demokracie vhodná pro povaleče

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Habesan »

Habesan píše:Reagoval jsem na tvůj příspěvek, ... ve kterém bys vyloučil i zaměstnance.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#17 Příspěvek od bu2520 »

mám otázku co vlastně ten volič změní a jaká je záruka , že inteligentní volič zvolí tu partaj pod kterou republika vzkvétá. Zatím jsem zleva i zprava slyšel jen hesla která nezní špatně , ale to provedení je přímo zločinné. Pokud se vůbec uskutečňují. Musíte mít především kvalitní lidi na řízení a pak se dohadovat kdo je hodný je volit, jen se nemůžu ubránit myšlence , že pokud se bude vybírat z kvality pak je jedno jestli je volí kmán , nebo pán. :D

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#18 Příspěvek od frantajetel11 »

Já jsem zase někde čet... Kdyby volby mohly něco změnit, tak už je dávno zakázali... :?

Uživatelský avatar
frpr666
Příspěvky: 1051
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#19 Příspěvek od frpr666 »

- To, že někdo chodí pravidelně do práce, provede nějakou činnost a pobírá za to plat, ještě neznamená, že tvoří něco pozitivního pro společnost.

- Je třeba aby stát vytvářel nějaký program pro ty, kteří nemají to štěstí pracovat (500000 v ČR).

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od ZdenekHQ »

O volbách to dnes skutečně (bohužel a opravdu) není. Staří političtí vlci se přímo těší na potravu ve formě nových, neznalých, nepoučených stran, který použijou jako štít. Pokud by se měli politici vyměnit za nové a svěží, tak naráz, nikoliv lít do oleje vodu v domnění, že jednou třeba voda vyplave. :?

http://www.ceskapozice.cz/domov/politik ... -i-k-valce
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#21 Příspěvek od Andrea »

frpr666 píše:- To, že někdo chodí pravidelně do práce, provede nějakou činnost a pobírá za to plat, ještě neznamená, že tvoří něco pozitivního pro společnost.
To, že je někdo podnikatel, taktéž neznamená ve vztahu ke společnosti vůbec nic.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#22 Příspěvek od Crifodo »

bez všeobecného volebního práva (a samozřejmě rovnosti hlasů) by nebyla za chvíli žádná svoboda. Stačí trocha představivosti, co by se dělo.
Svoboda je relativní pojem. Příslušník tzv. demokratické společnosti s vysokou mírou formální svobody může prožít daleko frustrovanější život v samých limitech než poddaný v nějaké feudální nebo kmenové společnosti. V nejdemokratičtějších společnostech, které mají plnou mordu kydů o svobodě, může být (a je) osobní svoboda upírána, vviz Opičákovy pravomoce poslední roky v souvislostech s Ohrožením Státu, právo věznění bez soudu, atd. Stačí trocha pozornosti sledovat, co se děje a jaký je vývoj v utahování šroubů v korpokraciích.
Když někdo v této souvislosti mudruje o "povlu", tak si vždycky řeknu - a co ty, kam sám sebe řadíš? Jsi póvl nebo elita? Pro svobodu a demokracii jsou nejhorší pohoromou
jestli je to na mě, tak moje odpověď je:
Existuje víc kategorií než elita a póvl, a tam někam se řadím. Řadím tam i většinu tady na EB. Většina se chová zatím lépe (naštěstí) než póvl a většina nemá a nikdy mít nebude (bohužel?) schopnosti elity. Ostatně jinak by to pak nebyla elita. Póvl s volbním právem je to, co nedávno popisoval rnbw, co se děje v Bratislavě a taky je to, co se děje na Duchcovsku a Šluknově. Póvl je taky to, když se kleptokracie infiltrovala do řízení veřejného sektoru a póvl je většina person v mechanismu EU, i když vystupuje a dává se platit jako elita.
začíná být otázkou, jestli k póvlu nezařadit všechny z nás, kdo přitakáváme póvlu nebo z něj dokonce skrytě těžíme. Brácha se dostane k lizu ve stranické funkci, proč ho nepodpořit, dcera bude mít flek za dobrý prachy jako terénní pracovnice s hnědočechama, moje firma by si mohla nahrabat na dotacích od Ratha z přerozdělování.
Chvilková iluze svobody v žití na dluh, ještě k tomu okrajovaná pravomocem státu, s tím se máme spokojit?

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#23 Příspěvek od TAKJAN »

"Pokud by volby mohli cokoliv změnit, dávno by je zakázali" Cituji, ale nevím koho..

To už tu bylo. Nejméně jednou - naposledy o pár příspěvků výše.
Vzpomeňte si konečně, kdo to řekl první, nebo se začne mazat!!
Hill

Uživatelský avatar
radekrd
Příspěvky: 642
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Moravský Krumlov
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od radekrd »

Andrea píše:
frpr666 píše:- To, že někdo chodí pravidelně do práce, provede nějakou činnost a pobírá za to plat, ještě neznamená, že tvoří něco pozitivního pro společnost.
To, že je někdo podnikatel, taktéž neznamená ve vztahu ke společnosti vůbec nic.
Přesně tak... Myšlenka, že by jen OSVČ a pod. měli volební právo a zaměstnanci ne je dost ujetá.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#25 Příspěvek od kejki »

Autorem defétistického citátu je patrně Emma Goldman.
W. Churchill: „V tomto hříšném a žalostném světě se zkoušely a budou zkoušet mnohé způsoby vlády. Nikdo nepředstírá, že demokracie je dokonalá nebo samospasitelná. Říká se dokonce, že demokracie je nejhorší způsob vlády, s výjimkou všech ostatních způsobů, které jsme vyzkoušeli.“
Benjamin Franklin: „Demokracie, to jsou dva vlci
a jehně, již hlasují o tom, co bude k obědu. Svobodu zajistí jen dobře ozbrojené jehně, které se postaví proti výsledku hlasování.“
Thomas Jefferson, jeden z nejmoudřejších mezi zakladateli Států, se neobtěžoval vymýšlením podobenství a napsal přímo: „Nejsilnějším důvodem pro zachování práva lidí vlastnit a nosit zbraň je, jako poslední možnost, obrana proti tyranii vlády.“

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od ZdenekHQ »

Myšlení a existence lidstva je stejně jako zbytek živočichů této planety evidentně založeno na agresivitě a touze přežít na úkor druhého, jen "my lidé" to vnímáme jinak a přitom je to stejný. Je to vidět dnes a denně a pár "zdegenerovaných pacifistů" to zatím nezmění a zřejmě ani geneticky nepřežijí. Tím pádem demokracie či diktatura končí na téměř stejném bodě, a když se náhodou zhroutí, nahradí ji stejný či spíše více agresivní způsob "vládnutí lidu sami sobě".

Je tady pouze jedna cesta - na naší planetě je spousta míst, kam lidská noha raději neleze a znám jednoho poustevníka bez elektřiny a dalších energií, co bydlí v centru Brna.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#27 Příspěvek od Michal22 »

Nechci se nikoho dotknout, ale: podle dnešních HN platí 53% OSVČ měsíčně zdravotní pojištění cca 1600kč (což je zákonné minimum- nepamatuji si teď přesnou cifru). Ale pozor- i z tohoto minima jde nějakým způsobem (pro mne neznámým) vybruslit, takže dalších asi 35% OSVČ platí MÉNĚ než těch cca 1600kč.
Jako zaměstnanec jesm tyhle částky platil před 5 roky, to nepočítám odvody zaměstnavatele. Ještě se někdo diví, že má systém zdravotního pojištění problémy?
Takže- pokud se má volební systém změnit a okleštit, navrhuji aby se zavedla hranice podle odvodů do státu, podle jejich výše a vlastního plnění od jednotlivce by mu připadlo volební právo...
Zdá se to někomu nesmyslné? Mě se některé předchozí příspěvky taky zdály.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Jirka »

Hřímání příznivců pravice po projetých volbách je úsměvný.

Kdyby se radši zamysleli nad tím, proč je projeli.
*****

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#29 Příspěvek od Hill »

Michal22 píše:...podle dnešních HN platí 53% OSVČ měsíčně zdravotní pojištění cca 1600kč (což je zákonné minimum- nepamatuji si teď přesnou cifru). Ale pozor- i z tohoto minima jde nějakým způsobem (pro mne neznámým) vybruslit, takže dalších asi 35% OSVČ platí MÉNĚ než těch cca 1600kč...
Jednoduše: je spousta OSVČ, co podniká na vedlejšák, jinak jsou normálními zaměstnanci a pojištění za ně platí zaměstnavatel. Pokud si vydělají méně, než polovinu výdělku v závislém, platí jen zdravotní pojištění a vlastně doplácí jen ten rozdíl.
Čili zase to náš zákon jen znepřehlednil a statistik z HN zvoral.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#30 Příspěvek od BOBOBO »

Jsem rád , že se diskuse rozjela . Mnozí mi , jako i jindy , dávají do klábosnice i to , co jsem nenapsal . Ano člověk někdy nedomyslí , jak si "potrefení" vyzobnou něco proti . Nechtělo se mi vypisovat tech více kategorií - zaměstnanci jako Zaměstnanci , OSVČ , i úředníci , které moc nemusím , i umělci atd . Opravdu bych vyřadil jen ty , kteří bez dalšího prostě přijdou na poštu se složenkou vyzvednou a to je celé , co je se společností spojuje . Jen ty . Sem ovšem patří i ti nezaměstnaní i studenti . Jsou jen příjemci . Však ty dvoje volby co by nebyli přítomni tolik nezmění a to samé důchodci , kterých část v životě nepracovala , a tento segment momentálně geometricky narůstá , by zůstali mimo .
Inu ten kdo včera sledoval hydepark , tak začíná tušit . 60%ní výhra . No když jsem si dal ten testík preferovaných věcí u voleb z netu , tak jsem vyšel co komunista . Já , celoživotní antikomunista . Jenomže všichni ti co se přede mnou jakopravičáci kroutili dvacet let mne akorát nasrali a to co vyvádějí i nyní není to , pro co bych mohl zvednout ruku . Volil jsem přitom i za bolševika a chodil za plentu . Ale nyní jsem poprvé od komunistického velotoče nebyl .
Shodou okolností bylo minulý týden veřejné zasedání , tak jsem tam byl po roce zase poprvé . Byl jsem tam JEDINÝ ovčan . Asi půl hodiny jsem do představitelů tloukl vlastní představy o některých obecních směrech , než byla schůze starostou ukončena . Co by lidi chtěli .... Nakonec i tento fakt způsobil to , že mi bylo vmeteno - vždyť sem stejně nikdo nechodí .

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“