Stroboskop pro seřízení předstihu

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Davidsev
Příspěvky: 717
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Štatl

#16 Příspěvek od Davidsev »

Ahoj,
nutně potřebuji stroboskop, tak by mě zajímalo jestli někdo stavěl ten z AR 79? Výbojka IFK120 se dá ještě koupit a k dostání jsou i nějaké zapalovací trafa v GESu, třeba by šly použít. Temat o stroboskopech je tu dost, akorát se mi zdá že ani jedno není nějak dořešené.
Nebo jste někdo stavěl strobo s vysocesvítivou LED? (Potřebuji to na 4T 4 válcový motor)
Dík
Eletrika je sviňa, kope a neni vidět :hool:

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od GeorgeB »

Já osobně bych stroboskop nestavěl a koupil např. tento: http://www.stroboskopy.cz/?Stroboskop/S ... %9Brem-MP1.
Cena víc než příznivá.

Uživatelský avatar
Davidsev
Příspěvky: 717
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Štatl

#18 Příspěvek od Davidsev »

Asi věc názoru... cena je pěkná, ale já bych si rád zabastlil :)
Eletrika je sviňa, kope a neni vidět :hool:

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od GeorgeB »

Myslel jsem to i z toho hlediska, že hotový přístroj je osazen do vhodné, příruční krabičky, takže praktičkost i bezpečnost je u mě rozhodující. Co se týká LED stroboskopu, tak se domnívám, že ve srovnání s výbojkou je intenzita nedostatěčná. Ostatně i výbojka při měření na ostřejším světle je málo. Výkonová LED je pak cenou již srovnatelná s výbojkou.

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#20 Příspěvek od Jimmi2 »

GeorgeB píše: ...se domnívám, že ve srovnání s výbojkou je intenzita nedostatěčná...
A co když budu měřit ve velmi temné garáži.....? :wink:

Koneckonců LEDka by se obešla bez těch vysokých napětí a konstrukce by byla asi velmi jednoduchá.

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od GeorgeB »

Když jde o jednoduchost a temnou garáž, tak stačí doutnavka zařazená v sérii na VN kabelu ke svíčce :wink:

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od hafca »

Jestli si chceš zabastlit, zkus zapojení na obrázku. Měl jsem to postavené a schované v novodurové trubce. Kdybys to chtěl opravdu stavět, je k tomu popis i nákres DPS. Sice v kvalitě nevalné, ale použitelné.
Nebo je ještě jedna možnost, použij z toho jen tu odpalovací část. Tu připoj k blesku z jednorázového fotoaparátu. V něm stačí zmenšit velikost nabíjecího kondenzátoru. To se mi vešlo do do malé krabičky pro kartridge. výkon sice nebyl nijak oslnivý, ale na předstih ve Š100 to bohatě stačilo. Používal jsem to poté, co mi ten první ukradli i autem. :cry:
Přílohy
strobo.jpg
(90.57 KiB) Staženo 226 x
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
jova1
Příspěvky: 1207
Registrován: 20 pro 2007, 01:00
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od jova1 »

Davidsev píše:Asi věc názoru... cena je pěkná, ale já bych si rád zabastlil :)
A nechtěl by jsi rovnou motortestr z AR č.7 1987 ? Mám ho tu řadu let "těsně před dokončením".

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#24 Příspěvek od Eleman »

Davidsev píše:... tak by mě zajímalo jestli někdo stavěl ten z AR 79?
Jestli myslíš ten vestavěný do svítilny na plochou baterii s IFK120-tkou, kde byl i měnič, tak ten jsem ěkdy pčed 30-ti lety stavěl. Pokud si pamatuju, tak nebyl žádný problém a fungoval na první zapojení. Jen jsem dával větší kondík (tuším místo pěti deset mikro), aby záblesk měl větší intenzitu, výbojce to nevadilo. Když jsem se zbavil Š120 , tak šel i stroboskop z domu.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“