"Kvalitní" práce "elektrikáře"

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#16 Příspěvek od p32 »

Já nevím, co se ti nelíbí. Vždyť to hezky rozdělil na tmavé a světlé dráty :wink:

Uživatelský avatar
Paja250
Příspěvky: 196
Registrován: 29 říj 2007, 01:00
Bydliště: českobudějovicko

#17 Příspěvek od Paja250 »

Něco velice podobnýho měla v "novým" bytě v paneláku kamarádka. Prodávající bytu tvrdil, že instalace je po rekonstrukci - byly tam nový zásuvky, vypínače a bytová rozvodnice. V krabičkách byl podobnej bordel, hliník s mědí dohromady, samozřejmě v TN-C. Bylo mi z toho na :puke:
...A máte to zapojené v zásuvce?

Uživatelský avatar
Venda
Příspěvky: 431
Registrován: 22 bře 2006, 01:00
Bydliště: Na soutoku Labe a Orlice

#18 Příspěvek od Venda »

To jsme si nechali před dvouma rokama v paneláku vyzdít jádro a při bourání jsem se tam šel podívat a říkám chlapům, aby ten kabel čouhající z podlahy zrušili nebo pořádně zaizolovali. Asi po půl roce, když jsem stál u vany a zkoušel jsem vodu jak je pro děti teplá, cítil jsem slabý štípání na konečkách prstů ponořených do vody, pak si děti stěžovaly, že když je meju, dostávaj slabounký pecky, tak jsem začal tušit a když jsem dal do vody hrot tužky pěkně svítila. Zavolal jsem stavebníkovi, ten o ničem samozřejmě nevěděl, tak jsme to s elektrikářem, co to tam zapojoval, tenhle dát v krabičce odpojili a světlo v jedný místnosti zapojili jinam. Bohužel jsem byl blbej a měkkej takže jsem ty dva litry zatáhnul sám :smash: , Přitom stačilo zavolat revizáka, ať si to dá dopořádku a bylo vyřešeno.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od durkovic »

jj taketo fušeracke inštalacie nájdeme po ČSR asi ešte dosť veľa aj ked su výnimky, aj TN-C sa dalo urobiť pekne a podla predpisov. to ja mam slusenosť z chalupy kde bývalý majiteľ absolvent SPŠE tahal elektriku systemom izolačka skrucovanie atd... prasačiny no. maľoval som potrubia ustredneho kurenia a akonahle sa v kuchyni zapla rychlovarná konvica tak zrazu začalo so mnou brnieť a pekne štípalo... nasledna kontrola celeho rozvodu v dome ukazala že v každej izbe boli inač pozapajane fázy atd. samozrejme ustredne kurenie ukostrené na nulák elektroinštalacie... po náprave a aplikovaní VAGO tam kde boli kablo "hniezda" namiesto venčekov je všetko OK .. nekope.

Uživatelský avatar
Vojta7
Příspěvky: 510
Registrován: 28 zář 2010, 02:00
Bydliště: Františkovy Lázně

#20 Příspěvek od Vojta7 »

Chodím do ZŠ ve Františkových Lázních a před rekonstrukcí tam také byly dvojžilové vodiče s jednoduchou izolací přibité ke zdi hřebíky :D

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#21 Příspěvek od Yarda1 »

Hledal jsem něco jiného a náhodou jsem padnul na tohle. Tak neodolám a utrousím své.
Syn se v Praze přestěhoval do jiného bytu. Zavolal mne, že má nějaké problémy s elektrikou. Když jsem tak přijel, nevěřil jsem vlastním očím. Pachatel co to tam drátoval měl zlaté české ručičky, jen mu do nich na$rat. A revizák co prdnul razítko na revizní zprávu to teď určitě vydává za třetí odboj, že tím škodil komunistům.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“