Plynový sporák nebo sklokeramika?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#16 Příspěvek od Andrea »

hafca píše: Rychlovarná konvice 3´25´´ 114 Wh 82 %
Indukční ohřev 4´10´´ 141 Wh 80 %
Sklokeramika - Hi-light 7´14´´ 151 Wh 52 %
Plynový hořák 8´50´´ 253 Wh 40 %
Litinová plotýnka 8´50´´ 220 Wh 47 %
Mikrovlná trouba 11´50´´ 220 Wh 60 %
Jo a ta tabulka je taky řádně přiohnutá. Pokud je 114 Wh 82% účinnost (93,5 Wh odpovídá přibližně ohřevu 1l vodu o 80°C), tak 141 Wh je 66% účinnost a ne 80%, 151 Wh je 62% a ne 52%, 253 Wh je 37% a ne 40% a 220 Wh bude těžko jednou 47% a podruhé 60%, je to 42%. :roll:

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od hafca »

Jak jsem koupil, tak jsem prodal. :wink:
Byly odečty a za pár dní přijde vyúčtování, tak uvidím na vlastní oči, jak jsem na tom vydělal nebo prodělal. Ale vracet se k plynu při prodělku stejně nebudu. Hrnce mají dno zatím rovné, posun mimo střed ničemu nevadí a ruce si utírám do zástěry. :lol:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od AmarokCZ »

Ta "tabulka" je fakt klenot :lol:
Účinnost na tom ekolistu u plynu je schválně uvažována ta nejmenší - v případě použití "rozváděcí ploténky" (taková ta kulatá kovová mřížka nutná např. pro ohřev ve skle), normálně je u plynu účinnost od cca 50% do 60% (podle rozměrů hrnce a zvoleného hořáku).
Srovnávat "plyn" a plyn taky není jentak. Je velký rozdíl mezi LPG a zemním a taky je dost zásadní o jaký sporák se jedná (rozdíl mezi starým a novým sporákem je diametrální - po výměně starého plynového sporáku za nový se u nás stala rychlovarná konvice jen jakýmsi "kosmetickým doplňkem" kuchyně).
Osobně bych nešel do jiného než LPG nebo indukce. Litinové plotýnky jsou středověk a halogen taky ale alespoň to "líp vypadá".

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#19 Příspěvek od Andrea »

Ukaž mi tabulku a já ti řeknu, co prodáváš. :D :D :D

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#20 Příspěvek od BOBOBO »

Vařili jsme snad 40let na PB . Mastné úsady od spalování plynu jsou po celé kuchyni . Před 4lety i z důvodu bezpečnosti (máti 85 let ) jsme přešli na elektriku a plná spokojenost . Vaření plynem už nikdy .

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#21 Příspěvek od Crifodo »

BOBOBO píše:Mastné úsady od spalování plynu jsou po celé kuchyni . Před 4lety i z důvodu bezpečnosti (máti 85 let ) jsme přešli na elektriku a plná spokojenost
Byla a je v té kuchyni digestoř?
Jestli ne, jak to že s elektřinou se mastné výpary z vařených pokrmů nešíří do kuchyně?
Jestli ano, jak to, že digestoř odvedla mastné výpary z pokrmů a neodvedla mastné výpary ze spalování plynu?
Myslel jsem, že spalováním plynu vzniká plynný CO2 a nějaká vodní pára a možná při extrémně špatně seřízeném hořáku pevný uhlík. Co vám z toho plynového sporáku působilo nějaké mastné úsady (oleje, tuky)?

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od AmarokCZ »

Crifodo: o nás BOBOBO jen tím nesmyslem o "mastném plynu" chce pobavit, neber to vážně. :wink:

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od hafca »

Nesměj se, něco na tom je. Digestoř máme i jí používáme a teď je té divné mastnoty nějak míň. Nebo je nějaká jiná, nevím. V každém případě jde snadněji umýt. Možná na to má vliv to, že na ty páry z vaření nepůsobí ten přímý oheň. A to nemluvím o kytkách, těm se daří o mnoho líp v celém bytě a ne jen v kuchyni. Stejně tak nádobí vypadá o mnoho líp než z plynu.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od AmarokCZ »

U nás nádobí vypadá líp než u některých lidí, co mají "elektriku" ... ono se to prej musí občas umýt, víte? :lol: :wink:

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od hafca »

Zvlášť když nevaříš zůstává nádobí dlouho jako nové. U nás to po vaření jistí myčka řečená Žanka. :lol:
Obávám se ale, že tazatel chtěl asi slyšet něco jiného než naše špičkování. :wink:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
vav
Příspěvky: 107
Registrován: 14 kvě 2006, 02:00
Bydliště: SK/MA/

#26 Příspěvek od vav »

Tiež sme prešli z plynu na indukciu. Skúsennosti len dobré, nebudem tu nikoho presviedčať, že aj v kuchyni na horných skrinkách po vyšše dvoch rokoch sa dá utrieť prach obyčajnou suchou handrou. To pri plyne sa tam usadil prach a dolu to išlo len pomocou vody a saponátu. No fuj, musím povedať. Plyn už nikdy, na tento účel. Ani keby bol zadarmo. Hrnce v lepšom stave pri plyne ako pri indukcii? :D No vlastne je to možné, keď šetrílek používa staré hrnce s feromagnetickým dnom, tie, ktoré predtým zhumploval na plynovom spotrebiči.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od AmarokCZ »

vav: toš to by mě zajímalo, co v kuchyni děláš za prasárny :lol:
Vaříme skoro denně, nádobí máme už několik let nerezové (mj. je vhodné i na indukci, takže to není žádný shit "ocel+smalt"), prach na horních škříňkách jde dolů prachovkou a nádobí vypadá "jako zamlada".
Zničené hrnce a bordel v kuchyni zkrátka nemá vůbec souvislost s tím, na čem se vaří ale s tím, jaké prase vaří a uklízí. :wink:
hafca: myslím, že tazatel svoji odpověď už má - LPG nemůže kvůli podkrovnímu bytu a na indukci nemá finance, takže vítězí halogen.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#28 Příspěvek od Andrea »

Já taky nemám s utíráním prachu na horních skříňkách žádný problém, mám skříňky až do stropu. :)

Uživatelský avatar
vav
Příspěvky: 107
Registrován: 14 kvě 2006, 02:00
Bydliště: SK/MA/

#29 Příspěvek od vav »

AmarokCZ píše:vav: toš to by mě zajímalo, co v kuchyni děláš za prasárny :lol:
:D , no raz to odniesol kuchynský stôl. Vďaka že si mi to pripomenul, zišiel by sa znova nový a nevedel som ako na to.
A späť k dotazu. Indukcia išla s cenou smerom k masám. Takže otázka nemá až takú jasnú odpoveď.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#30 Příspěvek od Hydrawerk »

ace_ventura píše: Beko (...)
- dotykové ovládaní je hrozný, stačí vlhké ruce a mám smůlu
Jo, to mě napadlo hned, jak jsem tu varnou desku viděl u známých. Taky to asi nepůjde ovládat rukou ve chňapce.
Asi jak se říká nosím dříví do lesa, ale Beko je turecký výrobce. :?: :? :?:
http://en.wikipedia.org/wiki/Beko

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“