Reinstalace WinXP + aktualizace

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#31 Příspěvek od serviceman »

Všechny záplaty lze pro různé MS OS stáhnout pomocí Windows Hotfix Downloaderu.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#32 Příspěvek od p32 »

Já jsem dosud nikde nesehnal seznam toho, co ty záplaty vlastně dělají a tak je tam nedávám a kupodivu to jede taky. Samozřejmě SP2 a SP3 mám schované na externím disku a odtamtud je stahuji při instalaci některé té verze XP. IE8 mi připadá, že je opravdu velký zpomalovač XP, ale pokud ho někdo chce, tak tady je výběr dost obsáhlý : http://www.stahuj.centrum.cz/?g[s]=explorer

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od hafca »

Ono to tolik nebude o nějaké zásadní nefunkčnosti, ale hlavně o bezpečnosti. Téměř u všech to mají napsané. Jediné, co je na tom špatně je to, že jednu díru zalepí a dvě nové tam udělají. Občas se jim navíc do záplaty vloudí nějaká chybka kvůli které něco nefunguje úplně korektně. Proto se ty záplaty záplat objevují s železnou pravidelností. A hackeři jsou stejně pořád o krok před nimi. :lol:
Já instaloval všechno co mi nabídli a žádný problém jsem nezaznamenal. Je ale otázka, jak je to na nelegálech. :idea:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od jjilek »

Mira_A píše::cry: Tak opravdu to nejde , já po dlouhé době taky chtěl přeinstalovat xp a nestahuje se to. Ani Explorer8 nejde stáhnout.

Mám SP3 instalačku.
Ale jde, já to dělal dnes v noci. Ještě v 1 hodinu to nestahovalo, ale ráno v 8.00 bylo staženo 127 aktualizací. A ten IE8 jsem dělal včera odpoledne bez aktualizací, ale trvalo to skoro 2 hodiny.
A abych nezapomněl, ještě k večeru jsem instaloval k IE8 Javu, jestli na to má nějaký vliv.
A nyní se lenivě stahují nějaké další aktualizace. (Od rána asi 6%)!

Uživatelský avatar
svkmilan
Příspěvky: 13
Registrován: 14 led 2009, 01:00

#35 Příspěvek od svkmilan »

Zdravím
- celkom fajn spracované aktualizácie WXP http://fitusmaximus.blogspot.sk/

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od jjilek »

p32 píše:Já jsem dosud nikde nesehnal seznam toho, co ty záplaty vlastně dělají
Pokud na webu
http://update.microsoft.com/microsoftup ... aspx?ln=cs zadáš historii aktualizací, tak se ti u každé aktualizace zobrazí její funkce.

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#37 Příspěvek od Mira_A »

Pořád se to nestahuje , zkoušel jsem i ráno. Ani Explorer8 :(

Dělal jsem to snad stokrát vždy vše chodilo normálně.

Ať jdou do píči přejdu asi na Linux. Měl jsem 7 čky a na těch nic nechodí , tak jsem se vrátil k XP. Potřebuju důležitý program , co asi chodí jen na XP :cry:

Jde asi o virtuální jednotku a 7 čky to nepodporujou. :wink:

Nejhorší je na W7¨, že po instalaci se stahuje snad 5GB aktualizací myslím nějakých 200 :wink: S tím ať.... :tdo:

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#38 Příspěvek od serviceman »

V Win 7 chodí virtuální XP. Nebylo by to řešení pro program, který chce XP?
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Spejbl
Příspěvky: 160
Registrován: 05 srp 2007, 02:00
Bydliště: Jičín

#39 Příspěvek od Spejbl »

Napíšu, co pomohlo mě. A že jsem různých návodů už vyzkoušel.
Minulý týden v práci jsme řešily stejný problém. Instalace Win XP Prof. z cdčka s SP2. Po manuálnní instalaci SP3 začalo 100% vytěžování cpu hledáním aktualizací.
4 hodiny čekání nepomohli, ruční aktualizace v IE 6 bezvýsledně (jen donekonečna běhal progres bar) hledali ať už ve windows update či microsoft update. Opět 4 hodiny času. Nasazení neaktulizovaného systému ve firmě nemyslitelné.
Pomohla až ruční instalace IE 8 a opětovné ruční vyhledání aktulizací ve Windows Update. A ejhle, za 10 minut to aktualizace našlo.

Nechápu, proč nenapíšou hlášku, že používám nepodporovaný prohlížeč.

Sestava:
Celeron D, jednojádro
2 GB Ram
Naposledy upravil(a) Spejbl dne 02 pro 2013, 19:08, celkem upraveno 1 x.
Já se vrátím

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#40 Příspěvek od rnbw »

Pri Windows 7 je "fasa", ze updaty sa instaluju cely pracovny den - s tym, ze to treba chodit obcas odklikavat a restartovat. Bez ohladu na vykon PC.

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#41 Příspěvek od Mira_A »

Spejbl píše:
Pomohla až ruční instalace IE 8 a opětovné ruční vyhledání aktulizací ve Windows Update. A ejhle, za 10 minut to aktualizace našlo.
Tak ruční aktualizaci IE8 jsem zkoušel jako první :lol:
Jenže problém je v tom , že stáhneš max. zaváděcí soubor 16MB.
Ten musí stáhnout zbytek. Ale zbytek se stále nestahoval. :wink:
Mimoto při brouzdání v IE6 mi to už pořád padalo.

Takže teď mám 8 zkušební verze , nevím na jak dlouho.
Ten program se mi třeba podaří rozchodit. Měl by jet píšou i na sedmičkách , ale prostě já mám verzi starší a z tou to nešlo.
Je to program na virtuální disky do kterých se dá ukládat chráněný obsah heslem. Připojí se to jako další jednotka. Taky to trochu řeší problém mnoha souborů na disku , tedy i defragmentace a rychlejšího přístupu.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#42 Příspěvek od TAKJAN »

Vidím, že XP už nebudu nikdy moct přeinstalovat:-)
Jinak viz moje motto:

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#43 Příspěvek od Mira_A »

serviceman píše:V Win 7 chodí virtuální XP. Nebylo by to řešení pro program, který chce XP?
Je problém někde v registrech. V programu mi to tvrdí , že je registrován.
Když však chci spustit virtuální jednotku , tak to napíše , že jen 3MB , protože program registrován není. Registrační číslo bylo v XP v registrech.
Strongdisk Pro 3.0

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#44 Příspěvek od Mira_A »

No jsem docela překvapen , že Win8 rozpozná starou vykopávku Fayn USB telefon UP120. :lol: Nebylo třeba žádných dirverů a alespoň zvuk se skype funguje. Zda funguje nějak vytáčení klávesnicí jsem zatím nezkoumal.

Zato kamerku Logitech QuickCam 3000 ani hovno. :evil:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#45 Příspěvek od rnbw »

Ten "USB phone" je pravdepodobne standardne USB audio zariadenie a tym padom funguje bez instalacie driverov v lubovolnom OS.

Keby ta kamera podporovala standard UVC (USB video class), tak by isla tiez. Tento standard je ale oproti USB audio o dost novsi, takze je vela kamier, ktore ho nepodporuju a potom musis zhanat drivery.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“