úprava PWM regulátoru

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#16 Příspěvek od Kremik »

Tady gufera asi neobstoji. Keramická hlína obsahuje jemný křemičitý písek, a ten je vydře raz dva.

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#17 Příspěvek od Ruprecht »

Principiálně se mi líbí dvě tlačítka UP/DOWN ovládaná nohou. Tedy 555 ve schématu nahradit malám procesorem (ATtiny, PIC...), PWM výstup na trsnzistory a dva vstupy pro tlačítka. Nebo do stávajícího regulátoru fotoodpor a osvěcovat jej LEDkou napájenou z procesoru PWM v krocích nastavovaných tlačítkošlapkami...

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#18 Příspěvek od serviceman »

Nám by se líbilo zjevně leccos, ale hlavně by se měl vyjádřit hrnčíř, co by vyhovovalo jemu!
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
romis
Příspěvky: 34
Registrován: 08 lis 2004, 01:00
Bydliště: Praha-západ

#19 Příspěvek od romis »

Tak hrnčíř by byl spokojen s pedálem. Myslim, že i s válcem co navrhuje Hill. Všem za návrhy děkuji, dal jsem je přečíst kolegovi který řeší mechanickou část, prý se s tím popasuje. Takže ještě jednou děkuji. Jen co to bude hotovo budu informovat.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#20 Příspěvek od dj_Paul »

Co tak použít pedál plynu z auta? Ten je i s potenciometrem

Uživatelský avatar
Tukanekb8
Příspěvky: 66
Registrován: 02 říj 2013, 02:00

#21 Příspěvek od Tukanekb8 »

Bohužel to neumím lépe nakreslit :D ale takto jsem to vyřešil kdysi já u podobného zařízení... Ze silnějšího plechu jsme to naohýbali šlapka je o něco větší než spodek, takže do toho nic nepadá... Inspiraci jsem tenkrát vzal z výše zmiňovaného kytarového zařízení... Třeba to pomůže :D
Přílohy
Pedál.JPG
(39.24 KiB) Staženo 57 x

Uživatelský avatar
davidhart
Příspěvky: 10
Registrován: 20 lis 2013, 01:00

#22 Příspěvek od davidhart »

Zdravím, podívejte se po nějakém starém "volantu" od her pro PC. Tam jsou velmi často i pedály, ve kterých je celý mechanizmus včetně potenciometru. Pokud by jste nic nesehnal, mohu se po něčem podívat já. Případně pište na david.hart(zavináč)seznam.cz

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“