LCD televizor SHARP LC-32D44E-BK

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
iggi
Příspěvky: 14
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Valdice

#16 Příspěvek od iggi »

Zdravim...no na koklik pamatuji u LCD Sharp tato zavada je naprosto bežna, -jenom metodicke řešit se musi, nejak tak
1. Vejdeme do Servisniho menu, tim padem na chvili se rozsviti obrazovka
2.Rychle v podmenu najit položku eeprom, a resetnut ji,
3.Vyjdeme ze Srev.menu.
a televizor vam nabehne a bude v pořadku---všecko je opravene.

ALE!!!!Proč to se stalo? A proto že do pameti se odklada chyba lamp.
Tim padem ne spechejte vratit televizor zakazniku, za par dni bude spatky.
Když opatrne rozebereme ,sklo ,podložky a tak...a podivame se na samotna lampy všecko pochopite hned...je tam samy studeňak,lampy kluchtaji v držakach, koncovky lamp černe...zkratka škoda mluvit...Tak tohle to musime dat do kupy,a pote vratit zakazniku.

Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

#17 Příspěvek od ivan116 »

Páve som riešil taký istý problém,podarilo sa mi to úspešne ,ale nedarilo sa mi podľa servisného návodu nijako ukončiť SM. Pri vypnutí tv zo siete a opätovnom spustení mi nabehlo "K".
:cry:
Podarilo sa mi to až keď som zopakoval vstup do SM ,potom tam už "K"nenabehlo. :wink: ,len nechápem prečo.

Uživatelský avatar
luccas
Příspěvky: 192
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od luccas »

Zdravim,
řeším podobný problém. Do toho nouzového režimu sem se u sharpu dostal (vol-, input) a zapnout TV do sítě. Najede obraz, vidím, že ve spodu je takový oranžový pás, (asi nesvítí trubice). A cca. po 20s mi to zhasne vše. Co by to tak mohlo byt, trubice nebo invertor.

Díky

Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

#19 Příspěvek od ivan116 »

Dajú sa zohnať aj náhrady trubíc do tohto typu (RLMPLA029WJN1), alebo len originály za tú cenu čo ich ponúkajú (od 23 ečiek :cry: )?

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od otakarv »

luccas píše:Zdravim,
řeším podobný problém. Do toho nouzového režimu sem se u sharpu dostal (vol-, input) a zapnout TV do sítě. Najede obraz, vidím, že ve spodu je takový oranžový pás, (asi nesvítí trubice). A cca. po 20s mi to zhasne vše. Co by to tak mohlo byt, trubice nebo invertor.

Díky
Když píšeš že vespod máš oranžový pás,tak by to měla být vadná trubice a tu musíš vyměnit.Je to logické že ti to po 20s zhasne neboť je přetížený invertor.

Uživatelský avatar
marcelo
Příspěvky: 43
Registrován: 18 úno 2010, 01:00
Bydliště: Bratislava

#21 Příspěvek od marcelo »

Zdravím všetkých, na tomto TV mám štyri vadné trubice. Na AME som našiel set na výmenu trubíc http://www.ame.cz/SHARP-LC32D44-LC-32D4 ... 10699.aspx dá sa niečo také kúpiť aj na slovensku? Alebo ak by niekto mal z vraku. Originálne trubice som našiel v avelmaku ale cena za kus je privysoká. Ďakujem.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#22 Příspěvek od KUBO »

Zdravím. Dá sa niekde kúpiť na Slovensku ten set trubíc, čo zháňal marcelo? Mám tu jeden Sharp s troma vadnými trubicami, tak by som radšej vymenil všetky.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
marcelo
Příspěvky: 43
Registrován: 18 úno 2010, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od marcelo »

Na Slovensku som ich nezohnal dal som si ich doniest z AME.

Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

#24 Příspěvek od ivan116 »

Skús opýtať v AVelmaku ,aj keď niečo čo som potreboval a nemali v ponuke
vedeli objednať.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#25 Příspěvek od Killroy »

Tyhle trubice co nabízí AME nejsou z Aswa, je to individuální nákup AME a proto je Avelmak nemá. V případě zájmu na Slovensko pošli SZ..


.
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#26 Příspěvek od KUBO »

To Killroy ďakujem za pomoc, ale majiteľ odmietol opravu a kúpil novú telku. Škoda že mi ju nenechal, ja by som do opravy išiel. Vďaka všetkým za pomoc.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

#27 Příspěvek od ivan116 »

Pred ôsmimi mesiacmi som menil na tomto lcd trubicu, teraz mi ho znovu priniesli s tými istými príznakmi. Problém je v tom že všetky trubice nabiehajú bez problémov ,ale v servisnom menu bolo zaznamenaná chyba trubíc. Po vyresetovani a odstránení prepojky znovu nenabehne - pri ponechaní prepojky nabieha a funguje bez problémov.
Kedže žiadnu inú príčinu som neobjavil ,bol by problém nechať tam trvalo uzemnený ten spoj?

Uživatelský avatar
talent
Příspěvky: 345
Registrován: 09 pro 2010, 01:00
Bydliště: Bratislava

#28 Příspěvek od talent »

A stuďáky na držiakoch si opravil?

Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

#29 Příspěvek od ivan116 »

Neboli tam, ale preletoval som ich už pri minulej oprave.

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#30 Příspěvek od daton »

Dobrý den tak mám stejnou závadu jako zde popisujete rozebral jsem displej a zjistil jsem v SM že 4 lampy nesvítí. Zkusil jsem je prohodit a dvě jsem vyselektoval jako zcela nefunkční. Ostatní trubice svítí celkem dobře avšak v SM byla chyba u všech 5 invertorů, tedy možná bude třeba vyměnit celý set. Pokud to udělám nevím, jak v tom SM vyresetovat ty chyby. Prosím mohl by mi zde někdo popsat postup jak vynulovat ty chyby nebo to celé vyresetovat? Moc děkuji.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“