Jak zabránit roztočení gramofonu naopak

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#46 Příspěvek od sambiliong »

Mám tady jeden motor M307 220V, 300ot/min. Přijeď si pro něj do Prahy... :adidas:

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#47 Příspěvek od Sendyx »

U kolegy leží celé gramošasi na díly s vhodným motorem, málo používané, byl by ochoten jej demontovat....

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#48 Příspěvek od konosuke »

Chlapi, v bazaru maj čs. gramec NAD 5120, ten s plochým pertinaxovým ramínkem (modifikace Litovel NC470) a přenoskou tuším SHURE M75.
Jenomže, byl to vývozní artikl a pohonný motorek je na 60Hz (do mašiny sem teda nelez ale píšou to v přiloženým manuálu). Bude to správně hrát u nás doma, kde je v síti 50Hz ?
Naposledy upravil(a) konosuke dne 15 úno 2007, 14:18, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#49 Příspěvek od Hill »

Ty gramofony se lišily průměrem řemeničky a napájecím napětím. Američani mají zhruba poloviční. To ale řešit lze - zapojíš vinutí do série a k jednomu z nich dáš paralelně kondenzátor, zhruba 47n - 68n/630V.

Prohledej odkazy, někde dřív tu byl kontakt na lidi, co mají ještě nějaké ty originál díly, případně si průměry přepočítej sám a nech si ji podle té americké vytočit.

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#50 Příspěvek od PCman »

Mám ten gramec doma (zrovna hraje) je to pro angliji a v angliji mají stejnou síť jako u nás jen jinou koncovku(zástrčku)ale tu už asi někdo vyměnil.Řemenice jsou stejné vlastně všechno je stejné (i motor) jen střed talíře není stříbrný ale černý a mají jiné odrušovací kondenzátory.Porovnával jsem oba ty gramce měl jsem i ten NC470 a je všechno stejné jen je tam to logo NAD.Tu 470 prodávám na aukru i s náhradním ramenem právě z toho NAD tak pokud máte zájem tak přihazujte :P

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#51 Příspěvek od Hill »

To je trochu rozdíl, v Británii a některých zemích Commonwealthu se používají stejná síťová napětí i stejná frekvence, jako u nás. Tam skutečně zůstával stejný pohon - jak mechanicky, tak elektricky.
Pro strýčka Sama to ale neplatí.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“