Co jste přinesli zajímavého ze sběrného dvora? (zamčeno)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#301 Příspěvek od p32 »

jef111 píše:O víkendu jsem si dovezl ze sběru odpadu sekačku na trávu i s benzínem v nádrži :lol:
Co mě ale nejvíc dostalo - vytáhl jsem ji z hromady, dvakrát zatáhl a už to sekalo 8O

Před časem jsem taky vlezl do nějakého toho zběrného domečku a řikám si co to je za divnej zvuk... hrabu hrabu... a vyhrabu rádio i s baterkama které si vesele vyhrávalo :D
Tak já to tam hážu a ty si to sbíráš ? :wink:

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#302 Příspěvek od jef111 »

A vidíš, co je jednomu nanic, druhýmu se hodí :wink:
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#303 Příspěvek od p32 »

To já vím moc dobře, ale nevěřil bys jak moc je těžké někomu vysvětlovat, když se zbavuješ staré nepotřebné věci, která funguje jak nová, že když mu to dáš za stovku, tak záruka nebude, poštou se to neposílá a opravdu se mu to může někdy i pokazit.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#304 Příspěvek od jef111 »

A to i věřil :-)
Čas od času se s tím setkávám, taky někdy vyklízím :-)
Vždycky když něco takového "prodávám" tak toto zdůrazňuju. Případné reklamace pak přejdu legráckou...
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#305 Příspěvek od Carel »

Stává se vám také,že nepotřebnou věc odvezete do SD a jinou si odvezete? :)

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#306 Příspěvek od jef111 »

U mě to zatím nebylo nikdy jinak pokud si vzpomínám :D
Přece jim to nedám zadáčo :lol:
Je tam mnohem lepší výběr než v kdejakém hyper super a cenama taky žádný z těch marketů nemuže konkurovat... :wink:
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#307 Příspěvek od workhard »

Mě se to stalo minulej tejden. Vezl jsem tam bordel, už jsem měl vyloženo, měl jsem montérky a najednou jde borec se suprovym litinovym grilem a povidá- kam mam pane dát ten gril, tak mu řikam- tady na vlek :D pravej zřízenec koukal jak trubka :twisted:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
pida_m
Příspěvky: 775
Registrován: 04 úno 2010, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary

#308 Příspěvek od pida_m »

to nikkto: trošku jinak, ale pokud se chováš slušnì, tak se lze dohodnout.
- nesmíš dìlat nepoøádek
- nebrat cokoli z kontejnerù z již rostøídìným matrošem
- prvotní (pøíjmové) kontejnery se dìlí na druhy, tøeba : Monitor und Fernsehens, PC...
- nejde to: pøijít tam a zaèít hrabat.
- jde to: zajít do kanclu s lahví (tøeba v Mittelfranken maj rádi Becherovku) a vysvìtlit, že scháníš nìjakou souèástku a jestli se mùžeš podívat.
- na místì nic nerozebírat, brát vždy celé zaøízení. Cokoli odvezeš celé jim šetøí práci, nemusej to rozebírat a tøídit.
- pokud chtìjí (dìlòasové) nìco pro sebe opravit, snažit se vyhovìt.

... asi by mì ještì nìco napadlo ale teï nemám èas..

joo a nehledej tam historickou techniku.. na to jsou tam jiní koumáci co to mají za dlouhý prachy domluvené.
Tat. kdysi (sem ještì nebyl na svìtì ) dìlal v Nurnberg v TV opravnì a vozil neopravitelný TV tam do toho dvora. Tak se zná s majitelem a když
tam náhodou zajedem, tak než dopijou kafe já mám už plnej kufr krámù...
píïa

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#309 Příspěvek od BOBOBO »

Jo lidi už vyhazují vše bez dávání do servisu . Nyní jsem si přivezl CRT Thomsona 14HG15 , jen zkratlá keramika paralelně k síťovýmu elytu . Bedna jak nová nezaprášená i uvnitř . Zdroje i spínané od čehokoliv nepočítaně , no a krásnou prodlužku 230 25m byla , usekli jen 1,5m . Kbelík plný brzdových destiček . Malé mikrovlnky s mechanickým časovačem plně funkční nepočítaně . Pak , že je zle . Taky tam jezdím s vozejkem , odvážím všechny odpady včetně posečené trávy a nazpět vybrané dříví , které tam jiní abonenti navezou . Že ho nedají sousedům ... No zapomněl jsem tam naložit komplet brutar , třeba tam ještě bude .

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#310 Příspěvek od jef111 »

Nejen že se vyhazujou i docela drahé věci s banálníma závadama, ale když pátrám v paměti, odhaduju že jsem dotáhl domů tak 20-30% plně funkčních věcí. Jsou to teda především TV nebo PC, i 64bitové kterým od koupě nikdo nepřeinstaloval systém. Občas se nechám pobavit hláškou předchozího majitele "To neber! je to nanic, je to celý zavirovaný!" :lol: :lol:
Někteří lidi spíš hledají záminku proč vyhodit starší, nepříliš atraktivní věc jen aby si pořídili "tu novou metrovou plazmovku jak má soused"... :?
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#311 Příspěvek od BOBOBO »

Sám jsem to povídal tchánovi , inu stejně vyměnil značkové CRTčko za LCD a to se mu nakonec nevejde do stěny . :D A to jsem pro něj měl toho velkého panáka , co jsem sháněl VNT . Jo a PC jsem donesl také komplet . Je tam ale tučnák , tak s tím neumím . Třeba časem , byl zdarma . A druhé PC deska s nafouklým kondem S P4? na 3,6 i s HDD 80G SATA doplnil jsem jen paměť . No stereogramo v elkách , takže dva trandy k ECL86 + síťák .

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#312 Příspěvek od Carel »

Pravda dá se tam sehnat dost slušných věcí,ale musíš mít také trochu štěstí a v poslední době jsi pomálu ve frontě,co je zájemců.Někdo také poradí správci:,,Hele to se dobře prodává na Aukru"a tak pak paběrkuješ :( :D

Uživatelský avatar
Paja250
Příspěvky: 196
Registrován: 29 říj 2007, 01:00
Bydliště: českobudějovicko

#313 Příspěvek od Paja250 »

Včerejší úlovek: PC P4 - 2,4 GHz, 80 GB HDD. Nebyla v tom optická mechanika a byl vadný zdroj. Na bedně dokonce COA štítek OEM XP Home :-). Jinak je to fakt o lidech, tady tomu správci strčím občas flašku, nebo cigára a jedéém.
...A máte to zapojené v zásuvce?

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#314 Příspěvek od jef111 »

Je to především o lidech, bohužel často vrátnej ze sebe dělá nejdůležitějšího na planetě...
A s tou frontou je to fakt, dost často se mi stává že na mobilním sobotním sběru počítám lidi a "čekatelů" napočítám víc než těch co vozí... :D Ale vždycky se na každýho dostane :-)
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#315 Příspěvek od BOBOBO »

Dneska jsem nabral tomu zájemci pro kroužek pěkný desky .

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“