Vintage videorekorder JVC HR-D370E r.v. 1986

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#31 Příspěvek od stefan31 »

Žia¾ nemám skener, ale AR sa urèite nájde na webe v pdf.

Stefan31

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od durkovic »

zdravím,

pridavam dalšiu skusenost s týmto zdrojom

video z ničoho nič vyplo (vysadil zdroj) pri prehravaní kazety. proste sa vypol a na displeji v mieste počitadla pasku sa zobrazila hlaška 0V . vybral som zdroj a začal hladat zavadu...a našiel som ju. predchodzí majitel asi dal video do opravny s tou istou zavadou. pričina - prerušená ochranná poistka CP1 (F10R) na vykonovej vetve capstanu. nahlad do identickeho zdroja prezradil že na pozicii CP1 ma byť poistka F25R, takže výmena a nasledne osadenie zdroja do videa, zapojenie prislušnej kabelaže do istých modulov a kle VIDEO ŽIJE! . takže zase jedna dobra skusenosť.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od durkovic »

zdarím,

po dlhšom čase som chce prehrať na tomto videu videokazetu ale objavili sa problemy s obrazom a to : obraz je sice kompletný nerozpadava sa ale je silne zasnežený - snow bar in picture- videohlava je čistá, pasková draha taktiež. čital som že JVC rady HR-D trpia na nejake SMD elektrolyty na DPS videohlavy, no neviem či to je prave môj prípad či sa už nahodou nepobrala niektorá z hlavičiek do večných lovíšť. ak viete prosím nasmerujte ma.

na DPS videohlavy su sice Cčka je tam aj pozicia C6 ale ten kondik je hnedej farby a nema vyznačenu polaritu, možno to ani nieje elektrolyt

toto som našiel na nete je to pre stroj HR-D550U

"HRD550U - Snow bar in play back-looks like bad head - Replace C6, 3.3 SMD on lower drum

tu je obrazok aký je prejav obrazu, inač hifi stopy nahráva bezchybne takisto aj číta.

Obrázek

diky za pripadne rady na čo sa zamerať, som na vážkach čo s tým.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od durkovic »

ešte prikladam foto konktretnej dosky videohlavy v JVC videu.

na tejto doske je aj kondik na pozicii C6 ale hodnotu ani čo je to za kondik neviem (či elyt alebo keramika) len tolko že je hnedej farby bez pružku teda bez označenia polarity.

foto:

Obrázek

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#35 Příspěvek od stefan31 »

C6 na tejto doske je keramika 100nF.... hlavièky treba pozrie￾ pod lupou, a hneï je jasno...niekedy aj zle vyèistené hlavièky, nielen bubon...

Stefan31

P.S. O tom elyte majú pravdu, ale to sa týka iných modelov JVC HR-D a prejavuje sa to úplne ináè...

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od durkovic »

ďakujem za radu. myslel som si to nakoniec s tým smd kondikom že sa to rady HR-D netýka.

hlavičky prezriem ešte raz poriadne pod lupou a uvidi sa. je to ale divne že to prišlo tak raz naraz. pasky to samozrejme nežulo ani nežuje ani sa mechanika nijako inač nezasekavala žeby mohlo dôjsť vplivom ineho vedenia pasku k vyštrbeniu hlavy. proste som po dvoch mesiacoch pustil videokazetu a naraz takýto obraz. až priliš degradovaný.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od durkovic »

zdravím,

končene bol čas sa pozrieť na zavadu popísanu hore v príspevkoch.

stefan31 mal pravdu tato zavada nemá nič spoločneho s DPS hlav. chybu spôsobovali ploché vodiče medzi DPS VIDEO UNIT a MOTOR CONTROL. tieto dosky su medzi sebou prepojené pomocou 6 a 10 zilových plochých vodičov, vodiče sa zdali OK na pohla ale niekde proste museli byt prerušené.
preprobil som si to tak že sa teraz daju obe dosky od seba uplne odpojiť.

všetko funguje ako predtým.

Obrázek

Obrázek

ešte jedna otázočka, nepodarilo sa mi prisť na to k čomu je ta sučiastka na skelete motoru rotačných hlav, jedine žeby to bol nejaký odporový drat ktorý má svoju teplotu a odstranuje kondenzaciu vlhkosti na bubne s hlavami (pristroj tuto funkciu obsahuje) alebo je to k ničomu inému ? myslim tu sučiastku z ktorej vychadza červený a hnedý drát.

Obrázek

ďakujem za upresnenie.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od durkovic »

Letné upratovanie priestorov chalupy vynieslo opät na svet to čo som myslel že je už z domu davno preč.

originalna krabica od videorekorderu JVC s pôvodnými polystyrénmi a sáčkami heh. :)

Obrázek

zaujímavé no čo sa po 25 rokoch nájde :D aspon je to komplet :wink:

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od durkovic »

tak som doprial HR-Dčku taký "servisný kit" :) za dobrú cenu. Po 26 rokoch si to zaslúži :) keď bude čas tak to nahodím do stroja, hlavne ľavá brzda si už nutne vyžaduje vymeniť.

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od radioelectrum »

máme doma video HR-DX20A(DX) kterému zálohování když bylo nové (tuším že jsme jej kupovali 1993) vydrželo několik hodin. Po roce mu už nefungovalo. během času jsem sehnal další dva kusy, a u obou stejná vada.
Ty zálohovací kondíky hold asi neměli dlouhou životnost.

Apropo, nevyznáte se někdo ve videích systému video 2000. potřebuji poradit.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od durkovic »

zdravím ,

bohužial VIDEO 2000 ma obchádza, aj ked zaujímavý systém od Philipsu

no jo ako som už niekde uviedol, tento model HR-D370E už keď bol nový cca mesiac starý a došlo k výpadku el napájania a nahodoli ho cca napr o 5 minut (pripadne vypnute ističe) tak proste hodiny ukazali 0:00, teraz po výmene po mnohých rokoch už držia tých 60 minut. niekedy to aj zamrzelo, v dobách ked sa na neho ešte aktívne nahrávalo, mal nahraťž film ktorý šiel o 23:30 povedzme a o 22:00 malý výpadok prúdu a už nahralo akurat tak prd. teraz je to už v pohode.

ako tu uviedol stefan31 tak on u svojej HR-D170E nikdy nemal problem so zalohovaním, možno šlo o to ake serie zalohovacích kondikov sa dostali na montážnu linku modulov do týchto videí a pod.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od durkovic »

tak video šlape ako hodinky ale v posledných dňoch som si všimol že stroj si nejako vymenil funkciu prepínania TV prijímača do režimu AV (ovladací pin 8 v SCARTe) ak video zapnem, na pine 8 sa objaví 12V (TV sa prepne na AV) akonahle stlačím PLAY video zavedie pásku spustí prehrávanie, a na pine 8 klesne napätie z 12V na cca 1.3V . takže TV sa v tom okamihu vracia do TUNER modu.

pozeral som zatial zbežne na dosku kde je SCART, a sledoval som cestu od pinu 8, no nič tam v ceste okrem drátových prepojok a jednej zenerky nieje. musím tu dosku vybrať vonku a vysledovať to kam to vedie. (Správne by to malo byť tak že sa 12V na pine 8 objaví až po spustení play, ak sa prehrávanie zastaví, TV sa vracia z AV do tuner modu)

Dám potom vedieť kde bola zrada.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od durkovic »

tak som si našiel čas a pozrel sa tej závade na zub - vyriešené

SYMPTOM: Chýba +12V na pine 8 Euro AV konektoru SCART v režime PLAY

PRÍČINA : Vadný tranzistor Q608 na doske Motor Controlu (M-CTL) tranzistor 2SB641-R

po výmene tranzistoru obnovená správna fcu pinu 8 scart konektoru.
Přílohy
PSU+Motor control.JPG
(183.72 KiB) Staženo 37 x
VIDEO+M-CTL.jpg
(177.11 KiB) Staženo 45 x

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “