Sovětské hodiny elektronika 15M - předcházejí se!

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#76 Příspěvek od tomasjedno »

helios píše:CZJKP1:
http://websdr.ewi.utwente.nl:8901/
nastav si frekv. 77,5kHz, bandwith CW wide. Je to DCF signál. Presnejší normál asi nenájdeš...
Mně se to teda líp poslouchá s užším pásmem, 90 nebo 150 Hz. Tohle je ale přesnější.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#77 Příspěvek od ok1hga »

CZJKP1 píše:Jak to vidí OK1HGA.??????
jak to vidím? . . .
Jirko, jsi tady od 26.11.2008, to je přesně čtyři roky a čtyři dny
a ty za tu dobu nemáš ani to nejzákladnější měření . . .
Co s tím chceš chlape vlastně dělat ?

Jirko tobě radit, to je lepší "házet perly sviním" !!!

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#78 Příspěvek od fredis »

tomasjedno píše:
fredis píše:Vždyť tady někdo chytrý tvrdil, že je to kondama ve zdroji, ne?! :roll:
Prvotní popis příznaků tomu nasvědčoval. To ty bys tam ty 25 let staré ruské ellyty nechal, jo? :wand:
No možná tě to překvapí, ale ruské elyty ve zdroji v oscilu z roku 1983 na tom byly líp, než nové z GESu co jsem tam koupil!! Nejen že po těch letech měly udanou kapacitu, ale byly ještě hodně do +. Byly to ty s upevněním na závit jako staré Tesly. Z nových asi 6 ks měl jen jeden udávanou kapacitu.
V hodinách pokud to byl C ve zdroji, tak buď nesvítily nebo blikaly. Měl jsem v ruce asi 6 kusů.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#79 Příspěvek od BOBOBO »

Joo , samý sněhulák . :lol: Dobré , rychlé výdělky .

Uživatelský avatar
sis2
Příspěvky: 1155
Registrován: 07 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#80 Příspěvek od sis2 »

Pokud je tam obvod K176IE18, tak bych měřil čítačem na pinu 11 - tam má být f 1024 Hz - viz obrázek Na oscilátoru měřit nemůžeš. Správná frekvence oscilátoru se nastaví kapacitním trimrem, případně přidaným malým kondenzátorem, pokud trimr nestačí.
A pozor - ty ruské CMOSy jsou hrozně choulostivé na statiku - nesmí se k nim s trafopájkou!!!, ani po vypnutí ze zásuvky. Stejně i měření - nejdřív připojit zemní přívod, dotknout se tam i rukou (srovnat potenciál) a pak teprve měřit.
Dvakrát se mi stalo, že při manipulaci přestaly správně fungovat - prošvihly se výstupy budiče displeje - zůstaly trvale svítit některé segmenty. Pak už se s tím nedá nic dělat, jen směr kontejner...

Obrázek
Naposledy upravil(a) sis2 dne 30 lis 2012, 10:33, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#81 Příspěvek od tomasjedno »

fredis píše:No možná tě to překvapí, ale ruské elyty ve zdroji v oscilu z roku 1983 na tom byly líp, než nové z GESu co jsem tam koupil!! Nejen že po těch letech měly udanou kapacitu, ale byly ještě hodně do +. Byly to ty s upevněním na závit jako staré Tesly. Z nových asi 6 ks měl jen jeden udávanou kapacitu.
To srovnáváš nesrovnatelné. Není nic divného, že stařičké rozměrné ellyty jsou stále zdravé - neničily je velké impulsní proudy a rozměrné provedení umožňovalo dobré a trvanlivé utěsnění bez extra speciálních nároků na materiál. To ale už neplatí pro miniaturní ellyty do plošňáku.
To, že dnes koupené nové ellyty mají kapacitu na hranici nominálu nebo i níž, nevypovídá nic o jejich zdraví, ale jen o tom, že výrobce má perfektně zmáknutou technologii, dovolující mu pohybovat se na hraně.

P.S. ale dlužím ti omluvu - tvůj první příspěvek v tomhle vláknu byl OK.

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#82 Příspěvek od PabloX »

sis2 píše:A pozor - ty ruské CMOSy jsou hrozně choulostivé na statiku - nesmí se k nim s trafopájkou!!!, ani po vypnutí ze zásuvky. Stejně i měření - nejdřív připojit zemní přívod, dotknout se tam i rukou (srovnat potenciál) a pak teprve měřit.
Dvakrát se mi stalo, že při manipulaci přestaly správně fungovat - prošvihly se výstupy budiče displeje - zůstaly trvale svítit některé segmenty. Pak už se s tím nedá nic dělat, jen směr kontejner...
Dakujem, po 11 rokoch si mi objasnil preco som podobne ruske hodiny znicil- este ako zacaitocnik som trafopajkou prepajkoval vsetky piny na DPS koli studenakom a hodiny dosluzili...

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#83 Příspěvek od ok1hga »

PabloX píše:Dakujem, po 11 rokoch si mi objasnil preco som podobne ruske hodiny znicil- este ako zacaitocnik som trafopajkou prepajkoval vsetky piny na DPS koli studenakom a hodiny dosluzili...
kdyby jsi četl příspěvky od začátku vlákna, už bys to věděl . . .
tady jsem to popisoval !
a konečný stav pak býval . . .
sněhulák, sněhulák, dvojtečka, sněhulák, sněhulák . . . a popelnice !

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#84 Příspěvek od PabloX »

S kludom, prehliadol som tych par prispevkov ;)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#85 Příspěvek od Celeron »

Asi pred rokem jsem tyhle hodiny od nekoho dostal. Taky ctyri snehulaci a dvojtecka. :) Kdysi jsem delal u salovyho EC1033, tak k nam rusaci servisaci tahali tyhle hodiny ve velkym a i obcas naky nahradni svaby i displeje. Tak jsem myslel, ze pomenim 176-ky a bude retro... Kdyz jsem to rozdelal, za displejem na plosaku livanec naky huspeniny a svab nikde zadnej. 8O Takze popelnice. :(
Jirka

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#86 Příspěvek od pepik9 »


Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#87 Příspěvek od ok1hga »

zavolej jim !

Odpovědět

Zpět na „Poradna“