Nastaveni TL linku WA501G

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#16 Příspěvek od Celeron »

Na ty karte je ID: NKRCB9GP. Je to pravdepodobne tohle http://www.dipolnet.com/pcmcia_wlan_car ... XN2695.htm. Urcite to ma stejny drivery a konfiguraci podle data a verze. Bohuzel co umi za kodovani jsem zatim nikde nenasel. V konfiguracnim menu je ale pro nalezeny site jen sloupec WEP. Takze to nejspis jiny kodovani opravdu neumi. :cry:
Jirka

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

Je to moderna 2,4GHz/5GHz karta, ktora na 100% vie WPA2. Tak nevymyslaj p...viny... :roll:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#18 Příspěvek od Celeron »

Pi...ny vymyslis ty. Mozna ze by sis to tvrzeni o WPA2 mel overit kdy slo do sveta. Takle karta je z roku 2002. Ma drivery z roku 2003, v ty dobe se maximalne rozjizdela WPA1. Treba Mrkvosoft podporuje WPA2 od poloviny 2005. A povinna na novejch zazizenich je az od poloviny roku 2006. Ani instalace XP SP3 to nevyresila. Ta karta proste zadny WPA neumi tak proto nejsou pro ni nikde ke stazeni novejsi drivery nez z roku 2004. Koncim tuhle debatu, vyresil jsem problem jinak.
Jirka

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#19 Příspěvek od rnbw »

Hlavne, ze som ti sem daval link na drivery z roku 2010...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#20 Příspěvek od Celeron »

Nainstalovani toho tebou doporucenyho ovladace zpusobuje po zasunuti karty zhrouceni celyho PC....
Jirka

Uživatelský avatar
pigeonit
Příspěvky: 320
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Pha Smíchov

#21 Příspěvek od pigeonit »

Měl by v tom být Atheros AR5213A, čili jako ve velmi rozšířené miniPCI CM9, pohledej drivery k tomu chipsetu, jsou jich mraky. Pokud teda na té stránce v odkazu nekecaj a není tam něco jiného. WPA2 bude možná záležet na FW v té kartě.
Pád do BSOD u Atherosu způsobuje použití jiné verze Driveru a jiné verze Client utility. Zkus tu utilitu odinstalovat, nebo jí zakázat start po spuštění systému, třeba pomocí msconfig. Pak by to snad padat nemělo.
Mimochodem mám tu kartu taky někde doma, ale WPA jsem nikdy nepotřeboval, takže jsem to ani nezkoušel. Ale jestli si vzpomenu tak to testnu.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#22 Příspěvek od Celeron »

Byl bych moc rad, kdybys to zkusil. Ale nijak to nepospicha.
Diky Jirka

Uživatelský avatar
pigeonit
Příspěvky: 320
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Pha Smíchov

#23 Příspěvek od pigeonit »

Tak jsem ji tam prdnul a normálně to maká. Odkud jsem vzal driver ti už bohužel neřeknu, obecně dost laboruju s WiFi, takže už jsem ho tam měl z předchozích pokusů a kartu to hned našlo. Používal jsem Windowsácký management bezdrátových sítí, ne Atheros utilitu. WPA v pohodě maká a zřejmě by makalo i WPA2, ale to jsem nezkoušel.
Karta se identifikuje jako Atheros Wireless Network adapter, verze driveru je 7.7.0.523. Bude to nějaký driver pro ten AR5213 přímo od Atherosu.

Jinak podpora pro WPA2 ve WinXP SP2 je k nalezení zde:
http://www.microsoft.com/downloads/cs-c ... FC20195769

Koukal jsi vlastně vůbec jestli tam tu podporu máš nebo ne? Jestli třeba neděláš jen nějakou chybu při nastavování.

Když dáš vlastnosti bezdrátové sítě a na kartě "Bezdrátové sítě" dáš Vlastnosti toho svého profilu. Pak mrkneš na kartě "Přidružení" co to nabízí v roletě "Ověření v síti". Tady také případně zkus různá nastavení WPA, WPA-PSK (to by mělo být ono), AES či TKIP apod......

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#24 Příspěvek od Celeron »

Jses dobrej. Po instalaci Win podpory cos poslal to zacalo nabizet vse, jak jsi popsal. Pred tim bylo overeni v siti jen moznost Otevrene a Sdilene, ted to pridalo i oba WPA a v Sifrovani puvodne jen WEP nebo Zadne. Ted to nabizi v sifrovani AES a TKIP. Zitra se vratim domu a hned to prubnu.
Trochu se divim, ze se to KBcko s podporou nenainstalovalo samo pri aktualizaci SP2.
Mozna ze budu muset jeste resit driver pro AR5213.
Diky!
Jirka

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#25 Příspěvek od Celeron »

Tak jsem asi 3 hodiny hledal na netu driver pro doporucenou AR5213. Tu verzi, co jsi psal jsem nenasel vubec. Nasel jsem naky s nizsim cislem pro XP. Jenze vypukl problem, pokud jsem ji zkusil odkudkoliv stahnout, vzdy to skoncilo do nejakyho placenyho driver updateru jako Easy Pro ci Radar sync a podobne. A v nich to vyhazelo par driveru my masiny ze jsou Date out. A pres to se bez zaplaceni nelze dostat. Nevis o nejaky moznosti kde stahnout ten driver free? Placeny novejsi drivery, s tim jsem se zatim moc nesetkal.
Jirka

Uživatelský avatar
Paja250
Příspěvky: 196
Registrován: 29 říj 2007, 01:00
Bydliště: českobudějovicko

#26 Příspěvek od Paja250 »

A na atheros.cz jsi hledal? Tam by se měl ten driver poflakovat.
...A máte to zapojené v zásuvce?

Uživatelský avatar
pigeonit
Příspěvky: 320
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Pha Smíchov

#27 Příspěvek od pigeonit »

On je ten AR5213 vlastně jen jeden brouk z toho čipsetu, takže hledej spíš AR5004X. Na tom výše uvedém webu jsou ke stažení, včetně té mojí verze. Ale je tam i novější.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“