako si pisal vyssie, alebo mam nejaky nestandardny prepinac, ktory sa s digitalom sprava uplne normalne a s analogom nenormalne :roll:

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#23 Příspěvek od RadekB »

NemaS nestandardni prepinac, proste se takto chova, analog ho neovlada a proto se muze chovat divne. Spravne zapojeni je ASTRA1 na A, dalsi na B,C,D. Prave kvuli analogu. Analog potom na LNBOUT digitalu.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “