MKO a odrušení v palubní síti automobilu

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
elblaza
Příspěvky: 54
Registrován: 06 kvě 2006, 02:00
Bydliště: ZÁPADNÍ ÈECHY

#16 Příspěvek od elblaza »

mám v autě radio připojené na spínač světel.světla zapínám až po nastartování.takže nezapomemu rozsvítit,a ani vypnout světla po jízdě.

Uživatelský avatar
pepe363
Příspěvky: 171
Registrován: 30 srp 2009, 02:00

#17 Příspěvek od pepe363 »

Omlouvám se, úplně jsem pozapomněl na svůj příspěvek. Rozhodně díky za nápady a schéma, ale jako první jistě půjdu do auta, a proměřím kolísání napětí. Pokud se vážně ukáže, že za to může podpětí na napájení, vyřeším to nějakou maličkou baterčičkou - http://www.gme.cz/cz/akumulator-oloveny ... 0-188.html
Tu diodou oddělim od hlavní baterie, a použiju upravené zapojení zpožďěného vypnutí co se tu objevilo modifikované které bude spínat relé ze záložní baterky na spínací vstup rádia =)

A mělo by to být O.K =)

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#18 Příspěvek od masar »

V případě použití zvláštní baterky připojené přes diodu má zpožďovací obvod jaký smysl? :wink:

Uživatelský avatar
pepe363
Příspěvky: 171
Registrován: 30 srp 2009, 02:00

#19 Příspěvek od pepe363 »

Má smysl ten, že "podrží" napěťovej impuls na vstupu pro zapínání rádia od zapalování. Protože u mě ve Fordu Fiesta IV r.v. 1996 tento napěťovej impuls zmizí v době točení startéru. Takže v mezidobí na kabelu je prd =)

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#20 Příspěvek od Atlan »

pepe363 píše:Má smysl ten, že "podrží" napěťovej impuls na vstupu pro zapínání rádia od zapalování. Protože u mě ve Fordu Fiesta IV r.v. 1996 tento napěťovej impuls zmizí v době točení startéru. Takže v mezidobí na kabelu je prd =)
no ved to zabezpeči ta bateria navyše čo tam bude ach jo...

Uživatelský avatar
pepe363
Příspěvky: 171
Registrován: 30 srp 2009, 02:00

#21 Příspěvek od pepe363 »

No to žádné ach jo =D

Ta baterie bude držet dostatečné provozní napětí na hlavním napájecím vstupu rádia. Ale zapínat/vypínat se rádio nebude ručně, ale přes klíček.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“