Mikrovlnka

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 32
Registrován: 06 lis 2005, 01:00

#16 Příspěvek od conpet »

Ja mel uplne stejnej problem a manualni mikrovlnkou byla to tzv. nova generace (to na ni bylo napsano). Po zapnuti v ni bouchlo a jistic byl venku. Mel jsem tam taky 10A. Pri prohlidce tam nebylo vubec nic podezrelyho a ani nic nesmrdelo ale zajimavy bylo ze v ni byla pojistka na 8A a ta byla OK. Odhadl jsem zavadu na trafo a sla do srotu. Koupili jsme novou a je klid.

Pavel02

Jistièe

#17 Příspěvek od Pavel02 »

Díky všem za rady. Pro praèku mám taky jistiè 10 A, a myslím že je na všech písmeno V, ale na to se radši ještì podívám. Nemyslel jsem mìnit ho za vícampérový, ale za jinou desítku s pomalejší charakteristikou.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#18 Příspěvek od Hill »

Tak to je ten černý IJv z Letohradu? Za něj se aspoň prodává náhrada buď LSN 10/B/1 přímo s uchycením místo původního. Jinak mají všechny nové jističe uchycení nacvaknutím na DIN-lištu.
Dej tam jistič s charakteristikou C, ten je pomalejší.

Mimochodem, IJv 16A nám vypadával půl minuty po spuštění tisku na laserovce. Na náběhový odběr nereagoval, impuls 20A ho nevyhodil. To až déle trvající proud nad 7A. Po výměně jističe za prodově i časově stejný, ale nový, bylo po starostech.

Pavel02

#19 Příspěvek od Pavel02 »

Tak jsem se díval na ty jistièe, všechny mají oznaèení V, i ty co mám doma rezervní. Výrobce je SEZ n.p.Krompachy. Budu muset sehnat nìjaký v bazaru, protože ty co mají v obchodech mají úplnì jiný tvar, jsou mnohem míò kvalitní (menší, lehèí a z mìkkého plastu) a hlavnì nemají nic na pøišroubování. To bych je musel skuteènì nacvakávat na lištu, ale pochybuji, že by se mi podaøilo ustøíhnout plech pøesné šíøky a i kdyby tak by jezdily do strany.

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Mourek »

nejsem silnoproudař , ale asi by to chtělo elektrikáře, jestli je tomu jističi 20let tak nevím. Tališta je součást rozvaděče nebo i pojistkové skříňky.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#21 Příspěvek od Hill »

Když píšu, že se za ně dělá náhrada, tak nekecám, tu lištu k tomu nebudeš potřebovat. Ono totiž takto postižených bylo víc, proto se to v SEZ Krompachy začalo dělat. Sice dávno nestojí pajcku, ale mají stejné uchycení, koukej: http://elektrika.cz/data/clanky/clanek. ... 54804/view

Na rozdíl od jiných výrobců si to nechal SEZ otestovat a schválit i pro hliníkové vodiče (když náhrada, tak stoprocentní, i když osobně bych taky radši už hliníkové vodiče nepotkával, ale přece kvůli vadnému jističi nebudeš vyměňovat i kabely, když jim jinak nic není). Doporučuji najít, kde se nejblíž seženou na stránce http://www.sez-cr.cz/sez/cr/default.asp?partneri .

Jo, a doporučil bych charakteristiku C, ale to už jsem tu, myslím, psal.

Uživatelský avatar
lopatak
Příspěvky: 36
Registrován: 19 led 2007, 01:00

#22 Příspěvek od lopatak »

aho uz je asi pozde ale nenapadlo vas jestli dobre funguji dverni spinace.protoze kdyz neni jeden znich zavreni vyhodito poj. jo a do mikrovlnek o vykonu 700W se davaj 8A pomaly

Uživatelský avatar
heldybeldy
Příspěvky: 488
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Spišská Belá

#23 Příspěvek od heldybeldy »

Na 1200W mikrovlnku treba aspon 15A istic. K prudovym narazom dochadza ked sa zapina v okoli maxima ( mam na mysli sinusovku). Mal som tiez tak vykonnu mikrovlnku, po vymene istica za 15A bolovsetko OK.

ceeert

#24 Příspěvek od ceeert »

Presne toto dela nase stará mw uz od zaèátku v novém baráku.proto jsme ji používali na max výkon,jinak po nìkolika zap vyp zap vyp vyhodila jistic. Pokud ho vyhodila pri zapnutí,tak jsme ji nechali zaplou a nahodili jistic a mw bìžela. Je to dost divný zpùsob,ale fungoval. Podle me je to proudový naráz pri sepnuti. Ted mame novou daewoo a zadny problem.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“