Gramo Tesla NC 470 / NAD 5120 /

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jirkaz64
Příspěvky: 49
Registrován: 26 pro 2006, 01:00
Bydliště: Betlem City

#16 Příspěvek od jirkaz64 »

Jo, zemní smyčky. To je pěkný svinstvo, nedávno jsem podobnou věc řešil při výměně tv za novější u dom.kina.Dostával se mi brum asi od spínaných zdrojů v tv do ant.přívodu av receiveru. Ale vyřešil jsem to.Informace mám od ANTÉNY A SATELITY, VRBA Liberec - VIRTUÁNÍ OBCHOD.

Uživatelský avatar
jirkaz64
Příspěvky: 49
Registrován: 26 pro 2006, 01:00
Bydliště: Betlem City

#17 Příspěvek od jirkaz64 »

PCman píše:
jirkaz64 píše:
PCman píše:Mám taky tento gramec a chybí mi na něm ta pacička kterou se zajistí přenoska ve stojánku můžete mi někdo poslat nějaké fotky té západky zkusil bych si ji vyrobit ale nevím jak přesně vypadá a jak byla uchycena.
cpu.takt@seznam.cz díky
Nevím co myslíš pacičkou, já mám trubkové raménko zajištěné v těsném plastovém lůžku a na přenosce je jen odklopný plastikový kryt jehly(u VM2102) ve tvaru u.
Takže to ramínko není zajištěné západkou aby třeba při přenosu nespadlo z toho lůžka?To moje teda moc těsné není.
Nic tam není, fotku můžu poslat

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#18 Příspěvek od Hill »

Tenhle gramec má dvojitou izolaci a obvody motoru nemají společnou zem se signálovou. Takže zemní smyčky ne. Tu chybu máš někde v připojení přenosky.

Uživatelský avatar
jirkaz64
Příspěvky: 49
Registrován: 26 pro 2006, 01:00
Bydliště: Betlem City

#19 Příspěvek od jirkaz64 »

Hill píše:Tenhle gramec má dvojitou izolaci a obvody motoru nemají společnou zem se signálovou. Takže zemní smyčky ne. Tu chybu máš někde v připojení přenosky.
Co hlava, to jiný názor, ale i ten receiver a ostatní má dvojitou izolaci a přesto se ten vf nebo nf brum naindukuval do signálové cesty. A přišel jsem na to podobně, vytáhnout síťovou šnůru nebo přerušit sťínění na koaxiálu.Vyřešil to filr resp.vf oddělovací trafo.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#20 Příspěvek od Sendyx »

Takové triviální věci, jako je galv. oddělení antény, ev. STA od audia, to snad nemusíme řešit...

Uživatelský avatar
jirkaz64
Příspěvky: 49
Registrován: 26 pro 2006, 01:00
Bydliště: Betlem City

#21 Příspěvek od jirkaz64 »

Nic proti tomu,ale já zas tak fundovanej nejsem tak mi to triviální nepřipadlo...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#22 Příspěvek od Hill »

Jde o to, že mne ani nenapadlo, zabývat se ještě připojením na STA, kabelovku nebo venkovní anténu uzemněnou na hromosvod. Měl jsem za to, že tohle jsi už tady našel ve starších fórech. A že se to tu obsáhle řešilo víckrát, to se řešilo. Proto výraz triviální.
Sendyx prostě přišel na to, žes nenašel, či ani nehledal.

Uživatelský avatar
jirkaz64
Příspěvky: 49
Registrován: 26 pro 2006, 01:00
Bydliště: Betlem City

#23 Příspěvek od jirkaz64 »

Máš recht. Na tomhle foru jsem nehledal a tím i nenašel. Ten problém jsem řešil využitím jiných zdrojů, navíc tohle forum jsem objevil a registroval se před pár dny úplně kvůli něčemu jinému. Tolik asi omluva. Mimochodem uploadnul jsem manuál na 470 tak snad se to povedlo. Ještě jsem to nikdy nedělal, ale někdy to musí být poprvé.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#24 Příspěvek od konosuke »

Ano, brum může zapříčinit a chytat i neodstíněná zásuvka DIN (5-kolík)
k vyvedení signálu z přenosky. Proto vyšší třídy stroje např. Litovel NC-450
měly dost krátký stíněný signálový kablík cca 0.5m a zapojen napevno až k přenosce-bez mezičlánků, spojů, konektorů apod. Starší NC-420 měl sice přípoj přes konektor, zde (občas) pomohlo uzemnění kovové části (plechu) chassis na vodovod. Vložit (odstíněný) RIAA předzesík přímo do skříňky gramce - i to se dělalo, vychází pak zesílený a kmitočtově upravený signál cca 300mV, méně náchylný na brum než 2.5mV z MM přenosky. No a ten se pak napíchne do vstupu AUX nebo CD - to je jedno. Již ne do PHONO!
Napájet se dá DC nápětím ze zesáku výkonu, po volných propoj.kablících signálové šňůry. Odběr je minimální, cca 4mA / 12-24V - podle typu (zapojení), zdroj to hravě utáhne.

Uživatelský avatar
jirkaz64
Příspěvky: 49
Registrován: 26 pro 2006, 01:00
Bydliště: Betlem City

#25 Příspěvek od jirkaz64 »

Tak pánové, dnešním dnem jsem problém "tlumicí olej" vyřešil. Po delším pátrání jsem zjistil, že ani opraváři v Litovli netuší co tam je za olej. Tak jsem se zařídil dle Sendyxe a vyzvedl si na poště balíček s fungl novým závažíčkem co obsahuje i nádobku s olejem a k tomu i náhradní jehlu na VM2102. Dalo by se říct, celkem úspěšný den!

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#26 Příspěvek od PCman »

A to jsi sehnal kde?? mám problém s tím seřizovacím šroubem který je ponořen do toho oleje, šroub zatuhnul a jak jsem zabral šroubováčkem tak jsem rozštípnul ten konec kam se dává šroubovák a zůstala mi tam jen jedna polovina.Pokud jsi sehnal tu nádobku z olejem a i ten šroub tak bych od tebe odkoupil ten starý šroub.Nebo napiš kde bych to sehnal.

Uživatelský avatar
jirkaz64
Příspěvky: 49
Registrován: 26 pro 2006, 01:00
Bydliště: Betlem City

#27 Příspěvek od jirkaz64 »

PCman píše:A to jsi sehnal kde?? mám problém s tím seřizovacím šroubem který je ponořen do toho oleje, šroub zatuhnul a jak jsem zabral šroubováčkem tak jsem rozštípnul ten konec kam se dává šroubovák a zůstala mi tam jen jedna polovina.Pokud jsi sehnal tu nádobku z olejem a i ten šroub tak bych od tebe odkoupil ten starý šroub.Nebo napiš kde bych to sehnal.
Pan Zatloukal,Palackého 856, Litovel, tel. 585 342 256 :wink:

otter

NC 470

#28 Příspěvek od otter »

Myslíš, že by vìdel poradit i s "èudlíkem", který ovládá zdvih pøenosky a spuštìní motorku? Prskla mi ta vnìjší plastová tyèka s otoèným ovládaèem. Nebo kdo víte, kde ji sehnat, prosím...

Uživatelský avatar
jirkaz64
Příspěvky: 49
Registrován: 26 pro 2006, 01:00
Bydliště: Betlem City

Re: NC 470

#29 Příspěvek od jirkaz64 »

otter píše:Myslíš, že by vědel poradit i s "čudlíkem", který ovládá zdvih přenosky a spuštění motorku? Prskla mi ta vnější plastová tyčka s otočným ovládačem. Nebo kdo víte, kde ji sehnat, prosím...
Zkus to, snad jo. Telefon tu je.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“