Tatramat 352, kape

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rostav
Příspěvky: 469
Registrován: 06 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Otovice u Karlových Varů

#16 Příspěvek od Rostav »

Něco pozůstatků servisu Tatramatek se tady ještě najde. Zatím nevyhazuji. Pokud by byl zájem tak vytřídím a napíšu seznam.

Uživatelský avatar
makino
Příspěvky: 254
Registrován: 20 dub 2008, 02:00

#17 Příspěvek od makino »

Používať 30 ročnú práčku je riadne RETRO, ale myslím že ťa čaká viac problémov ako je tá trubka. Za ten čas sú určite KO guferá na bubne, zaschnuté mazivo v ložiskách bubna aj motora, zoxidované kontakty, určite je chytená bodovou koróziou špirála, zkrehnutá tesniaca guma na dvierkach, zkrehnuté plasty a programátor už bude mať tiež niečo za sebou. Ak sa to po dvoch praniach neprejavilo tak je to len náhoda ale postupne to začne. Ak by si chcel riadne GO do 5000 sa nezmestíš len keby si to robil sám. A ešte otázka - čo znamená že "pere super" ? V porovnaní s čím,,,

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#18 Příspěvek od serviceman »

Nestraš ho. Já mám 40 let romovku a teprve teď odchází gufero. Jinak jsem vyměnil jenom přívodní hadici na vodu a těsnící gumu na filtru. To se věci ještě dělaly pořádně. Jiní za tu dobu mají už pátou pračku, akorát ti, kteří měli Filcoford z Tuzexu, teprve druhou.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
karenMullder
Příspěvky: 6
Registrován: 08 lis 2013, 01:00
Bydliště: Praha

#19 Příspěvek od karenMullder »

V porovnání s pračkami co měli například naši. Já mám třeba alergii, snad úplně na všechno a pokud to mohu posoudit, jako laik, tak alergie na saponáty na praní se projevila až když nám odešla právě po víc jak 20 letech podobná pračka a myslím, že je to tím, že dneska je vše na úkor snížení spotřeby, jasně vím, že Tatramatka má spotřebu kolem 110 litrů, ale prádlo nejen, že je vyprané ono je kupodivu i vymácháné, což jsem třeba čekal u parní LG která má dokonce antialergický program a volbu zvýšení počtu máchání, ale bylo víceméně k ničemu. Stejně jsem přidával máchání plus a celková spotřeba vody při máchání byla tak nějak podobná, samozřejmě nemluvím o spotřebě energie a pokud mohu posoudit kvalitu vyprání, musím říct, že Tatramatka vypere prádlo na 60 za 80 minut a LG se s tím s.ala 2h 20minut.

Uživatelský avatar
makino
Příspěvky: 254
Registrován: 20 dub 2008, 02:00

#20 Příspěvek od makino »

Nestraším,ale základ je prevádzkovať tú práčku bezpečne, treba GO inak bude mať stále nejaký problém s netesnosťami alebo elektrikou. Ja som mal Tatramat 501.2 , jednoduchá konštrukcia, všade dobrý prístup fungovala vyše 15 rokov aj keď občas s problémami - hlavne tlmiče. Teraz mám Samsung-Calex čo je v podstate kópia Tatramat 501 a šlape už 17 rokov. karenMullder - máš SZ

Uživatelský avatar
alda1
Příspěvky: 100
Registrován: 27 kvě 2010, 02:00
Bydliště: Brno

#21 Příspěvek od alda1 »

serviceman píše:Nestraš ho. Já mám 40 let romovku a teprve teď odchází gufero. Jinak jsem vyměnil jenom přívodní hadici na vodu a těsnící gumu na filtru. To se věci ještě dělaly pořádně. Jiní za tu dobu mají už pátou pračku, akorát ti, kteří měli Filcoford z Tuzexu, teprve druhou.
Má ještě pořád tu PhilcoFord z Tuzexu a furt jede.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“