Teplota cievky

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#31 Příspěvek od Kremik »

Po otevření hranic, když k nám lidi houfně začali dovážet vysloužilé televize, se ke mě občas dostala taková, kdy po sundání krytu polovina vnitřku chyběla. Jednou mi tak taky někdo přinesl takovou Loewku na opravu. Uvnitř bylo vytaženo snad všechno co bylo na konektorech, včetně IO z patic. Takové věci mi obvykle zůstávaly. Ta televize se mi natolik líbila, že jsem se rozhodl "si ji udělat". Tak se uvnitř potkaly různé moduly různých výrobců, a protože to nešlo jinak, pár obvůdků jsem si do ni musel dodělat sám. Byl to takový česko-rusko-zahraniční model, bez tuneru, jen jako monitor. Na video, 8bity a TV hry. Práce s ní bylo dost, ale potom ta radost že to funguje byla opravdu veliká. Takže pokud má někdo chuť pohrát si s televizí, já na tom vůbec nic špatného nevidím. Kdo si hraje, přece nezlobí 8-)

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#32 Příspěvek od Duvsan »

Takto. Úvaha (hoc som z toho upustil, akože je to nerentabilné i ako hobby) bola pomerať napätia okolo splitka, odpojiť vychyľovačky, napätia dorovnať (tým by sa vrátilo VN a žeravenie), splitko nechať bežať voľne (bez synchronizácie) a vychyľovačky napájať zo samostatného, pre ne vyrobeného obvodu. Ak by to nešlo (z technických dôvodov), naládujte mi niekto lopatou, prečo.
Ešte som neuvažoval urobiť to systémom štandardných monitorov, tedy i s tým splitkom. Ale to možno niekedy...

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#33 Příspěvek od FERYACT »

Tvůj problém se musí vyřešit experimentálně.Odpor se př změně teploty o stupeň zvýší o 4 promile.Nemusíš řešit ferit,chlazení povrchu cívky atd.

Odpovědět

Zpět na „Teorie“