Autobaterie, jakou koupit

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Co koupit?

Varta
14
67%
Akuma
7
33%
 
Celkem hlasů: 21

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#31 Příspěvek od PixelOrgy »

zapalovani neni jisteny pojistkou, ze to je schopny udelat takovy peklo?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#32 Příspěvek od Michal22 »

PixelOrgy- to mě ani nenapadlo, přitom schemata od všech Feld doma mám. Zkusím mrknout. Ale nikdy mě žádná pojistka neshořela.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#33 Příspěvek od helios »

Ja používam vo dvoch autách Banner, jedna v benziňáku ťahá už šiesty rok, druhá v dehťáku piaty. Zatiaľ bez problémov.
Predtým som skúšal aj Akumy, ale dvakrát sa tesne po záruke prerušil článok, takže by som ju už nechcel.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#34 Příspěvek od PixelOrgy »

helios píše:Ja používam vo dvoch autách Banner, jedna v benziňáku ťahá už šiesty rok, druhá v dehťáku piaty. Zatiaľ bez problémov.
Predtým som skúšal aj Akumy, ale dvakrát sa tesne po záruke prerušil článok, takže by som ju už nechcel.
To rad slysim :-)

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#35 Příspěvek od Nagant »

forbidden píše:má někdo zkušenosti s Motorcraftem?
Originál Motorcraft dodaný s autem obvykle vydržel, co si tak vybavuju info od lidí na Fordfans.cz, 9-10 let.
Můžeš tam mrknout.
Osobní zkušenost nemám, v autě jsem měl při koupi už něco jiného.
Otázka samozřejmě taky je, jak poctivě se to dělá dnes.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od forbidden »

9-10 let, tomu se málem nedá uvěřit. :) No uvidíme, díky za info.

Uživatelský avatar
Charos
Příspěvky: 784
Registrován: 16 říj 2009, 02:00
Bydliště: u Chrudimě

#37 Příspěvek od Charos »

Otec má Perion (=Akuma) asi 7 let bez problému (garáž, občasné jízdy, 2xročně nabije).
Kamarád i já máme ve svých Japoncích Panasoniky (prvovýroba), jemu vydržela přes 9 let, já zatím přes 6 bez problému (stojíme venku, denně krátké jízdy kolem 20km, nabíjím preventivně tak max jednou ročně před zimou). Bohužel nemohu najít u nás prodejce AUTOaku Panasonic - nemáte někdo info, jestli je tu někdo prodává?

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#38 Příspěvek od xmurgi »

Myslim, ze akuma je rozumny kompromis.
V principe baterku vyberat s co najvacsou kapacitou podla moznosti zastavby.
Cim menej high tech tym lepsie.
Najlepsie s moznostou otvorit aby bolo mozne urobit reviziu.
Hlavne pozerat po datume vyroby/ozivenia => nekupovat v tesco, kaufland, baumax ..... .

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#39 Příspěvek od Milan_F »

Nagant píše:Originál Motorcraft dodaný s autem obvykle vydržel, co si tak vybavuju info od lidí na Fordfans.cz, 9-10 let.
Můžu potvrdit. Dále můžu potvdit zhoršení aku zn. Banner. S 62Ah jsem v pohodě startoval RS 09 čtyřválec cca 6let. Po koupi nové Aku Banner tato už padá na držku a evidentně nemůže. Ještě přidám zkušenost s aku Greenline. Kdoví jak dlouho stála v autě vycucaná na úplný dno (asi 2V). Nějakou dobu jsem jí trápil nabiječkou s neymetrickým proudem a ona to světe div se rozdejchala. Už nějaký 3 roky ji mám v Mondeu a zatím se drží. A ještě Aku Brisk - po zakoupení a namontování do feldy ani ťuk, vyměněna za jinou, která vydržela cca 2 roky.

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#40 Příspěvek od Jimmi2 »

vrky píše:Jimmi2: No když parkuješ venku před barákem a od půlky ledna do půlky března není problém při vyjasnění -25C a jezdíš denně do práce a máš v noci ještě hotovost. Tak je dobrá baterka nutností. Před mototechnou jsem nechal stát itala a s metrem jsem běhal po krámě abych do toho nacpal co největší baterku. Ale -28C byla na jižana moc, ustřelilo mě to lisovanou svorku na + kabelu.
Parkuju před barákem v běžných mrazech a zdaleka nejezdím denně. Běžné víkendofky, občas krátké pojížďky po městě, v létě na dovolenou a podobně. Někdy se mi stane, že v zimě auto stojí i tři neděle venku zavalené v závěji od projíždějícího pluhu.. Většinou nedobíjím. Imobilizér s blikající LEDkou.
Intervaly výměn u svého auta jsem popsal výše (na 1. stránce) 8-)
forbidden píše:9-10 let, tomu se málem nedá uvěřit.
Originál Kobe dodávaná do Toyot měla životnost plánovanou na celou běžnou dobu používání auta, tedy až dvanáct let. Mně odešla už po devíti a kousek, asi nějaká chyba.
Ovšem nová jako náhradní díl se prodává za 25 tisíc...
Naposledy upravil(a) Jimmi2 dne 16 říj 2013, 10:06, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#41 Příspěvek od BOBOBO »

Já to měl , Michale , trochu jinak . Starter jen klepl do věnce a nic . Takže nejdříve prohlídka starteru , zamontováno , opět starty jak kdy . Jiné aku , problém stejný . Namontoval jsem traktorové starttlačítko a ono to tejně občas jen narazilo . Jiný starter , stejné . Obroušení pastorku na původním starteru a jede to . Mám navíc starter i aku .

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#42 Příspěvek od Davidus »

sranda jak se rozchází diskuse a hlasování :)
vatu by nikdo nechtěl a má víc hlasů jak akuma

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#43 Příspěvek od Jimmi2 »

Davidus píše:sranda jak se rozchází diskuse a hlasování :)
vatu by nikdo nechtěl a má víc hlasů jak akuma
Vartu mám a hlasoval jsem až teď. Asi ne každý to musí okecávat 8-)

Nejvíc námitek proti Vartě tady zaznělo z důvodu, že nesnáší hluboké vybití. Tedy ta sofistikovaná verze s legovanými články. Mně osobně by zajímalo, jak k takovému jevu vlastně může dojít, bez nějaké poruchy v autě.
A jsme zase zpátky u kvalita baterie x kvalita auta :wink:

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#44 Příspěvek od Davidus »

já problémy s autobateriemi řeším velice sofistikovaně, existují technologické postupy kterým se říká autobus :lol:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#45 Příspěvek od rnbw »

Autobus ma tiez bateriu a navyse naftu, takze pri -15 stupnoch nie je iste, ci pride :)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“