Sluchátka wireless + výber špuntov

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#31 Příspěvek od Duvsan »

Dnes som sa s tým trochu hral. Odpojil som "anténku" - kúsok drôtu a pripájkol som kúsok koaxu s koncovkou. Pripojil som aktívnu pokojovú anténu. Šumí to ďalej a podľa osciloskopu (na MF) to je ešte horšie. Keď anténu odpojím od napájania, vráti sa to do starého. Vážne zvažujem dať tomu vyššie napájanie a buď, alebo. Má niekto lepší nápad?

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#32 Příspěvek od Duvsan »

Logika ma priviedla k heterodynu, že má slabú amplitúdu. Do toho si ale nehrábnem, tak som skúsil druhú možnosť a to vraziť tvarovač-limiter do MF. Lenže nie je to tak triviálne, ako som si myslel. Takže potrebujem zosilňovač rail-to-rail na dve tuškové baterky a frekvenciu 10,7MHz. Chcem to dať za kryštál. Amplitúda signálu je tak 50mV. Vie niekto o takom?

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#33 Příspěvek od Duvsan »

Slúchatká som zložil a skúsil som to u stanici. Odstavil som ALC - sú na to dva trimre, upravil som vstupný delič a potom spätnú väzbu vst. OZ. Výsledok je stochu väčšie vybudenie, vďaka tomu môžem stlmiť sluchátka a tým zvýšiť odstup od signálu. Tiež ALC sa prejavovalo pri prehrávaní hudby - dochádzalo k skresleniu dynamiky. Ešte som zrušil jeden (krát dva - dva kanály) kondenzátor vo vstupe, čo zlepšilo frekv. prenos. Snáď som tým neublížil - ale žily mi to netrhá. Takže teraz to je aspoň použiteľné.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od AmarokCZ »

...jestli není lepší a jednodušší kabel. 8-)
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#35 Příspěvek od Duvsan »

Ale no. Kábel mi zvykne zavadzať. A stanička vie zastať i pozíciu zosilňovača. Síce som za to dal 10€ + pošta, čo som letmo prebehol referencie, obstáli nie najhoršie, ale keby som vedel, čo sú zač, nekúpil by som.
Tiež by mohlo byť riešenie prehrávač uviazať o hlavový most. Len potom môže byť problém s príjmom FM. A telefón by som si na hlavu nedával.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od AmarokCZ »

A co třeba kabelová sluchátka a přehrávač do kapsy, to je taky problém? Já jsem chtěl jít stejnou cestou jako ty, koupil jsem AKG K305 a ač jsou evidentně lepší než ty, co máš ty, tak jsem je stejně dal na půdu, protože kabel je kabel. :)
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#37 Příspěvek od Duvsan »

Ja laškujem s kúpou TDK WR700. Bojím sa malých náušníkov.
Tie AKG-čky vraj majú silné zvýraznenie basov?
U mňa sú zatiaľ najlepšie, čo mám, KOSS UR40. Uvažoval som nad Sennami, niečo z HD600-vkovej rady, len či by to bol nejak zásadný prínos. Špeciálny zosík k nim kupovať nebudem.
Do ulíc mám SONY NH1 a AKG K350. Ďalšie v poradí by som dal SENNHEISER PX100. Tie ma sklamali.
Odbočil som, len informujem, čo mám opočúvané.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od AmarokCZ »

Ty TDK vypadají dost nepohodlně, osobně takovýhle snesu tak půl hoďky.
AKGčka hrajou "rovně". Ovšem K305 je označení pro dva modely od AKG - jedno jsou špunty a to druhé jsou ty, co mám doma (dávno se neprodávají).
Kossy nemůžu komentovat, slyšel jsem dost kosů a vše byla docela tragédie (zvuk, konstrukce, pohodlí,...). HD600 neznám, ale HD650 jsou dobré, ovšem je to taková temná síla!
Pokud myslíš MH1, tak pokud ti zvuk vyhovuje, tak zkus HD650, ty jsou z těch kvalitnějších sluchátek hodně basové, ale není to taková síla jako MH1.
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#39 Příspěvek od Duvsan »

Sorráč, Sony (Ericcson) MH1. Tie nazývaš nabasované? Nepripadajú mi tak. Skús tie AKG K350. :wink: . Trochu mi na tých soničkách vadí prevýšenie tak na 4kHz a keď ich porovnám s Kossmi, tak tie idú viac do výšok. Basy majú zase temnejšie. MH1 basovo nepôsobia, pritom kresba zvuku je v porovnaní s AKG K350 omnoho lepšia. Len tie basy nepôsobia temno, ťažko. Proste iný zvuk. Niečo pošepnú aj ich frekvenčné charky. SH HD650, čo som vyčítal na niektorom fóre, sa vraj vyčíta prebasovanosť.
Ak máš možnosť, skús tie Kosy UR40. Celkom by ma zaujímalo hodnotenie.
Tie AKG posunieš, alebo si ich chceš nechať?

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od AmarokCZ »

Jo, MH1 jsou nabasované a ne málo, přímo šíleně. S něčím podobným jsem se nikdy nesetkal. Nechápu, co stále furt všichni omílají za blbosti jakože hrajou skvěle. On je ale problém asi v tom, že mají mizernou výstupní kontrolu, takže co kus to originál. Nebo prostě jen lidi nedokážou být objektivní (v tom to podle mě je, na základě uživatelských recenzí jsem se už 2× spálil a byl jsem řádně nasranej - jeden z těch případů byl MH1). V důsledku jsem místo tohoto měl doma asi tohle, stejně jako týpek z toho blogu. Jinak si nedovedu vysvětlit to, že bez ekvalizéru se to nedalo poslouchat.
Tak i tak je to přebasované, 10dB navíc na basech je prostě moc.
Q350 sice neznám, ale dle měření dost podobné (tady ještě MH1 od stejného měřiče), tudíž MH1 jsou i tady podle těchto měření basovější. Podle mě je tvoje hodnocení dané usazením MH1. Usadit MH1 správně s tím jak blbě jsou vyřešené (ne moc dobrý tvar, navíc kabel, co sluchátka za chvíli vyšroubuje z ucha) je docela problém. Pokud pak nesedí v uchu a netěsní dokonale (což je u MH1 dost problém), tak nějaký bas ubude a může to hrát rovněji, nicméně to není to, co měl konstruktér na mysli.

HD650 jsou temné, ne přebasované! Ve srovnání s MH1 mají však basu podstatně méně, viz tyhle čáry.
UR40 vypadají podle grafů dost zajímavě - tak nekossovsky. :) Někdy zkusím.

Co se týče těch mých AKGček, tak mám stále pocit, že je využiju, ale nějak se to nekoná. :roll: Mají ale dost úprav a do originálu tudíž daleko. :angel: Posun je tedy celkem potenciální...
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#41 Příspěvek od Duvsan »

Na začiatku si jaksi odporuješ, každopádne jedno i druhé sú extrémy. Ja keď som tie MH1 nasadil na uši, bol som nešťastný z nedostatku basov. Vedel som, že potrebujú rozohrať, tak 50-100 hod., tak som ich dal na telefón, ten k nabíjačke a ľahol som spať (po nočnej). Zatiaľ majú cca 30h., ale podanie basov sa zlepšilo a keď dám vedľa seba cháru NH1 a Q350, môj vnem tomu zhruba zodpovedá. O poriadne utesnenie dbám veľmi dôsledne, neznesiem žiadne odchlípenie od ucha. S tým som mal u K350 problémy. Až som urobil malý tuning ihlovým pilníkom a navliekol som dve gumové blany na seba. Teraz to v tých mojich ušiach drží. Soničky problémy nerobili. Telo majú útle, proste som strčil do uší a hotovo. Kábel je problém, pravé sluchátko vyliezalo. Vyriešil som to jednoducho, kábel vediem od sluchátka nie dolu, ale hore a za ušný lalok. Tak už štupeľ nevylieza.
Ešte pre upresnenie, ja mám AKG K350. Vychádzam z pustého predpokladu, že fr. chára je podobná tej Q350. Overené to nemám.
Neviem, podľa môjho tie MH1 sú výborné. AKG K350 pôsobia basovejšie, basy podajú hutnejšie, temné, ale to rozlíšenie je slabšie. Neviem to vysvetliť, ale fr. charakteristika je jedna časť a zvukomaľba a subj. vnem je časť ďalšia. Podľa logiky to vychádza tak, že si mal smolu na nepodarok.

Podľa tvojich grafov veľký rozdiel medzi KOSS UR40 a SH HD650 nie je. Chcelo by to počuť.

Nepoznáš podrobnosti ohľadne tých meraní? Zmerať reproduktor je jednoduché. Neviem si predstaviť, ako merajú sluchátka.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od AmarokCZ »

Duvsan píše:Na začiatku si jaksi odporuješ...
Kde?
Duvsan píše:Ja keď som tie MH1 nasadil na uši, bol som nešťastný z nedostatku basov.
To si děláš prdel??? Já je nasadil v t=0h a říkám si: hmm, basy by byly, ale kde je ten zbytek? :D Po nějakých necelých 100h stále stejný - mega basu a zbytek schován kdesi. Kdyby's byl náhodou z Brna a měl chuť, tak bych si je fakt rád poslechl, protože to, co jsem měl já doma byl humus docela přesně odpovídající těm měřením.
K350 vs Q350 může být klidně velký rozdíl, takže radši nekomentuju...

Podle "mých" grafů rozdíl mezi UR40 a HD650 je a to docela slušný, alespoň podle mého gusta. Na druhou stranu když tobě přijdou MH1 normální, tak máš asi menší rozlišovací schopnost než já.

K měření:
http://www.innerfidelity.com/content/he ... -equipment
http://www.innerfidelity.com/content/he ... y-response
... ale i jinde.
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#43 Příspěvek od Duvsan »

No hej hej. Trochu rozdiel je na výškach.
Ak chceš, tie MH1 môžem poslať poštou. Ale bez náušníkov. Do SZ daj adresu.

S tým meraním to je impozantný nápad. Figúra s mikrofónmi v ušiach. Dobre.

S tým protirečením sa ospravedlňujem, nepochopil som to správne.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od AmarokCZ »

J, výšky na začátku byly agresivní, potom ne.
S tím posláním neřeš, silikony navíc stejně doma žádné nemám, na někoho jiného s MH1 třeba narazím.
Jestli jsem měl doma ty super-bass zmetky... nevím. Osobně jsem poslech toleroval jen s EQ viz příloha. Podle toho bych ale řekl, že jsem neměl zmetky, protože jsem ubíral něco málo přes 10dB (to odpovídá těm co jsou OK). Co se MH1čkám ale podařilo je průběh frekvenční charakteristiky - nikde žádné díky ani špičky co by rušily. :potlesk:
Přílohy
S.png
MH1C EQ
(9.18 KiB) Staženo 22 x
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#45 Příspěvek od Duvsan »

Ako chceš.

Ten EQ patrí prehrávaču, alebo je systémový?

Odpovědět

Zpět na „Poradna“